Powietrze

,
zdjęcie ilustracyjne

Cenimy czyste powietrze i wiemy, że jego zanieczyszczenie powoduje choroby. Zdecydowana większość z nas uważa jednak, że problem jakości powietrza nie dotyczy nas osobiście. Za główne źródła szkodliwych substancji w powietrzu uważa się spaliny samochodowe, przemysł i palenie śmieci. Polakom brakuje wiedzy na temat tego, jaki wpływ na jakość powietrza ma palenie węglem w indywidualnych instalacjach grzewczych.

We Wrocławiu w ostatnich latach bardzo dużo się robi, aby poprawić jakość powietrza. Warto wiedzieć, co wpływa na zanieczyszczenie powietrza. Dlatego przygotowaliśmy raport smogowy dla naszego miasta.

Wśród programów realizowanych we Wrocławiu warto wspomnieć choćby program KAWKA, oraz szeroko konsultowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. A na co dzień możemy śledzić stan powietrza w naszym mieście dzięki stacjom Systemu Monitorimgu Jakości Powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrodny Środowiska. A już niedługo dzięki kolejnym stacjom, które staną w ramach programu "Wrocław dla środowiska".