wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności

Redakcja www.wroclaw.pl,

Każdego roku między 16 a 22 września świętujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – jest to największe wydarzenie dedykowane ekologicznemu transportowi miejskiemu. Działania są skierowane do mieszkańców i mają na celu zwrócenie ich uwagi na idee zrównoważonego rozwoju całego miasta.

Reklama

Wrocław od 2013 roku ma uchwaloną Wrocławską politykę mobilności – czyli dokument, który jest drogowskazem pokazującym w jakim kierunku pójdzie miasto, żeby z punktu widzenia poruszania się po mieście zapewnić wysoką jakość życia i bezpieczeństwo jego mieszkańcom, przy ograniczeniu uciążliwości dla środowiska.

Działania miasta ukierunkowane są na dalszy rozwój infrastruktury rowerowej, poprawienie komfortu i bezpieczeństwa pieszym, a przede wszystkim zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego. Jednak sama zmiana zachowań zależy nie tylko od dobrej infrastruktury, ale od naszych codziennych decyzji. To czy posiadając samochód jesteśmy w stanie skorzystać z roweru, tramwaju, autobusu czy przejść się kawałek pieszo zależy od naszej postawy i świadomości. Właśnie aby te postawy kształtować przygotowywane są cykle imprez, prelekcji, warsztatów promujących alternatywne sposoby przemieszczania się.

W ramach obchodów ETZT w 2017 odbył się event na ul. Krupiniczej.

Pojawiały się:

W 2018 roku – we wrześniu – planujemy kolejne obchody. który odbędą się w dniach 16-22 września. Kulminacyjnym punktem ETZT będzie Dzień bez Samochodu (22 września). Tematem tegorocznej edycji ETZT będzie multimodalność, a hasłem przewodnim „Przesiadaj się i jedź”.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie atrakcyjna dla mieszkańców.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl