wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Rewitalizacja
  4. Sąsiedzka Mapa Osiedli

Sąsiedzka Mapa Osiedli to efekt wyjątkowej współpracy mieszkańców i mieszkanek Wrocławia ze Strefą Kultury Wrocław i Sekcją Rewitalizacji, Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. Mapa pełna jest ciekawych historii opowiedzianych przez sąsiadów i sąsiadki z Przedmieścia Oławskiego, Ołbina, Kleczkowa, Brochowa, Księża, Nadodrza, Przedmieścia Świdnickiego i Placu Grunwaldzkiego.

Przedstawiona mapa jest jednym z rezultatów projektu „Odkrywamy potencjały obszaru rewitalizacji. Wstęp do Gminnego Programu Rewitalizacji” realizowanego we współpracy Strefy Kultury Wrocław z Sekcją Rewitalizacji, Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, a także efektem kilkumiesięcznej akcji „Stwórz z nami sąsiedzkie mapy osiedli!”, która odbywała się na wyznaczonym przez Radę Miejską obszarze rewitalizacji.

W 2021 zespół programu Sąsiadujemy Strefy Kultury Wrocław zaprosił mieszkańców i mieszkanki Przedmieścia Oławskiego, Ołbina, Kleczkowa, Brochowa, Księża, Nadodrza, Przedmieścia Świdnickiego i Placu Grunwaldzkiego do współtworzenia Sąsiedzkich Map tych osiedli. 

Nikt nie zna tylu osiedlowych historii, co sąsiedzi i sąsiadki, dlatego przez kilka miesięcy zbierano rozmaite osiedlowe opowieści o najciekawszych, najpiękniejszych, ale też najbardziej osobliwych miejscach. Dzięki wspólnym staraniom możecie teraz spojrzeć na 8 wrocławskich osiedli oczami ich mieszkańców – poznać wspomnienia i współczesne historie, a także odkryć przestrzenie, których już nie ma.  

Klikajcie w mapę i podążajcie szlakiem sąsiadów oraz sąsiadek! Życzymy udanych osiedlowych podróży!

Akcja „Stwórz z nami sąsiedzkie mapy osiedli!”, w ramach której zbierane były historie mieszkańców, została dofinansowana ze środków Gminy Wrocław oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra. 

Materiał jest dostępny na licencji CC BY-NC-ND 3.0 PL

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl