www.wroclaw.pl

  Wrocław zależy właśnie od Ciebie! Rozlicz PIT we Wrocławiu

  30 kwietnia mija termin złożenia i korekty zeznania PIT. By rozliczać się we Wrocławiu wystarczy skorygować w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania. PIT we Wrocławiu to finansowa pomoc w rozwoju miasta w czasach epidemii oraz możliwość korzystania z bezpłatnych wejściówek w miejskich instytucjach oraz zniżek do innych wrocławskich atrakcji. Miasto rozpoczyna kampanię promocyjną z hasłem: „Wrocław zależy właśnie od Ciebie! Rozlicz PIT we Wrocławiu”

  Fot. UM Wrocławia

  Czy wiedziałeś, że roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do Skarbu Państwa? Aż 48 proc. podatku zasila budżet miasta, w którym składamy deklarację. Pieniądze te przeznaczone są później na transport publiczny, edukację czy utrzymanie zieleni. Aby rozliczyć się we Wrocławiu, wystarczy w zeznaniu podatkowym skorygować miejsce zamieszkania, wpisując swój wrocławski adres (nie musi to być meldunek). W czasie epidemii ma to jeszcze większe znaczenie – nic nas to nie kosztuje, a dla Wrocławia to duży zastrzyk finansowy.

  Settle your PIT in Wroclaw

  Подайте декларацию про доходи та податки (PIT) у Вроцлаві

  Geben Sie Ihre Einkommenssteuererklärung in Wrocław ab

  5 marca, uczestnicy spotkania Fot. UM Wrocławia
  5 marca, uczestnicy spotkania
  Dochody z PIT są dla miasta niezmiernie ważne. To 28 procent wszystkich dochodów Wrocławia, łącznie prawie 1,5 miliarda złotych. Każdy z nas może przyczynić się do wsparcia miasta, w którym mieszka i z którego usług korzysta. Dzięki jednemu rozliczonemu mieszkańcowi, do miejskiego budżetu trafia blisko 3200 złotych.

  Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

  Rozliczaj PIT we Wrocławiu – twoje pieniądze zostają w mieście

  Zobacz dlaczego warto rozliczać PIT we Wrocławiu:

  • 3200 zł to równowartość średniego miesięcznego utrzymania przez miasto podopiecznego w rodzinnym domu dziecka, nasadzenie i trzyletnia pielęgnacja drzewa czy zakup i montaż 3 ławek.
  • 10 osób więcej, które rozliczają PIT z wrocławskim adresem zamieszkania, pozwoli np. wybudować nową wiatę przystankową. 50 osób więcej to równowartość nowej siłowni plenerowej, a 130 nowych podatników - nowego placu zabaw.

  Rozliczaj PIT we Wrocławiu. Pomoc dla miasta w trudnym czasie epidemii

  W 2019 r. we Wrocławiu było 464 tys. czynnych podatników. Tylko w ciągu pięciu lat przybyło 106 tys. osób rozliczających PIT we Wrocławiu. A może być jeszcze więcej - według danych Izby Administracji Skarbowej, w 2020 roku było 490 tys. czynnych, wrocławskich podatników. Wsparcie miasta jest niezwykle ważne - szczególnie w kontekście niższych dochodów Wrocławia i wydatków w związku z epidemią koronawirusa.

  Łączny ubytek dochodów miasta w 2020 r. z powodu epidemii wyniósł 156 milionów złotych. Tylko z samego PIT-u to 43 miliony. Duże ubytki zanotowaliśmy także przy okazji sprzedaży biletów MPK czy we wpływach ze sprzedaży mieni. Dodatkowo, łączna pomoc miasta dla mieszkańców, służb, oświaty czy szpitali to kolejne 100 milionów złotych. To zarówno bieżące wydatki i rezerwy w budżecie, jak i zwolnienia oraz ulgi dla przedsiębiorców.

  Marcin Urban, skarbnik Wrocławia

  Rozliczaj PIT we Wrocławiu. Darmowe wejścia i zniżki dla wrocławskich podatników

  Każdy, kto płaci podatki w stolicy Dolnego Śląska, może uczestniczyć w programie Nasz Wrocław. Dzięki niemu przez cały rok można korzystać ze zniżek do wrocławskich atrakcji i instytucji oraz raz w roku skorzystać z darmowych wejść m.in. do ZOO, Hydropolis czy aquaparku. To także tańsze bilety okresowe MPK.

  W programie „Nasz Wrocław” uczestniczy już 114 tysięcy mieszkańców i zainteresowanie wciąż rośnie. Warto ściągnąć aplikację. Rocznie wrocławski podatnik dzięki programowi Nasz Wrocław może zaoszczędzić ponad 630 zł na bezpłatnych wejściówkach do miejskich instytucji, a do tego kolejne pieniądze na zniżkach dla dzieci czy biletach MPK.

  Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego

  Wrocław zależy właśnie od Ciebie! Rozlicz PIT we Wrocławiu

  Miasto zaplanowało na kolejne tygodnie kampanię promocyjną z hasłem: „Wrocław zależy właśnie od Ciebie! Rozlicz PIT we Wrocławiu.

  To właśnie od naszej solidarności zależy, by Wrocław, jaki znamy i lubimy, przetrwał kryzys i mógł się dalej rozwijać. Z jednej strony to odwołanie do odpowiedzialności za małą ojczyznę, z drugiej zaś uświadamianie, że rozliczanie PIT z wrocławskim adresem zamieszkania się po prostu opłaca.

  Edyta Skuła z Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa

  Zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i mediach - tradycyjnych i społecznościowych - pojawią się plakaty, reklamy oraz spoty z udziałem mieszkańców Wrocławia.

  Promocja programu Nasz Wrocław i rozliczania PIT-u w naszym mieście powinna być tematem ponad politycznymi podziałami. Namawiam wszystkich miejskich radnych, także tych z opozycji, żeby promowali w swoich środowiskach rozliczanie PIT we Wrocławiu.

  Marta Kozłowska, radna miejska z Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa

  Przedstawiciele miasta podkreślają, że wiele zależy od tych, którzy połączyli swoją zawodową, naukową czy osobistą przyszłość z Wrocławiem. – To właśnie od naszej solidarności teraz zależy, by taki Wrocław, jaki znamy i lubimy, przetrwał kryzys i mógł się dalej rozwijać – dodają.