Dawniej/dzisiaj

Sprawdzamy, jak na przestrzeni lat zmieniały się we Wrocławiu wartości emisji spalin, jak wyglądały dostawy węgla do miasta czy wymiana pieców węglowych. Tutaj prezentujemy również, jaki udział w ogólnej emisji CO2 w mieście mają mieszkania i domy, przemysł czy transport drogowy.

Zużycie węgla

We Wrocławiu systematycznie spada ilość wagonów zużywanego węgla, który podobnie jak w całej Polsce jest ciągle głównym surowcem energetycznym w domach, instytucjach i wielu zakładach przemysłowych.

Wymiana pieców węglowych

Miasto Wrocław od kilku lat finansuje z programu KAWKA wymianę pieców węglowych w mieszkaniach i domach. Właściciele na ten cel mogą pozyskać z miasta nawet 70% dofinansowania.

Redukcja emisji

Coraz surowsze prawo o ochronie środowiska i inwestycje pozwoliły zredukować o blisko połowę ilość pyłu zawieszonego PM10 (Mg), emitowanego do atmosfery przez przemysł.

Trasy i stacje rowerowe

Wrocławianie z roku na rok coraz chętniej podróżują po mieście rowerem. To najbardziej ekologiczny środek transportu. W latach 2010-2014 na infrastrukturę rowerową we Wrocławiu wydano 18 mln zł. Na kolejnych sześć lat na ten cel przeznaczono 102 mln zł.

Producenci CO2

Udział poszczególnych źródeł w całkowitej emisji CO2 we Wrocławiu.