Wiosenne sadzenie odbędzie się w dwóch miejscach – na Kowalach oraz na Brochowie. Przygotowano łącznie 300 drzewek. W poprzedniej edycji, w październiku 2021 r., zazieleniano ul. Graniczną oraz park Strachowicki.
Posadź drzewko, odwiedź rodzinny piknik
Do udziału w obecnej edycji WROśnij we WROcław jej organizatorzy – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej – zapraszają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2021 i 2022 roku.
Ważną częścią wydarzenia będą rodzinne pikniki z atrakcjami dla dzieci. Na skwerze przy ul. Tczewskiej (Kowale) wydarzenie zaplanowano w godz. 12.00-14.30, natomiast w parku na Skraju przy ul. Koreańskiej/Brochowskiej (Brochów) w godz. 10.30-15.00.
Czekają strefy gastro, relaksu, ale także liczne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. Mamy do tego upominki dla uczestników, którzy wezmą udział w zabawach. Oczywiście osoby, które zapisały się na najważniejsze wydarzenia, czyli sadzenie, powinny przybywać w porze wyznaczonej przy przyjęciu zgłoszenia. Bez obaw, rodziny zapisane na Tczewską, jeśli nie mają możliwości wybrać się na Brochów, także mogą liczyć na zabawę dla swoich pociech.Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
– Tak jak przy poprzednich edycjach do udziału w pikniku zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dodaje Jacek Mól.
WROśnij we WROcław – tysiące drzewek dla małych wrocławian
Ideą cieszącego się coraz większą popularnością projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna.
Robimy razem coś dla naszej planety, dla naszego miasta i jeszcze mamy z tego niezłą zabawę. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieciDominik Kłosowski, radny miejski, jeden z prekursorów akcji
Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 r. Od tego czasu już ponad 2100 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.
Ta inicjatywa jest cenna, ponieważ przybywa wciąż potrzebnych w każdym mieście drzew, w sadzenie są zaangażowani mieszkańcy. W dodatku, w przyszłości, kiedy te drzewa będą już duże, o ich los będą zabiegać ci, dla których teraz są sadzone. To jest prawdziwa gra w zieloneJacek Mól, dyrektor ZZM