wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Bezpłatne kompostowniki dla mieszkańców Wrocławia. Sprawdź, jak je odebrać?

Wydawanie kompostowników przy ul. Hubskiej 8-16 fot. archiwum UMW
Wydawanie kompostowników przy ul. Hubskiej 8-16

Wrocławianie znów mogą odbierać bezpłatne kompostowniki. Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego ma do rozdania ok. 200 sztuk.

Reklama

Warunki użytkowania bezpłatnych kompostowników

Kompostowniki użyczane są bezpłatnie mieszkańcom posiadającym ogródki przydomowe oraz jednostkom oświatowym na okres 3 lat. Po tym czasie przechodzą na własność użytkownika. Jedynym wymogiem jest przesyłanie przez ten okres rocznych sprawozdań na temat ilości przetworzonych odpadów. Kompostowniki nie są użyczane na ogródki znajdujące się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Do programu może przystąpić każdy, kto ma miejsce w przydomowym ogródku pozwalające na ustawienie pojemnika w sposób niestwarzający uciążliwości dla innych mieszkańców, dysponuje odpadami ulegającymi biodegradacji oraz ma możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu.

Galeria zdjęć

Jak odebrać kompostownik? Pobierz i dostarcz wniosek

Pobierz wniosek o użyczenie kompostownika, dostępny w BIP Urzędu Miejskiego. Po wypełnieniu, możesz dostarczyć go za pomocą platformy ePUAP, lub wydrukowany przesłać pocztą na adres Wydziału Środowiska i Rolnictwa: 50-502 Wrocław, ul. Hubska 8-16. Po rozpatrzeniu wniosku, umówisz się telefonicznie na odbiór kompostownika.

Kompostowniki wydawane będą w umówionych telefonicznie lub e-mailem terminach, przed siedzibą Wydziału Środowiska i Rolnictwa przy ul. Hubskiej, na wystawianym specjalnie w tym celu stanowisku
Grzegorz Rajter z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia

O przyznaniu bezpłatnego kompostownika, decyduje kolejność zgłoszeń.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama