Zrównoważona mobilność
Nowe linie tramwajowe, trasy spacerowe i ścieżki rowerowe – to wszystko wpływa na lepszą mobilność Wrocławia. Dowiedz się, jak w najbliższym czasie zmieni się Twoje miasto!
Aktualne projekty
-
SUMP - Mobilność we Wrocławiu i okolicach do roku 2035
Po wielu miesiącach konsultacji 38 gmin, w tym Wrocław, przyjęło plan mobilności. Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia to jeden z pierwszych w Polsce tego typu dokumentów, który kompleksowo ujmuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania komunikacyjne dla kilkudziesięciu gmin łącznie.
-
TAT na Nowy Dwór
Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa połączy plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.
Link otworzy się w nowej karcie -
Tramwaj na Popowice
Pierwszy etap tej inwestycji został ukończony 10 kwietnia 2021 r.
Link otworzy się w nowej karcie -
Promenada Krzycka – rekreacja dla Południowego Wrocławia
Projekt Promenady Krzyckiej ma na celu przywrócenie mieszkańcom południa Wrocławia terenu dawnego historycznego szlaku spacerowego tzw. Hugo Richter Weg, który biegnie wzdłuż nasypu kolejowego we Wrocławiu. Dzięki jego rewitalizacji wykreujemy atrakcyjną zieloną przestrzeń dla realizowania różnych form aktywności.
-
Rowerowa mapa Wrocławia
Rowerowa mapa Wrocławia w wersji zaktualizowanej jest już dostępna w wersji papierowej i elektronicznej. Znajdują się na niej wszystkie trasy rowerowe w mieście z podziałem na ich rodzaj.
Link otworzy się w nowej karcie -
Czas na Wrocław: #CzasNaBuspas
Wrocław sukcesywnie i konsekwentnie rozbudowuje buspasy. Wytyczane są one w celu usprawnienia transportu miejskiego.
-
Sieć Park and Ride
We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi, które wpisują się w ideę park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych.
Link otworzy się w nowej karcie -
Studium Wrocławia: Polityka Zrównoważonej Mobilności
Polityka podejmuje temat związków transportu z funkcjonowaniem, rozwojem i ochroną miasta. Kierując się potrzebą kreowania zagospodarowania bliskiego i przyjaznego człowiekowi, jej przedmiotem jest przede wszystkim budowanie systemu, w którym przemieszczanie się autem jest jedną z możliwości a nie koniecznością.
-
Ruch miasta - Plan Mobilności dla Wrocławia
Gminy aglomeracji wrocławskiej będą potrzebowały wspólnego planu zrównoważonej mobilności. Europejski Trybunał Obrachunkowy uzależnienia dostęp do pieniędzy na rzecz mobilności, od posiadania takiego dokumentu.
Link otworzy się w nowej karcie -
Monitoring Wrocławskiej Polityki Mobilności
Wrocławska polityka mobilności to dokument strategiczny, w którym Miasto określa pożądane kierunki rozwoju transportu i sposobów przemieszczania się we Wrocławiu i jego obszarze metropolitalnym, w perspektywie czasowej końca trzeciej dekady XXI wieku. Realizacja celów polityki odbywa się pod hasłem: Wrocław miastem zrównoważonej mobilności.
-
Rowerowa Szkoła Mobilności Aktywnej
Program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, którego celem jest praktyczne przygotowanie wrocławskich dzieci do egzaminu na kartę rowerową.
Link otworzy się w nowej karcie -
W kółko kręcę – rywalizacja rowerowa
Po majowej kampanii European Cycling Challenge – Kręć dla Wrocławia przyszedł czas na W kółko kręcę – rywalizację rowerową, która będzie odbywała się jesienią. Stanie się ona okazją na odkrycie, że każda pora roku jest dobra na rower. Pozwoli też docenić rower jako szybki, zdrowy, tani i niezależny środek transportu w przestrzeni miejskiej w drodze do pracy, szkoły i na uczelnie.
-
Rowerowy Maj
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.
-
Szkolna Ulica
Zdecydowana większość dzieci dociera do szkoły pieszo, komunikacją zbiorową, rowerem czy na hulajnodze. Jednak to wzmożony ruch samochodów przed szkołami jest dla nich największym zagrożeniem.