13 września 2021

Tramwaj na Popowice

45%
POSTĘP PRACY

Pierwszy etap tej inwestycji został ukończony 10 kwietnia 2021 r.

Aktualizacja

13.09.2021

Położono nowe rozjazdy w okolicy Mostów Mieszczańskich, a w ciągu ul. Popowickiej w większości ułożono podkład pod nowe tory. – Widać efekty wielu miesięcy prac na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego/Jagiełły i Mieszczańskiej. Stawiamy pierwsze słupy trakcyjne i przygotowujemy nowe perony przystankowe od ul. Jagiełły i Dmowskiego. 

 

8.09.2021

Na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej rozpoczynamy betonowanie kolejnego fragmentu międzytorza z nowymi rozjazdami. Montujemy też od strony ul. Milenijnej zwrotnicę.

Od ulicy Popowickiej w kierunku Kozanowa mamy już ułożone i zabetonowane tory przecinające obwodnicę śródmiejską.
Czekają nas na tym skrzyżowaniu jeszcze m.in. trudne prace związane z przebudową potężnego kolektora, który pilnie wymaga interwencji specjalistów od kanalizacji.

 

27.08.2021

Biało się zrobiło na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Jagiełły. To dobrze. Beton w międzytorzu wiąże w. Od strony ul. Mieszczańskiej powoli już widać docelową organizację ruchu.

 

23.08.2021

Na budowę tramwaju na Popowice przyjechały szyny na kolejny odcinek ul. Starogroblowej. Ostatnio ze stalą jest... krucho. Ceny poszły w górę i jej brakuje. Ale działamy.
A przy okazji pierwsze obrzeża pod chodnik i drogę dla rowerów<img src="https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/tde/1/16/1f6b2.png" alt="

TIME LINE

  • rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę I etapu inwestycji

    styczeń 2019
  • umowa z wykonawcą pierwszego etapu budowy

    marzec 2019
  • rozpoczęcie prac

    maj 2019