wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Rewitalizacja
  4. Sąsiedzka Mapa Osiedli

Sąsiedzka Mapa Osiedli to efekt wyjątkowej współpracy mieszkańców i mieszkanek Wrocławia ze Strefą Kultury Wrocław i Sekcją Rewitalizacji, Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. Mapa pełna jest ciekawych historii opowiedzianych przez sąsiadów i sąsiadki z Przedmieścia Oławskiego, Ołbina, Kleczkowa, Brochowa, Księża, Nadodrza, Przedmieścia Świdnickiego i Placu Grunwaldzkiego.

Przedstawiona mapa jest jednym z rezultatów projektu „Odkrywamy potencjały obszaru rewitalizacji. Wstęp do Gminnego Programu Rewitalizacji” realizowanego we współpracy Strefy Kultury Wrocław z Sekcją Rewitalizacji, Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, a także efektem kilkumiesięcznej akcji „Stwórz z nami sąsiedzkie mapy osiedli!”, która odbywała się na wyznaczonym przez Radę Miejską obszarze rewitalizacji.

W 2021 zespół programu Sąsiadujemy Strefy Kultury Wrocław zaprosił mieszkańców i mieszkanki Przedmieścia Oławskiego, Ołbina, Kleczkowa, Brochowa, Księża, Nadodrza, Przedmieścia Świdnickiego i Placu Grunwaldzkiego do współtworzenia Sąsiedzkich Map tych osiedli. 

Nikt nie zna tylu osiedlowych historii, co sąsiedzi i sąsiadki, dlatego przez kilka miesięcy zbierano rozmaite osiedlowe opowieści o najciekawszych, najpiękniejszych, ale też najbardziej osobliwych miejscach. Dzięki wspólnym staraniom możecie teraz spojrzeć na 8 wrocławskich osiedli oczami ich mieszkańców – poznać wspomnienia i współczesne historie, a także odkryć przestrzenie, których już nie ma.  

Klikajcie w mapę i podążajcie szlakiem sąsiadów oraz sąsiadek! Życzymy udanych osiedlowych podróży!

Akcja „Stwórz z nami sąsiedzkie mapy osiedli!”, w ramach której zbierane były historie mieszkańców, została dofinansowana ze środków Gminy Wrocław oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra. 

Materiał jest dostępny na licencji CC BY-NC-ND 3.0 PL

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl