www.wroclaw.pl

Miesięczny bilet komunikacji miejskiej za 1 zł!

Dla użytkowników programu Nasz Wrocław, podróżujących po Wrocławiu z miesięcznym biletem kolejowym.

Co to jest Nasz Wrocław Kolej?

Grafika przedstawia kobiete i mężczyzne z telefonami

Nasz Wrocław Kolej jest biletem miesięcznym, uprawniającym wskazaną na bilecie osobę do korzystania z przejazdów na wszystkich typach linii komunikacji miejskiej we Wrocławiu w promocyjnej cenie: 1 zł za bilet normalny i 0,50 zł za bilet ulgowy!

Kto może skorzystać z biletu Nasz Wrocław Kolej?

Grafika przedstawia kobiete i mężczyzne z telefonami

Z biletu Nasz Wrocław Kolej mogą skorzystać uczestnicy programu Nasz Wrocław z aktywnym Statusem Podatnika, którzy posiadają bilet kolejowy spełniający następujące wymagania:

 • stacja początkowa i końcowa mają w nazwie "Wrocław" lub "Iwiny"
 • bilet uprawnia do przejazdu w obie strony
 • zakupiony jest w taryfie podstawowej lub RAZEM
 • cena biletu nie jest niższa niż 104zł (bez ulgi)
 • bilet jest w formie papierowej (zakupiony w kasie kolejowej)

Szczegółowe wymagania dotyczące biletu kolejowego.

Jak skorzystać z Nasz Wrocław Kolej?

Ikona dotycząca benefitów

Krok 1

Zarejestruj się i aktywuj Status Podatnika w programie Nasz Wrocław

Ikona dotycząca benefitów

Krok 2

Sprawdź, czy Twój bilet kolejowy spełnia wszystkie wymagania

Ikona dotycząca benefitów

Krok 3

Zakup bilet komunikacji miejskiej w taryfie Nasz Wrocław Kolej

Pytania i odpowiedzi

Zgromadziliśmy najważniejsze informacje o bilecie Nasz Wrocław Kolej w postaci pytań i odpowiedzi. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi, zadaj pytanie poprzez dostępny na stronie formularz kontaktowy.

 • Nasz Wrocław Kolej

  Co to jest i do czego uprawnia bilet „Nasz Wrocław Kolej”?

  Bilet „Nasz Wrocław Kolej” (w cenie 1 zł za bilet normalny, 0,50 zł za bilet ulgowy) jest biletem imiennym miesięcznym, uprawniającym wskazaną na bilecie osobę posiadającą aktywny status w programie „Nasz Wrocław” (osoba zamieszkała we Wrocławiu, rozliczająca podatek dochodowy od osób fizycznych we właściwym miejscowo urzędzie skarbowym we Wrocławiu), do korzystania z przejazdów na wszystkich typach linii. 

  Jakie muszę spełnić wymagania, aby korzystać z biletu Nasz Wrocław Kolej?

  Bilet Nasz Wrocław Kolej możesz zakupić, posiadając miesięczny imienny odcinkowy bilet kolejowy, który spełnia łącznie wszystkie określone poniżej warunki:

  - Uprawnia do przejazdu w obie strony (tam i z powrotem);

  - Wystawiony jest dla odcinka, dla którego punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w swojej nazwie „Wrocław” bądź przystanek kolejowy „Iwiny”;

  - Zakupiony jest w kolejowej taryfie podstawowej (normalnej) lub taryfie RAZEM: normalny lub ulgowy – w przypadku posiadania jednocześnie prawa do korzystania z biletów z ulgowych w komunikacji miejskiej Wrocławia, wraz z dokumentem potwierdzającym tę ulgę;

  - Cena biletu lub cena bez ulgi ustawowej nie jest niższa niż 104 zł;

  - Jest w formie papierowej - zakupiony w kasie kolejowej, automacie biletowym przewoźnika kolejowego lub u obsługi pociągu.

  Jestem nauczycielem i posiadam zniżkę na kolej, czy mogę kupić bilet „Nasz Wrocław Kolej”?

