wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Powietrze
  4. Mapa potencjału solarnego Wrocławia
Mapa potencjału solarnego
Mapa potencjału solarnego

Coraz więcej mieszkańców jest zainteresowanych wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych, a jak wiadomo jednym z najważniejszych jest energia słoneczna. W związku z tym na popularności zyskują systemy solarne. Chcąc zachęcić mieszkańców do instalacji kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, a także aby ułatwić im podjęcie decyzji odnośnie zasadności takich działań, stworzyliśmy we Wrocławiu mapę potencjału solarnego.

Reklama

Mapa powstała przy współpracy Biura Ochrony Przyrody i Klimatu oraz Biura Rozwoju Wrocławia. Wykonana została przez Zespół Systemu Informacji Przestrzennej. Przestawia ona potencjał solarny dachów budynków we Wrocławiu, czyli ilość energii słonecznej padającej na ich powierzchnię w ciągu roku. Dane są prezentowane w ujęciu miesięcznym i rocznym, w rozbiciu na składowe promieniowania słonecznego:

  • promieniowanie rozproszone (ISH),
  • promieniowanie bezpośrednie (IDH),
  • promieniowanie całkowite, czyli suma powyższych (ITH).

Warstwy rastrowe widoczne na mapie prezentują ilość energii słonecznej w watogodzinach w ramach komórki o wielkości 1 m na 1 m. Wartości te uwzględniają nachylenie powierzchni i rosnącą wraz z nim rzeczywistą powierzchnię zdolną do odbierania energii słonecznej.

Mapa Potencjału Solarnego Wrocławia 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl