Reklama
Po wielu miesiącach konsultacji 38 gmin, w tym Wrocław, przyjęło plan mobilności. Plan Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia to jeden z pierwszych w Polsce tego typu dokumentów, który kompleksowo ujmuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania komunikacyjne dla kilkudziesięciu gmin łącznie.
Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa połączy plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.
Otworzy się w nowej karciePierwszy etap tej inwestycji został ukończony 10 kwietnia 2021 r.
Otworzy się w nowej karcieProjekt Promenady Krzyckiej ma na celu przywrócenie mieszkańcom południa Wrocławia terenu dawnego historycznego szlaku spacerowego tzw. Hugo Richter Weg, który biegnie wzdłuż nasypu kolejowego we Wrocławiu. Dzięki jego rewitalizacji wykreujemy atrakcyjną zieloną przestrzeń dla realizowania różnych form aktywności.
Rowerowa mapa Wrocławia w wersji zaktualizowanej jest już dostępna w wersji papierowej i elektronicznej. Znajdują się na niej wszystkie trasy rowerowe w mieście z podziałem na ich rodzaj.
Otworzy się w nowej karcieWrocław sukcesywnie i konsekwentnie rozbudowuje buspasy. Wytyczane są one w celu usprawnienia transportu miejskiego.
We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi, które wpisują się w ideę park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych.
Otworzy się w nowej karciePolityka podejmuje temat związków transportu z funkcjonowaniem, rozwojem i ochroną miasta. Kierując się potrzebą kreowania zagospodarowania bliskiego i przyjaznego człowiekowi, jej przedmiotem jest przede wszystkim budowanie systemu, w którym przemieszczanie się autem jest jedną z możliwości a nie koniecznością.
Gminy aglomeracji wrocławskiej będą potrzebowały wspólnego planu zrównoważonej mobilności. Europejski Trybunał Obrachunkowy uzależnienia dostęp do pieniędzy na rzecz mobilności, od posiadania takiego dokumentu.
Otworzy się w nowej karcieWrocławska polityka mobilności to dokument strategiczny, w którym Miasto określa pożądane kierunki rozwoju transportu i sposobów przemieszczania się we Wrocławiu i jego obszarze metropolitalnym, w perspektywie czasowej końca trzeciej dekady XXI wieku. Realizacja celów polityki odbywa się pod hasłem: Wrocław miastem zrównoważonej mobilności.
Bądź na bieżąco z Wrocławiem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!
Reklama