wroclaw.pl strona główna Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Prezydent Wrocławia
 3. O tym się mówi
 4. Tramwaj na Popowice
Tramwaj na Popowice UM Wrocław
postęp: 75%
Tramwaj na Popowice

Pierwszy etap tej inwestycji został ukończony 10 kwietnia 2021 r.

 • 12.12.2022

  Tak prezentują się aktualnie prace przy budowie trasy. 

 • 21.11.2022
  Zazieleniamy trasę tramwajową na Popowice Informowałem Was ostatnio o licznych nasadzeniach krzewów. Teraz przyszedł czas na drzewa. Wzdłuż trasy pojawi się ich ponad 230 sztuk.
   
 • 07.10.2022

  Rozpoczęło się rozkładanie zielonych mat na torowisku, które powstaje na trasie tramwajowej przez Popowice. Do zielonego torowiska wykorzystano roślinny rozchodnika, które są odporne na czynniki zewnętrzne.

  Wraca ruch na północnej jezdni ul. Popowickiej. Otwarte zostają skrzyżowania ulic Popowicka i Wejherowska oraz Popowicka i Niedźwiedzia. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Popowicka i Rysia oraz północny wlot skrzyżowania ulic Popowicka i Białowieska. Autobusy, które do tej pory jeździły objazdem przez ul. Rysią wracają na pierwotną trasę przez ul. Wejherowską.

 • 14.09.2022

  W tym tygodniu na plac budowy tramwaju przez Popowice wyjedzie maszyna do podbijania torowiska. Przypominamy, że jego dwukilometrowy odcinek – wzdłuż ul. Popowickiej i Starogroblowej – będzie zielony   To oznacza, że pomiędzy szynami wyrośnie rozchodnik, podobnie jak z fragmentu torowiska w ul. Długiej.

 • 21.07.2022
  W ramach regularnych odwiedzin naszych największych inwestycji, dziś sprawdzamy co się dzieje na powstającej linii tramwajowej na Popowice. Budowa z każdym miesiącem wygląda coraz lepiej.
   
  Obecnie wykonywane są prace na sieciach naziemnych, czyli wszystkie te słupy trakcyjne, które już stoją powoli dostają swoje życie w postaci drutów i kabli.  Prowadzone są roboty brukarskie. Koszt tej inwestycji to ok. 222 mln zł, z czego część jest współfinansowana z Unii Europejskiej. 
   
 • 20.05.2022
  Wchodzimy w kolejną fazę budowy tramwaju na Popowice. Dziś wieczorem planujemy nową organizację ruchu na tym osiedlu. Kierowcy uzyskają możliwość wjazdu od strony osiedla ulicą Białowieską na Popowicką i w ul. Wejherowską w kierunku hali Orbita oraz basenów. Przebudowaliśmy tam sieci podziemne, powstała nowa jezdnia. Budujemy chodniki i drogi dla rowerów.
  Kierowcy skorzystają już też z nowych fragmentów ul. Popowickiej. Prace rozpoczniemy na wylotach ulicy Zajęczej na ul. Popowicka oraz ul. Niedźwiedziej na Popowicką. Kierowcy pojadą objazdami (szczegóły na mapce). Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 222 mln zł.
 • 29.04.2022

  Postępują prace na budowie tramwaju przez Popowice. Budujemy lewoskręt z ul. Lotniczej w Milenijną i prawoskręt z Milenijnej w Lotniczą. Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ekipy budowlane kładą właśnie asfalt na ul. Dmowskiego. Rozpoczęli od wylania go na przyszłych drogach dla rowerów. Pasażerowie pojadą nową linią jeszcze w tym roku.

  Pod koniec kwietnia ruszyło układanie nawierzchni na ul. Dmowskiego. Wykonawca rozpoczął wylewanie asfaltu na północnej nitce tej ulicy. Najpierw masa bitumiczna pojawiła się na przyszłych trasach rowerowych.

  Zyskujemy kolejne odcinki nowych chodników i dróg dla rowerów

 • 30.03.2022

  Od soboty 2 kwietnia rozpoczynamy prace przy budowie lewoskrętu z ul. Lotniczej w Milenijną i prawoskrętu z Milenijnej w Lotniczą. To bardzo ważny etap w budowie tej trasy. Pozwoli docelowo jechać tramwajom z Leśnicy w kierunku Popowic, jak i z Popowic w kierunku Leśnicy. Odciążona zostanie ul. Legnicka.

 • 15.03.2022

  Kierowcy jeżdżą już po nowej jezdni ul. Długiej od ul. Młodych Techników do Rybackiej. Na tym odcinku powstała także nowa droga dla rowerów i chodnik. Przebudowaliśmy sieci podziemne. Trwają zaawansowane prace torowe i drogowe m.in. na ul. Popowickiej, Starogroblowej czy Dmowskiego.

 • 10.03.2022
  Blisko 400 metrów masy bitumicznej ułożonych zostało na jezdni ul. Długiej. To warstwa ścieralna. Trwa układanie masy na drodze dla rowerów od ul. Młodych Techników do Rybackiej. Kierowcy wrócą na południowy (kierunek do centrum) odcinek jezdni od wieczornych godzin w piątek 11 marca.

Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl