W liczbach

  • 4408 Liczba spotkań Prezydenta Wrocławia
  • 83616 Liczba osób, z którymi spotkał się Prezydent Wrocławia
  • 2340 Liczba dzieci na spotkaniach z prezydentem
  • 15130 Liczba wydanych "wrocławskich wyprawek"
  • 85 Liczba udzielonych ślubów
  • 181 Liczba odznaczonych małżeństw z długoletnim stażem
  • 311 Liczba zrealizowanych zadań kwartalnych
  • 150000 Liczba uczestników programu „Nasz Wrocław”
  • 34213 Liczba przejazdów "taxi 'senior"

Bezpłatny biuletyn informacyjny Urzędu Miejskiego Wrocławia

Wrocław lipiec 2021

Szanowni Państwo,

połowa bardzo intensywnego lipca już za nami. Wciąż jeszcze wspominam spotkanie z dwiema literackimi noblistkami w Narodowym Forum Muzyki, gdy mówiły nam o pięknie wolności. Ta ostatnia opiera się o solidarność między współobywatelami, ale także między mieszkańcami różnych krajów.

Dzisiaj z troską patrzymy na europejskie kraje dotknięte powodzią. Pamiętam, podobnie jak wielu z Państwa, rok 1997. 24 lata temu to nasze miasto znalazło się pod wodą. Wspominam ten czas z sentymentem, pamiętając, że wówczas po raz kolejny cementowała się wrocławska wspólnota oraz z wdzięcznością. Wrocławiowi z pomocą przyszła cała Europa. Wysłałem w imieniu Wrocławia listy do wszystkich naszych miast i regionów partnerskich znajdujących się w krajach borykających się z powodzią. Choć żaden z nich nie znajduje się na obszarze bezpośredniego zagrożenia kataklizmem, to możemy sobie wyobrazić, w jakim napięciu i trosce o najbliższych żyją wszyscy obecnie. Z wyrazami solidarności zgłosiłem także gotowość Wrocławia do pomocy wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe. Pandemia i kataklizm to zdarzenia, które łatwiej przeżywa się we wspólnocie, wiedząc, że są ludzie, na których możemy liczyć. Wiemy o tym w naszym mieście bardzo dobrze.

Pozdrawiam Państwa serdecznie z tygodniowych wakacji spędzanych nad polskim morzem, staram się ładować akumulatory na drugą połowę roku, nie zapominając jednak o Wrocławiu. I proszę, wbrew coraz bardziej agresywnym tzw. antyszczepionkowcom, pamiętajcie o tym, jak ważne jest to, aby się zaszczepić. Myślę, że wszyscy chcemy się cieszyć piękną jesienią na wrocławskich ulicach, bez restrykcji, ale co najważniejsze bez ryzyka. To, jak będzie ona wyglądała, zależy od nas. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Jacek Sutryk Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia
Czytaj więcej

Facebook

Najnowsze Posty