20 maja 2022

Tramwaj na Popowice

54%
POSTĘP PRACY

Pierwszy etap tej inwestycji został ukończony 10 kwietnia 2021 r.

Aktualizacja

20.05.2022

Wchodzimy w kolejną fazę budowy tramwaju na Popowice. Dziś wieczorem planujemy nową organizację ruchu na tym osiedlu. Kierowcy uzyskają możliwość wjazdu od strony osiedla ulicą Białowieską na Popowicką i w ul. Wejherowską w kierunku hali Orbita oraz basenów. Przebudowaliśmy tam sieci podziemne, powstała nowa jezdnia. Budujemy chodniki i drogi dla rowerów.
Kierowcy skorzystają już też z nowych fragmentów ul. Popowickiej. Prace rozpoczniemy na wylotach ulicy Zajęczej na ul. Popowicka oraz ul. Niedźwiedziej na Popowicką. Kierowcy pojadą objazdami (szczegóły na mapce). Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 222 mln zł.
 

 

29.04.2022

Postępują prace na budowie tramwaju przez Popowice. Budujemy lewoskręt z ul. Lotniczej w Milenijną i prawoskręt z Milenijnej w Lotniczą. Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ekipy budowlane kładą właśnie asfalt na ul. Dmowskiego. Rozpoczęli od wylania go na przyszłych drogach dla rowerów. Pasażerowie pojadą nową linią jeszcze w tym roku.

Pod koniec kwietnia ruszyło układanie nawierzchni na ul. Dmowskiego. Wykonawca rozpoczął wylewanie asfaltu na północnej nitce tej ulicy. Najpierw masa bitumiczna pojawiła się na przyszłych trasach rowerowych.

Zyskujemy kolejne odcinki nowych chodników i dróg dla rowerów<img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tde/1/16/1f6b2.png" alt="

TIME LINE

  • rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę I etapu inwestycji

    styczeń 2019
  • umowa z wykonawcą pierwszego etapu budowy

    marzec 2019
  • rozpoczęcie prac

    maj 2019