Zrób zdjęcie drzewa, wygrywaj nagrody [KONKURS FOTOGRAFICZNY]

,

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji Departament Zrównoważonego Rozwoju wraz z portalem www.wroclaw.pl ogłasza konkurs na zdjęcie najpiękniejszego drzewa Wrocławia.

Dzień Drzewa

To akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski. W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day.

Pomysł ten trafił do Europy dopiero w 1951 r., kiedy to organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

Czytaj więcej: Wrocław może pochwalić się drzewami okazowymi, które co prawda nie są pomnikami przyrody, ale zasługują na szczególną uwagę. Być może niektóre z nich otrzymają w przyszłości status pomnika przyrody.

Konkurs „Najpiękniejsze drzewa Wrocławia"

  • zrób zdjęcie drzewa we Wrocławiu
  • opisz, gdzie zostało zrobione
  • wyślij zdjęcie w podanym formularzu kontaktowym

Na fotografie czekamy od 10 do 16 października (do godz. 12.00).

Głosowanie

  • głosować będzie można od 17 do 21 października (do godz. 12.00)
  • pięć osób, których zdjęcie uzyska największą liczbę głosów, otrzyma nagrodę: Leksykon zieleni Wrocławia i voucher do Afrykarium (ważność 90 dni), a kolejne pięć osób bilet wstępu do Hydropolis
  • aby potwierdzić swój głos, trzeba podać numer telefonu, na który otrzymacie specjalny kod
  • otrzymanie SMS-a jest bezpłatne, a numer telefonu przechowywany jest w systemie w sposób uniemożliwiający ponowne odczytanie

 

Fill out my online form.