  Tylko w sytuacji, gdy zakupi Pan bilet kolejowy w taryfie normalnej. W taryfach MPK nie występuje ulga dla nauczycieli.

  Jestem studentem i posiadam zniżkę na kolej, czy mogę kupić bilet „Nasz Wrocław Kolej”?

  Tak, ponieważ zniżki obowiązują u obu przewoźników.

  Posiadam Kartę Dużej Rodziny i związaną z nią zniżkę na kolej, czy mogę kupić bilet „Nasz Wrocław Kolej”?

  Tylko w sytuacji zakupu biletu kolejowego w taryfie normalnej. W taryfach MPK nie występuje ulga dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

  Kupiłem bilet miesięczny kolejowy za pomocą aplikacji mobilnej koleo, czy mogę zakupić bilet Nasz Wrocław Kolej, jeśli go wydrukuję?

  Nie, bilet Nasz Wrocław Kolej można zakupić jedynie w przypadku posiadania papierowego kolejowego biletu miesięcznego zakupionego w kasie kolejowej, automacie biletowym przewoźnika kolejowego lub u obsługi pociągu. Wydruki biletów zakupionych elektronicznie nie są akceptowane.

  Mam bilet miesięczny kolejowy ważny do 15 września, czy mogę kupić bilet „Nasz Wrocław Kolej” od 2 września?

  Tak, ważne jest aby w momencie kontroli posiadać ważny bilet kolejowy w dwie strony wystawiony dla odcinka, dla którego punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w swojej nazwie „Wrocław” bądź przystanek kolejowy „Iwiny”.

  Mam bilet kolejowy z Leśnicy na Psie Pole, w jedną stronę jeżdżę pociągiem, a wracam komunikacją zbiorową, czy mogę kupić bilet „Nasz Wrocław Kolej”, cena biletu w jedną stronę wynosi więcej niż 104 zł.

  Nie, bilety kolejowe muszą spełniać wszystkie wymienione w uchwale warunki łącznie, tj. w tej sytuacji aby, skorzystać z oferty Nasz Wrocław Kolej bilet kolejowy powinien być w obie strony (tam i z powrotem).

  Jestem mieszkańcem Wrocławia z aktywnym statusem Nasz Wrocław i dojeżdżam do Obornik Śląskich do pracy, czy mogę zakupić bilet „Nasz Wrocław Kolej”?

  Tak, ale tylko w przypadku zakupienia osobnych biletów kolejowych na odcinek wrocławski (dla którego punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w swojej nazwie „Wrocław” bądź przystanek kolejowy „Iwiny”) oraz na pozostałą trasę. W takiej sytuacji najbardziej optymalnym rozwiązaniem, będzie zakup biletu aglomeracyjnego.

  Bilet Nasz Wrocław Kolej uprawnia do uzyskania znacznej ulgi dla osób poruszających się koleją jedynie w granicach Wrocławia + przystanek kolejowy Iwiny.

  Jestem uczniem, dotychczas w granicach Wrocławia jeździłem pociągiem za darmo, jak teraz wygląda moja sytuacja?

  Obecnie uczniowie nadal korzystają z komunikacji miejskiej bezpłatnie, a w przypadku korzystania z transportu kolejowego muszą zakupić bilet kolejowy z przysługującą zniżką.

  Czy jeśli posiadam bilety jednorazowe i czasowe z poprzedniej taryfy mogę ich używać również po 1 września 2021 r.?

  Bilety jednorazowe i czasowe z poprzedniej taryfy zachowują ważność pod warunkiem, że ich cena nie jest mniejsza niż wynikająca z obecnej taryfy lub pod warunkiem wniesienia dopłaty do wysokości wynikającej z obecnej taryfy. Dopłaty dokonać można w automatach stacjonarnych.

  Czy jeśli posiadam nieaktualne bilety jednorazowe i czasowe mogę je zwrócić?

  Tak, nieskasowane bilety jednorazowe i czasowe mogą być zwracane bez pobierania dodatkowej opłaty manipulacyjnej do dnia 31.08.2022 r.

