wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Dla seniorów

Wrocław to nie tylko młodzi ludzie, ale także seniorzy. Miasto oferuje im wiele ciekawych atrakcji z kategorii kultura, rozwój, edukacja czy sport i rekreacja. Znajdą się tu także wszystkie najważniejsze informacje, które ułatwią seniorom codzienne życie.

Reklama

Powołano Rzecznika Seniora i Opiekuna, do zadań którego należy m.in. interwencje w sprawach osób starszych i informowanie właściwych organów o nieprawidłowościach, reprezentowanie seniorów i ich opiekunów oraz pomoc w postaci poradnictwa, w tym psychologicznego i prawnego.

Na realizację kolejnych programów dla seniorów mają pozwolić m.in. środki z nowego Wrocławskiego Funduszu Senioralnego, który ma docelowo wynieść 4 mln zł. 

Jednym z programów jest uruchomiony niedawno Senioralny Fundusz Wyjazdowy, w ramach którego można już składać wnioski na wycieczki krajowe i zagraniczne. Aby skorzystać z dofinansowania wystarczy wniosek i uchwała rady osiedla lub udział w konkursie dotacyjnym. Wcześniej należy zebrać grupę min. 25 uczestników w wieku 60+.

Aktualności

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl