Konsultacje społeczne
Na tej stronie znajdziecie zarówno bieżące konsultacje społeczne, jak i dokumentację związaną z zakończonymi procesami konsultacyjnymi.
Aktualności o konsultacjach społecznych
-
Zakładanie ogrodów społecznych we Wrocławiu będzie łatwiejsze. Co się zmieni?
Wspólne uprawianie warzyw, kwiatów, owoców czy ziół ma się stać łatwiejsze. W Wydziale Klimatu i Energii pracują właśnie nad procedurą zakładania ogrodów społecznych. Powstanie też mapa terenów, które można przeznaczyć na ogrody społeczne. To część działań zaplanowanych w projekcie FoodSHIFT2030 nastawionych na wspieranie zakładania ogrodów społecznych w mieście. Jednym z jego elementów były przeprowadzone w ubiegłym roku konsultacje społeczne.
-
Gorące dyskusje o urządzaniu małych przestrzeni. Konsultacje podwórek we Wrocławiu
W tym roku we Wrocławiu „podwórkowe” konsultacje odbyły się już 12 razy: m.in. na Starym Mieście, Przedmieściu Świdnickim i na Ołbinie. Opinie mieszkańców o konsultacjach są podzielone. Jedni mówią, że to strata czasu, a inni, że nareszcie ktoś ich pyta o zdanie. Czy warto w ogóle wszczynać duże debety o małych przestrzeniach?
-
Jak zakładać ogrody społeczne? [Raport z konsultacji]
Zapoznaj się z raportem konsultacji społecznych w sprawie procedury zakładania ogrodów społecznych.
-
Betonowy parking, który zamienił się w skwer. Bernardyńska PRZED i PO zmianach
Porównaj te same miejsca przed i po konsultacjach z 2019 roku. Wiele z tych zmian wprowadzono dzięki opiniom mieszkanek i mieszkańców.
-
Jak urządzić podwórko przy Ziemowita? Jest notatka z konsultacji!
Spotkanie konsultacyjne dotyczące urządzenia podwórka pomiędzy ulicami: Ziemowita, Dobrą, Legnicką, Nabycińską.
-
Jak urządzić podwórko przy Kościuszki? Jest notatka z konsultacji!
Spotkanie konsultacyjne dotyczące podwórka przy Kościuszki 30–32.
-
To podwórko na Ołbinie wkrótce bardzo się zmieni. Będzie plac zabaw i teren rekreacyjny [WIDEO]
Linowa piramida wspinaczkowa, trampolina, zjeżdżalnia i trzepak. Ale nie do trzepania dywanów, a do posiedzenia, pozwisania, pogadania. Na tym nie koniec atrakcji. Mieszkańcy będą mieli także więcej okazji do rekreacji. Podwórko na wrocławskim Ołbinie przejdzie wkrótce prawdziwą metamorfozę. Zobaczcie, jak będzie wyglądało!
-
Zgłoś opinię do koncepcji podwórka przy Bałuckiego!
Przygotowano dwie koncepcje odnowienia terenu rekreacji na podwórku przy Bałuckiego.
-
Jak urządzić podwórko przy Czystej? Jest notatka z konsultacji!
Spotkanie konsultacyjne dotyczące podwórka w kwartale pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, ul. Czystej.
-
Sprawdź, jak zmienił się Park im. Lesława Węgrzynowskiego przy Kolejowej
Porównaj fragmenty parku przed i po konsultacjach w 2019 roku. Wiele z tych zmian wprowadzono dzięki opinii mieszkanek i mieszkańców.
-
Jak chcemy zmienić podwórko przy Struga?
Spotkanie konsultacyjne dotyczące podwórka w kwartale ulic Kraszewskiego, Zegadłowicza, Kleczkowskiej, Struga.
-
Plac zabaw przy Barlickiego? Jest notatka z konsultacji oraz wizualizacja!
Link otworzy się w nowej karcie -
Jak odnowić teren rekreacji na podwórku przy Bałuckiego?
Konsultacje społeczne dotyczące sposobu urządzenia terenu rekreacyjnego na podwórku pomiędzy ulicami: Bałuckiego, Piłsudskiego, Świdnickiej i pl. Kościuszki.
-
Dlaczego zastanawiamy się, jak urządzić podwórko przy Łące Mazurskiej?
Do 7 lipca 2022 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące sposobu urządzenia podwórka przy Łące Mazurskiej. Zapraszamy do udziału w nich i wyrażenia swojej opinii.
-
Jak urządzić podwórko przy Łące Mazurskiej? Konsultacje
Łąka Mazurska to niewielka ulica prowadząca od placu Kromera w stronę wałów nad Odrą: pomiędzy ruchliwym skrzyżowaniem, a zacisznymi terenami spacerowymi. Spółka Wrocławskie Mieszkania chce w najbliższych latach wyremontować znajdujące się tam podwórko. Jak je urządzić? Konsultacje z mieszkańcami potrwają do 7 lipca 2022 r.
-
100 dni wojny w Ukrainie, 100 dni pomocy z Wrocławia. Kim są uchodźcy we Wrocławiu? [WYNIKI BADAŃ]
60 proc. uchodźców przebywających we Wrocławiu chce po zakończeniu wojny wrócić do domu. 90 proc. to kobiety. Ponad połowa ma wyższe wykształcenie. Poznaliśmy wyniki badań dot. uchodźców, przeprowadzonych przez firmę Beeline oraz Urząd Miejski Wrocławia. Miasto podsumowuje także, jak do tej pory pomogło uciekającym przed wojną. Dodatkowo w czwartek, 2 czerwca rozpoczęto drugą edycję dni dialogu i edukacji międzykulturowej Dialogopolis’22. W programie warsztaty, debaty i spotkania.
-
Program Tramwajowy 2.0. Jest plan rozwoju komunikacji tramwajowej do roku 2027
Dwa tygodnie temu miasto zaprezentowało plan działań rowerowych do 2030 roku, a dziś pokazało kierunki rozwoju tras tramwajowych do roku 2027. Najwyższy priorytet otrzymały trasy na Swojczyce, Maślice, Jagodno (trasa autobusowa - etap pierwszy), Klecinę oraz linia prowadząca do szpitala przy ul. Borowskiej. W tym roku ogłoszony ma zostać przetarg na zaprojektowanie trasy na Maślice, a zrealizowanie wspominanych 5 zadań wydłuży sieć tramwajową we Wrocławiu o kolejnych około 11 km.
-
Zapisz się na 9. Forum Praktyków Partycypacji
Forum Praktyków Partycypacji w tym roku odbędzie się w Dąbrowie Górniczej, w dniach 20-21 czerwca 2022 r. By wziąć w nim udział, zapisz się do 1 czerwca.
-
Dlaczego zastanawiamy się, jaka ma być lokalna polityka integracyjna?
Do 19 czerwca 2022 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące założeń międzykulturowej polityki integracyjnej miasta Wrocławia. Dlaczego prowadzimy konsultacje w tej sprawie?
-
Konsultacje projektu uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia oraz mieszkaniach chronionych
Prezydent Wrocławia przedstawia do konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia oraz mieszkaniach chronionych.
-
Jaki potencjał tkwi we wrocławskich osiedlach? [RAPORT]
Poznaliśmy wyniki badań potencjału ośmiu osiedli wchodzących w skład wrocławskiego obszaru rewitalizacji. Zebrane w opublikowanym dziś raporcie wnioski pomogą w sformułowaniu celów i narzędzi Gminnego Programu Rewitalizacji.
-
Nowy projekt inwestycji TBS Wrocław przy ul. Głubczyckiej. Weź udział w konsultacjach
TBS Wrocław ma nowy projekt inwestycji przy ulicy Głubczyckiej. Ma on rozwiązać dwa problemy - niedokończonej budowy i złego stanu technicznego budynków od strony ul. Opolskiej, których remont jest już nieopłacalny. Chce go skonsultować z mieszkańcami.
-
Jak rozwijać komunikację rowerową? [RAPORT z konsultacji]
Zapoznaj się z raportem z konsultacji dotyczących przygotowania "Planu działań rowerowych do 2030 r."
-
Ulica Żeromskiego: jak pogodzić pieszych i kierowców
Pomysł na uspokojenie ruchu na ulicy Żeromskiego budzi obawy części mieszkańców o miejsca parkingowe. O tym, dlaczego nie powinno zostać tak jak jest i co można zrobić, żeby było lepiej rozmawiamy z Pawłem Wiklińskim, przewodniczącym zarządu osiedla Ołbin.
-
Porozmawiajmy o projekcie parku Henrykowskiego
Spotkanie informacyjne dotyczące projektu parku Henrykowskiego i jego realizacji.
-
Informacja o wynikach konsultacji w sprawie Lokalnego Programu Osłonowego
Informacja o wynikach konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia zmieniającej uchwałę nr LIX/1375/18 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie lokalnego programu pomocy społecznej o nazwie Lokalny Program Osłonowy dla osób, które ponoszą zwiększone koszty grzewcze lokalu związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów niskoemisyjnych.
-
Konsultacje w sprawie zwiększenia środków finansowych na utrzymanie dziecka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego
Prezydent Wrocławia przedstawia do konsultacji poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej www.wroclaw.pl projekt uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie zwiększenia wysokości środków finansowych na utrzymanie dziecka w placówkach opiekuńczo - wychowawczych typu rodzinnego funkcjonujących na terenie Wrocławia.
-
Konsultacje z NGO w sprawie unijnych funduszy dla Dolnego Śląska
21 lutego o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne poświęcone Programowi Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027. Zarejestruj się, by wziąć udział online.
-
Konsultacje w sprawie lokalnego programu osłonowego „Wsparcie Seniorów we Wrocławiu”
Prezydent Wrocławia przedstawia do konsultacji poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie wroclaw.pl, projekt uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie lokalnego programu osłonowego „Wsparcie Seniorów we Wrocławiu”.
-
Jak urządzić osiedle kompletne? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji społecznych dotyczących wyznaczenia wytycznych przestrzennych na rzecz osiedli kompletnych – trzech obszarów, stanowiących tzw. jednostki urbanistyczne w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia: Nowy Dwór, Krzyki Zachód, Zakrzów Centrum.
-
Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji na temat urządzenia zieleni na ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Jedności Narodowej do ul. Nowowiejskiej.
-
Jak urządzić podwórko przy Uniwersyteckiej? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji dotyczących zagospodarowania podwórka przy ul. Uniwersyteckiej
-
Jaki jest projekt parku Krzyckiego?
Spotkanie o realizacji prac i budowie parku Krzyckiego, czyli co dalej po konsultacjach.
-
Jest koncepcja zagospodarowania terenu kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej
W siedzibie Wrocławskiego Centrum Treningowego (WCT) „Spartan” przedstawiono koncepcję rozwoju terenu kortów przy ul. Pułtuskiej. W pierwszym etapie ma powstać nowoczesna hala tenisowa, która będzie przykrywać pięć kortów.
-
Jak pojadą autobusy elektryczne? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji dokumentu „Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem autobusów zeroemisyjnych przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej”.
-
Jak urządzić ruch na Mostach Osobowickich? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji dotyczących zagospodarowania przestrzeni i organizacji ruchu Mostów Osobowickich: północnego i południowego
-
Rozmawialiśmy o terenie wokół kamienicy przy ul. Legnickiej 64
Zapoznaj się z trzema wariantami zagospodarowania terenu wokół kamienicy przy ul. Legnickiej 64. Weź udział w konsultacjach i wyraź opinię na ten temat.
-
„Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia” - etap III konsultacji
Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia (PZM MOFW) jest strategią działania długoterminowego nastawionego na zapewnienie najlepszych środków dostępu do celów podróży i usług. Dokument zawiera plan wdrożenia tych działań. Startuje trzeci etap konsultacji.
-
Jak miasto powinno wspierać liderów WBO? Wypełnij ankietę
Z myślą o przyszłorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO), uruchamiamy elektroniczną ankietę. Liczymy, że zebrane opinie pozwolą na jeszcze lepsze przygotowanie wsparcia merytorycznego dla Liderek i Liderów projektów WBO.
-
Tramwaj wodny we Wrocławiu? Ruszają konsultacje
Tramwajem wodnym poruszano się po Breslau jeszcze przed II wojną światową, a także po niej już w polskim Wrocławiu. Czy uzupełnienie komunikacji w mieście, w którym jest tak wiele rzek i mostów o tramwaj wodny jest możliwe i potrzebne? Swoje zdanie możesz wyrazić w konsultacjach.
-
Szybka kolej z Łodzi do Wrocławia - będą konsultacje z mieszkańcami
Trwają prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym (STEŚ) budowy linii kolejowych nr 85 (Łódź-Sieradz) i nr 86 (Sieradz-Wrocław). Jak informują przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego – w miejscowościach przez które przebiegać mają tory, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z mieszkańcami. We Wrocławiu zaplanowano je na poniedziałek 15 listopada.
-
Wrocław czeka w przyszłości przesiadka na autobusy zeroemisyjne. Ruszyły konsultacje w tej sprawie
Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, gmina powinna zwiększać stopniowo udział autobusów zeroemisyjnych w swojej flocie. Które linie autobusowe najlepiej nadają się do elektryfikacji i ile będzie nas to kosztowało? Próbą odpowiedzi na te pytania jest opracowana na zlecenie miasta analiza. Właśnie ruszyły konsultacje społeczne tego dokumentu.
-
Ruszają konsultacje w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR)
GPR, czyli Gminny Program Rewitalizacji, to strategiczny dokument, który pozwala planować i prowadzić proces rewitalizacji. Opisuje, jakie działania należy podjąć, by w perspektywie kilkunastu lat rozwiązać zdiagnozowane problemy lub przynajmniej zmniejszyć ich natężenie.
-
Rozmawialiśmy o skwerze przy ulicy Zielonogórskiej
Spotkanie na temat zagospodarowania skweru w obrębie ulic: Zachodnia, Zielonogórska, Ścinawska, Lubińska
-
Trwają zapisy na spotkania konsultacyjne dot. projektów Kolej+
5 oraz 6 października zaplanowano spotkania konsultacyjne dla mieszkańców w związku z projektami realizowanymi w ramach programu Kolej+. Pierwsze dotyczy budowy drugiego toru i kolejnych przystanków na odcinku z Wrocławia do Kobierzyc, drugie m.in. odbudowy stacji Wrocław Świebodzki. Oba zostaną przeprowadzone w formie zdalnej, trwają zapisy na spotkania.
-
Jak zakładać ogrody społeczne? Weź udział w konsultacjach
Miasto chce wspólnie z przyszłymi ogrodnikami zastanowić się, jak zakładać ogrody społeczne we Wrocławiu. Czy powinny to być miejsca otwarte dla wszystkich mieszkańców, czy tylko dla ogrodników? Komu powinny być udostępniane tereny pod ogrody społeczne? Indywidualnym osobom, grupom nieformalnym czy raczej grupom formalnym? – Odpowiedzi na te i inne pytania, udzielić mają konsultacje społeczne, które rozpoczęły się 28 września.
-
Weź udział w konsultacjach na temat podwórka przy Górnickiego
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości podwórka położonego między ulicami: Górnickiego, Benedyktyńską, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza. Zapoznaj się z materiałami i podziel się swoją opinią na ten temat.
-
Rozmawiamy o podwórku przy Uniwersyteckiej
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie podwórka w kwartale ulic Uniwersyteckiej, Kuźnicznej, placu Uniwersyteckiego i Szewskiej. Chcemy zebrać rekomendacje, które posłużą do opracowania ostatecznej wersji koncepcji zagospodarowania tego terenu.
-
Jak zazieleniać Wrocław? Weź udział w konsultacjach społecznych
Trwają konsultacje społeczne opracowywanego we Wrocławiu Planu Zazieleniania. Plan ma na celu odbudowę różnorodności biologicznej w mieście. Co ciekawe – nie będzie on dokumentem tekstowym. Jego ostateczna wersja ma przybrać formę strony internetowej, prezentującej w przystępny sposób projekty działań na rzecz powiększania przestrzeni dla roślinności.
-
Rozmawialiśmy o skateparku przy ulicy Rękodzielniczej
Spotkanie na temat skateparku, który powstaje w ramach projektu WBO na Pilczycach.
-
Powstaje MPZP dla rejonu ulicy Grochowej
Powstaje plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Grochowej, Pereca, Żelaznej i Jemiołowej. Uwagi do planu można składać do 5 października 2021.
Link otworzy się w nowej karcie -
Informacja o wynikach konsultacji w sprawie wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego
Projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia zmieniającego uchwałę nr XXXVIII/1021/21 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego.
-
Ruszają konsultacje w sprawie zmiany uchwały o WBO
Ogłoszenie o konsultacjach projektu uchwały zmieniającej uchwałę nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
-
Jaki będzie program ochrony środowiska? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem z konsultacji dotyczących projektu Programu ochrony środowiska dla miasta Wrocławia na lata 2021–2025 z perspektywą do 2030 r.
-
Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego - konsultacje uchwały Rady Miejskiej
Termin rozpoczęcia konsultacji: 13 sierpnia 2021 r. Termin zakończenia konsultacji: 27 sierpnia 2021 r.
-
Jak przyznawać pracownie artystyczne? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji, dotyczących funkcjonowania i sposobu przyznawania wrocławskim artystom i artystkom pracowni artystycznych, przekazywanych w ramach miejskich konkursów przez gminę Wrocław.
-
Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia [PODSUMOWANIE KONSULTACJI]
Konsultacje społeczne prowadzone były od połowy kwietnia do lipca. Spotkania odbywały się online. W ciągu dwóch etapów zgłoszono łącznie ponad 300 pomysłów, uwag i propozycji rozwiązań problemów. Publikujemy podsumowanie.
-
Tramwaj wodny na Odrze – weź udział w badaniu
Miasto analizuje możliwości wprowadzenia na Wrocławskim Węźle Wodnym tramwaju wodnego. W projekt włączyły się dwie wrocławskie badaczki z Uniwersytetu Ekonomicznego – Joanna Macalik i Hanna Adamiczka. Do końca sierpnia czekają na wasze opinie.
-
Jaka przyszłość terenu zieleni z kortami przy Pułtuskiej? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji dotyczących przyszłości terenu zieleni z kortami pomiędzy ulicami Pułtuską, Ślężną a Sudecką.
-
Zmiany w uchwale dot. Rady Pożytku
Trwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (WRDPP). Proponowane zmiany mają zapewnić większą elastyczność działań Rady oraz usprawnić procedurę wyboru jej członków. Uwagi i opinie na ten temat można przesyłać do 10 września.
-
Dzień z tenisem przy ul. Pułtuskiej
Darmowe warsztaty tenisa, foodtrucki, gra w bule – to tylko niektóre z atrakcji, zaplanowanych na najbliższą sobotę (17 lipca) na kortach przy ul. Pułtuskiej 13. Do wspólnego spędzania czasu, organizatorzy zapraszają od godz. 11.00 do 18.00.
-
Twórz z nami rowerowy Wrocław
Jeździsz po mieście rowerem, a może dopiero planujesz przesiadkę na ten środek komunikacji? To właśnie dla ciebie prowadzone są konsultacje. Możesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała infrastruktura rowerowa we Wrocławiu.
-
Konsultujemy uchwały ważne dla wrocławskich NGO
Porozmawiajmy o funkcjonowaniu Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz o zapisach programów współpracy z NGO na rok następny i przyszłe lata. Na wasze opinie czekamy do 10 września.
-
Rozmawialiśmy o podwórku przy Mieleckiej
Spotkanie o urządzeniu podwórka przy Mieleckiej (w obrębie ulic: Mielecka – Hallera – Stalowowolska – Połaniecka)
-
Co tu zmienić? Rozmowy o podwórku na podwórku
Małe nie znaczy mniej ważne – konsultacje na temat wrocławskich podwórek organizowane są już od kilku lat.
-
Rozmawialiśmy o podwórku przy Hallera
Spotkanie o urządzeniu podwórka przy Hallera 97-103.
-
Wyniki konsultacji w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia oraz mieszkaniach chronionych
Informacja o wynikach konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia zmieniającej uchwałę nr IX/218/19 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia oraz mieszkaniach chronionych.
-
Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na podwórku przy ulicy Cinciały
Spotkanie o organizacji ruchu na podwórku pomiędzy ulicami Cinciały-Wyszyńskiego-Daszyńskiego-Miarki.
-
Jaka powinna być polityka rowerowa miasta do roku 2030?
Trwają konsultacje Planu działań rowerowych do 2030 r. Jakie trasy rowerowe już istnieją? Jakie powinny powstać? Które w pierwszej kolejności? Gdzie zorganizować parkingi dla jednośladów? Czy i jak rozwijać Wrocławski Rower Miejski? To główne pytania, na które odpowiedzieć ma ten dokument.
-
Rozmawialiśmy o targowisku w Leśnicy
Spotkanie poświęcone będzie przyszłości targowiska przy ulicy Skoczylasa.
-
Wsiądź na rower i weź udział w konsultacjach
Chcesz mieć wpływ na kształt tras rowerowych we Wrocławiu? Weź udział we wspólnym przejeździe konsultacyjnym. Zapisy trwają do 25 czerwca, liczba miejsc jest ograniczona.
-
Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na podwórku przy Haukego-Bosaka
Spotkanie o organizacji ruchu na podwórku pomiędzy ulicami Haukego-Bosaka-Krasińskiego-Traugutta.
-
Rozmawialiśmy o podwórkach przy Krzywej
Spotkanie o urządzeniu podwórek przy ulicy Krzywej.
-
Jest pomysł na dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Legnickiej
W perspektywie ok. 10-ciu lat, miasto chciałoby zorganizować w niej m.in. muzeum komunikacji miejskiej. Swoje miejsca znalazłyby tutaj organizacje pozarządowe i – wszystko na to wskazuje – instytucje kultury. W jednym z budynków powstałaby osiedlowa hala targowa, a na teren dawnej zajezdni wprowadzono by więcej zieleni. Na razie to śmiały pomysł. W budżecie miasta nie ma na taką inwestycję środków. Planowanie trzeba jednak rozpocząć już dzisiaj. W kwestii finansów, pojawiło się także przysłowiowe światełko w tunelu.
-
Rozmawiamy o przyszłości terenu zieleni z kortami przy Pułtuskiej
Teren zieleni z kortami tenisowymi przy ul. Pułtuskiej 13 będzie otwarty, dostępny dla wrocławian i pozostanie zieloną strefą. Trwają konsultacje społeczne poświęcone jego przyszłości.
-
Konsultacje w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia oraz mieszkaniach chronionych
Weź udział w konsultacjach społecznych. Uwagi i opinie przyjmowane są do 25 czerwca 2021 r.
-
Konsultacje w sprawie nadania nowego statutu Wrocławskiemu Centrum Zdrowia Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej
Weź udział w konsultacjach społecznych. Uwagi i opinie przyjmowane są do 25 czerwca 2021 r.
-
Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia. Drugi etap konsultacji
Wrocław i 37 sąsiadujących z nim gmin pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności. To strategia, której zadaniem jest ułatwienie życia mieszkańcom m.in. poprzez łatwiejszy dostęp do transportu. Weź udział w drugim etapie konsultacji.
-
Jak urządzić park Krzycki? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji dotyczącym urządzenia północnej części parku Krzyckiego.
-
Miasto pyta i realizuje – mieszkańcy mówią jak
To mieszkańcy są ekspertami w sprawach, które dotyczą ich bezpośrednio. Dlatego jednostki miejskie odpowiedzialne za inwestycje konsultują z wrocławianami ich ostateczny kształt. W tym roku takie konsultacje społeczne będą dotyczyły ponad 30 tematów. Dzięki zebranym uwagom i opiniom, działania miasta trafniej odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Przykłady? Oto one.
-
Powstaje program ochrony środowiska – weź udział w jego konsultacjach
Trwają konsultacje społeczne poświęcone programowi ochrony środowiska (POŚ) na lata 2021-2025, z perspektywą do 2030 r. Do czego potrzebny jest miastu taki dokument i co się w nim znalazło?
-
Jaki obszar rewitalizować? [RAPORT Z KONSULTACJI]
Zapoznaj się z raportem konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji we Wrocławiu.
-
Rozmawialiśmy o zajezdni przy Legnickiej
Spotkanie o koncepcji zagospodarowania dawnej zajezdni przy ulicy Legnickiej 65.
-
Młodzi mieszkańcy na takich samych prawach jak dorośli [WYWIAD]
Dzieci i młodzież konsultują z Miastem te same zagadnienia, co dorośli. Co mają nam do powiedzenia o Wrocławiu? Jak wyglądają konsultacje społeczne z osobami niepełnoletnimi? – Rozmawiamy z Hanną Achremowicz ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, jedną z pionierek angażowania młodych ludzi we współdecydowanie o mieście.
-
Rozmawialiśmy o podwórku przy Ruskiej
Spotkanie o urządzeniu podwórka między Ruską, św. Antoniego i Włodkowica.
-
Konsultacje mostów, nie kładki. Dlaczego?
Trwają konsultacje społeczne poświęcone koncepcjom przebudowy Mostów Osobowickich. Projektanci zaprezentowali cztery alternatywne warianty oraz – poglądowo – koncepcję „wyzwanie”, polegającą na dobudowaniu po jednej ze stron mostów kładki pieszo-rowerowej. Dlaczego nie zaproponowano tutaj odrębnej kładki obok istniejących mostów?
-
Rozpoczynają się konsultacje ws. wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego.
-
Rozpoczynamy prezentację projektu uchwały krajobrazowej
Rozpoczynają się konsultacje projektu uchwały krajobrazowej. Obszerny dokument ma na celu wprowadzenie zasad, które uporządkują przestrzeń publiczną w zakresie reklam, małej architektury oraz ogrodzeń.
-
Mosty Osobowickie: poznaj warianty i weź udział w konsultacjach
Mosty Osobowickie to jeden z bardziej newralgicznych punktów w ruchu ulicznym Wrocławia. Korzysta z nich większość północnych osiedli. Obydwa mosty: Północny i Południowy wymagają już remontu. W ocenie projektantów, da się zmodernizować je na parę sposobów. Który z nich jest najlepszy? W tej sprawie może wypowiedzieć się każdy wrocławianin.
-
Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia – konsultacje
Konsultacje społeczne dotyczące opracowania „Planu Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia” (PZM MOFW) - Etap I.
-
Gdzie stacje ładowania we Wrocławiu?
Zakończyliśmy konsultacje planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Zapoznajcie się z raportem.
-
Spotkanie konsultacyjne w internecie – krok po kroku
Pandemia sprawiła, że konsultacje z mieszkańcami w coraz większym stopniu przenoszą się do sieci. Sprawdź jak dołączyć do e-spotkania i wziąć w nim udział. To proste!
-
Rozmowa o lesie leżącym w granicach Wrocławia [Nadleśnictwo Miękinia]
Do Wydziału Środowiska i Rolnictwa, wpłynęło zawiadomienie przesłane przez PGL LP Nadleśnictwo Miękinia, dotyczące konsultacji społecznych w sprawie obszarów leśnych będących w zarządzie Nadleśnictwa (leżących w granicach m. Wrocławia - las Pilczycki, Ratyński i Mokrzański) ważnych dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności – kategoria HCVF6.
Link otworzy się w nowej karcie -
Rozpoczęły się konsultacje w sprawie „Programu Aktywności Lokalnej dla Wrocławia na lata 2021-2022”
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie Programu Aktywności Lokalnej dla Wrocławia na lata 2021-2022”
-
Słoń a sprawa konsultacji
Słoń jest taki, jak każdy widzi? Przekonajcie się, zaglądając do artykułu.
-
Plan sieci publicznych szkół podstawowych oraz granic obwodów [WYNIKI KONSULTACJI]
INFORMACJA O WYNIKACH KONSULTACJI - projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia zmieniającej uchwałę XXV/680/20 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie ustalenia planu sieci prowadzonych przez Miasto publicznych szkół podstawowych, a także określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych.
-
Wsparcie miasta w rozwoju, czyli rewitalizacja we Wrocławiu
Każdy lubi, jak jest ładnie i kiedy jest porządek: w domu, w biurze i wszędzie tam, gdzie przebywamy. Nawet ci, którzy niekoniecznie ustawiają sprzęt od linijki, lubią ład. W przestrzeniach publicznych niezwykle istotne jest poza tym poczucie bezpieczeństwa.
-
Ruszają konsultacje w sprawie zmiany Statutu wrocławskich osiedli
Ogłoszenie o konsultacjach projektu 48 uchwał Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie nadania statutów osiedli.
-
Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na podwórku przy Spadochroniarzy
Spotkanie o organizacji ruchu na podwórku pomiędzy Sztabową, Powstańców Śląskich, Wandy oraz Spadochroniarzy.
-
Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na podwórku przy Wandy
Spotkanie o organizacji ruchu na podwórku pomiędzy Krakusa, Wandy, Powstańców Śląskich i aleją Gen. Józefa Hallera.