  Zwroty realizowane są przez operatora systemy dystrybucji biletów w Biurach Obsługi Klienta URBANCARD:

  • ul. Grabiszyńska 9 czynne pn.-pt. w godz.8.00-18.00; w sb.9.00-14.00,
  • ul. B.Prusa 75-79 czynne pn.-czw. w godz. 8.00-18.00; pt. 8.00-16.00,
  • ul. Racławicka 2-4 czynne pn.-pt. w godz. 8.00–18.00,
  • ul. Ładna 1c czynne pn.-pt. w godz. 8.00–18.00
  Czy bilet 365-dniowy uprawnia do przejazdów przez rok kalendarzowy, czyli od 1 stycznia do 31 grudnia 2021? Czy można go kupić w dowolnym momencie i używać przez równy rok?

  Bilet 365-dniowy imienny można kupić w dowolnym momencie. Uprawnia on wskazaną na bilecie osobę do korzystania z przejazdów na wszystkich typach linii przez 365 dni kalendarzowych liczonych kolejno począwszy od dnia wskazanego na bilecie. W przypadku gdy zakupiony został w pierwszym dniu jego obowiązywania ważny jest od momentu jego zakupu.

  Czy na bilecie grupowym do 15 osób można podróżować również autobusami pospiesznymi?

  Tak, można. Bilet grupowy uprawnia nie więcej niż 15 osób do korzystania z nieograniczonej liczby przejazdów na wszystkich typach linii do 30 minut liczonych od godziny skasowania biletu lub do jednokrotnego przejazdu środkiem komunikacji, w którym został skasowany, jednak nie dłużej niż do momentu dotarcia przez pojazd do przystanku końcowego właściwego dla danego kierunku linii lub ostatniego przystanku przed zjazdem do zajezdni.

  Dnia 2 października 2021 r. ukończę 66 lat. Czy na podstawie obowiązujących od 1 stycznia 2021 r. przepisów mogę już podróżować komunikacją miejską za darmo?

  Od roku 2021 osoby, które ukończyły 66 lat (od dnia swoich 66 urodzin, nie rocznikowo) mogą podróżować bezpłatnie wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. W takiej sytuacji będzie Panu przysługiwało prawo do bezpłatnych podróży od 2 października 2021 r.

  Jestem dawcą przeszczepu, na jakiej podstawie mogę podróżować za darmo?

  Na podstawie legitymacja Dawcy Przeszczepu lub legitymacja Zasłużonego Dawcy Przeszczepu.

  W taryfie opłat są dwa różne rodzaje biletów imiennych – imienne i imienne „Nasz Wrocław”. Kto może kupować bilety z niższą ceną „Nasz Wrocław”?

  Z biletów imiennych „Nasz Wrocław” mogą korzystać osoby zamieszkałe we Wrocławiu i rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych we właściwym miejscowo urzędzie skarbowym we Wrocławiu, które posiadają aktywny status w programie „Nasz Wrocław”.

  Przyjeżdża do mnie wnuk z innej miejscowości, który jest uczniem V klasy szkoły podstawowej. Czy musi kasować bilety ulgowe?

  Nie. Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i średnich, nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, zwolnieni są z wnoszenia opłaty za przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Podczas przejazdów uczeń winien mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.

  Czy osobie niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym przysługuje zniżka na komunikację miejską?

  Osoby głuche i głuchonieme z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a także osoby niewidome lub ociemniałe ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz ich przewodnicy uprawnieni są do korzystania z bezpłatnych przejazdów na wszystkich typach linii.

Pobierz aplikację mobilną

Grafika przedstawia telefon komórkowy z włączoną aplikacja Nasz Wrocław

Używając aplikacji Nasz Wrocław na smartfonie masz pewność, że twoja karta będzie zawsze przy tobie. Po rejestracji możesz korzystać z informacji o najnowszych wydarzeniach z obszaru kultury, rozrywki czy sportu, na które otrzymasz zniżkę.