4. Rusza wiosenna edycja rowerowego konkursu W kółko kręcę. Dołączysz do rywalizacji?
W jesiennej edycji uczestnicy przejechali w sumie 531 424 kilometry fot. UMW
W jesiennej edycji uczestnicy przejechali w sumie 531 424 kilometry

Szybko, tanio i zdrowo – miasto zachęca do jazdy na rowerze. 1 marca rusza trzecia edycja konkursu W kółko kręcę. Przez miesiąc wrocławianie, którzy wybiorą rower jako swój główny środek transportu, będą rywalizować o nagrody. Udział mogą wziąć osoby powyżej 15. roku życia. Sprawdź zasady konkursu.

Konkurs ma zachęcić mieszkańców do podróży po mieście rowerem. Wskakujcie zatem na swój jednoślad, jak jedziecie do pracy, szkoły czy na uczelnię, i zdobywajcie za to punkty.

Zasady punktacji

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy, że ściągniesz bezpłatną aplikację mobilną W kółko kręcę. Trzeba ją pobrać (ze sklepu play lub app store) na telefon, zarejestrować się i wybrać miejsce startu oraz cel dojazdów (szkołę, uczelnię lub miejsce pracy). Konkurs polega na zdobywaniu punktów poprzez jazdę na rowerze w drodze do pracy/szkoły/na uczelnie i z powrotem oraz rekreacyjnie:

• 50 pkt za każdy przejazd o długości min. 1,5 km na trasie miejsce zamieszkania – praca/szkoła/uczelnia
  • 1 pkt za każdy przejechany 1 km (limit 30 pkt dziennie)
  • 5 pkt za każdy przejazd rekreacyjny
  • 50 pkt za każde 5 dni regularnej jazdy
  • 10 pkt za skuteczne zaproszenie jednej osoby do rywalizacji
  • 2 proc. pkt z każdego przejazdu osób zaproszonych, rozliczane codziennie na koniec dnia

Wygrywaj nagrody

Zebrane punkty za regularne przejazdy będzie można wymienić na nagrody. Jakie? Na razie organizatorzy – Wydział Zrównoważonej Mobilności oraz Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia – zdradzają, że do zdobycia będą sakwy rowerowe, nagrody-niespodzianki ufundują też Wrocław Fashion Outlet i Nextbike Polska S.A. Pula nagród będzie się zwiększać. Każdy uczestnik może otrzymać ich kilka. Konkurs potrwa od 1 marca od godz. 0.00 do 31 marca 2023 r. do godz. 23.59.

Szczegółowe informacje na wkolkokrece.pl.