Bezpłatny biuletyn informacyjny Urzędu Miejskiego Wrocławia maj 2021

Szanowni Państwo,


chyba wszyscy czekaliśmy na te dobre wiadomości. Pomału otwieramy się na nowo, mając nadzieję, że kolejne zamknięcia nie będą potrzebne. Od 15 maja będziemy mogli usiąść w kawiarnianych ogródkach, a mamy nadzieję, że z czasem odzyskamy coraz więcej przestrzeni i wolności, do których byliśmy tak bardzo przywiązani. Bardzo się z tego cieszę, sądzę, że jak my wszyscy.

Wielka w tym zasługa wszystkich tych, którzy poddali się szczepieniu. W minionym tygodniu największy punkt szczepień, na wrocławskim stadionie, przekroczył liczbę 20 000 zaszczepionych osób, ale w całym mieście działa ich ponad 120. Cieszę się. A widząc odpowiedzialność mieszkańców naszego miasta, mam nadzieję, że dostawy szczepionek będą wzrastały zgodnie z deklaracjami rządu.

We Wrocławiu nie zatrzymujemy się także z inwestycjami. Owszem, wiąże się to z czasowymi niedogodnościami komunikacyjnymi, ale dzięki budowom i remontom – tak jak ten na ulicach Milenijnej i Popowickiej, o którym przeczytacie Państwo w specjalnej wkładce do tego numeru – będzie nam się jeździło dużo szybciej i sprawniej. O pracy Unii Metropolii Polskich, w tym Wrocławia, nad Krajowym Planem Odbudowy opowie nam gościnnie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Znajdziecie w tej rozmowie Państwo także informacje o zielonej i błękitnej infrastrukturze, na które, mam nadzieję, także nasze miasto dostanie odpowiednie środki.

Wierzę, że kolejny numer biuletynu wrocław.pl będą mogli Państwo przeczytać, siedząc w słońcu w kawiarnianym ogródku, zabierając go ze sobą z odwiedzonego muzeum lub innej wrocławskiej atrakcji turystycznej.

Serdecznie zapraszam do korzystania z Wrocławia, trochę „na nowo” po tak długiej przerwie. I nieustannie życzę Państwu zdrowia.

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia

Czytaj więcej

W liczbach

  • 4103 Liczba spotkań Prezydenta Wrocławia
  • 80327 Liczba osób, z którymi spotkał się Prezydent Wrocławia
  • 2340 Liczba dzieci na spotkaniach z prezydentem
  • 14376 Liczba wydanych "wrocławskich wyprawek"
  • 63 Liczba udzielonych ślubów
  • 151 Liczba odznaczonych małżeństw z długoletnim stażem
  • 292 Liczba zrealizowanych zadań kwartalnych
  • 112000 Liczba uczestników programu „Nasz Wrocław”
  • 28391 Liczba przejazdów "taxi 'senior"

Facebook

Najnowsze Posty