wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. WROśnij we WROcław - wiosna 2022

Zbliża się kolejna odsłona akcji WROśnij we WROcław. W sobotę, 23 kwietnia rodzice, opiekunowie czy dziadkowie będą mogli ponownie posadzić drzewka, które upamiętnią przyjście na świat małych wrocławian. Wydarzeniu towarzyszyć będą rodzinne pikniki z wieloma atrakcjami.

Reklama

Wiosenne sadzenie odbędzie się w dwóch miejscach – na Kowalach oraz na Brochowie. Przygotowano łącznie 300 drzewek. W poprzedniej edycji, w październiku 2021 r., zazieleniano ul. Graniczną oraz park Strachowicki.

Posadź drzewko, odwiedź rodzinny piknik

Do udziału w obecnej edycji WROśnij we WROcław jej organizatorzy  – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej – zapraszają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2021 i 2022 roku.

Ważną częścią wydarzenia będą rodzinne pikniki z atrakcjami dla dzieci. Na skwerze przy ul. Tczewskiej (Kowale) wydarzenie zaplanowano w godz. 12.00-14.30, natomiast w parku na Skraju przy ul. Koreańskiej/Brochowskiej (Brochów) w godz. 10.30-15.00.

Czekają strefy gastro, relaksu, ale także liczne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. Mamy do tego upominki dla uczestników, którzy wezmą udział w zabawach. Oczywiście osoby, które zapisały się na najważniejsze wydarzenia, czyli sadzenie, powinny przybywać w porze wyznaczonej przy przyjęciu zgłoszenia. Bez obaw, rodziny zapisane na Tczewską, jeśli nie mają możliwości wybrać się na Brochów, także mogą liczyć na zabawę dla swoich pociech.
Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

– Tak jak przy poprzednich edycjach do udziału w pikniku zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dodaje Jacek Mól.

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek dla małych wrocławian

Ideą cieszącego się coraz większą popularnością projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna.

Robimy razem coś dla naszej planety, dla naszego miasta i jeszcze mamy z tego niezłą zabawę. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieci
Dominik Kłosowski, radny miejski, jeden z prekursorów akcji

Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 r. Od tego czasu już ponad 2100 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Ta inicjatywa jest cenna, ponieważ przybywa wciąż potrzebnych w każdym mieście drzew, w sadzenie są zaangażowani mieszkańcy. W dodatku, w przyszłości, kiedy te drzewa będą już duże, o ich los będą zabiegać ci, dla których teraz są sadzone. To jest prawdziwa gra w zielone
Jacek Mól, dyrektor ZZM

Poprzednie edycje WROśnij we WROcław:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl