wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Uchwała antysmogowa dla Wrocławia

Uchwała antysmogowa
Uchwała antysmogowa

Od 1 lipca 2018 r. zaczęły obowiązywać niektóre zapisy uchwały antysmogowej. Jej celem jest poprawa jakości powietrza we Wrocławiu. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i zobacz, czy jej postanowienia ciebie dotyczą.

Reklama

Uchwała antysmogowa to przepisy przyjęte przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, które pomogą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza na obszarze Gminy Miejskiej Wrocław i dolnośląskich uzdrowisk oraz pozostałych miejscowości Dolnego Śląska.

Uchwała została podjęta dla ograniczenia negatywnego oddziaływania zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi lub na środowisko. Jej celem jest ochrona i poprawa jakości powietrza we Wrocławiu. 

Od 1 lipca 2018 r. obowiązuje mieszkańców zakaz instalowania kotłów na węgiel. Od tego dnia również obowiązuje zakaz spalania węgla brunatnego, miałów o uziarnieniu poniżej 3 mm, mułów węglowych a także drewna o wilgotności powyżej 20%. 

Uchwała określa:

Więcej informacji o uchwale antysmogowej znajduje się poniżej. Dodatkowo na stronie akcji "Zmień piec" można poznać szczegóły dot. programów dofinansowania do wymiany pieca na ekologiczne źródło ciepła.

Programy i informacje

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama