wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Wrocławska straż miejska ma nowy samochód elektryczny. Do jazdy po mieście i kontrolowania pieców
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu: kobieta ze straży miejskiej w nowym, czerwonym aucie elektrycznym Grzegorz Rajter
Na zdjęciu: kobieta ze straży miejskiej w nowym, czerwonym aucie elektrycznym

Czerwone, pięcioosobowe i elektryczne. Takie jest nowe auto Straży Miejskiej Wrocławia. Strażnicy przetestują, jak sprawdzi się w terenie. Będą nim jeździć m.in. na kontrole pieców. Prezent dostali w środę, 26 stycznia, od firmy Renault, jako nagrodę dodatkową za udział w konkursie Eco-Miasto. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Auto elektryczne przyjechało z Warszawy i zaparkowało pod Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Hubskiej. Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia, zapowiedział, że samochód będzie używany podczas wyjazdów na kontrole tego, czym mieszkańcy palą w piecach. 

– Połączymy pożyteczne z przyjemnym. Na co dzień nie tylko sprawdzamy, jak wrocławianie przestrzegają przepisów dotyczących ochrony środowiska, ale sami dajemy dobry przykład. Tym samym chcemy promować ekologiczny styl życia. Mamy samochody hybrydowe, a teraz także elektryczny – powiedział Forysiak.

Auto elektryczne nagrodą za wyróżnienie w konkursie Eco-Miasto

Straż dostała samochód na okres testowy, który potrwa miesiąc. To nagroda za udział i wyróżnienie w kolejnej edycji konkursu Eco-Miasto, do którego tym razem Wrocław zgłosił Promenadę Krzycką. 

– Zostaliśmy docenieni w zasadzie za cały pakiet działań proekologicznych. Tych związanych z szeroko pojętym zrównoważonym transportem, ale też z elektromobilnością czy z podejściem do kształtowania przestrzeni zielonych dla pieszych i rowerzystów – poinformowała Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności. – Chcemy, by samochód służył mieszkańcom i żeby ta nagroda była dla nich widoczna – dodała.

Miasto dostało samochód od firmy Renaut, która jest partnerem konkursu. Do Wrocławia przywiózł je jej reprezentant – Andrzej Germa: – Cieszymy się, że będzie we Wrocławiu - mieście, które już jakiś czas temu zapowiedziało wprowadzenie strefy czystego transportu. Myślę, że duże miasta powinny je tworzyć z myślą o swoich mieszkańcach. Samochody elektryczne mogą się przyczynić do poprawy jakości życia w ich centrach.

Samochód jest czerwony, pięcioosobowy, można go ładować na kilka sposobów, nawet ze zwykłego, domowego gniazdka. Teoretycznie jego zasięg to 500 kilometrów, ale na trasie z Warszawy do Wrocławia musiał się raz zatrzymać na półgodzinne podładowanie. Marka – Renault, model – Megane.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl