wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W sieci wypożyczalni Nextbike znowu dostępne są elektryczne rowery. Jak wypożyczyć?

Każdego roku wrocławianie wypożyczają coraz więcej rowerów, również elektrycznych. fot. Redakcja www.wroclaw.pl
Każdego roku wrocławianie wypożyczają coraz więcej rowerów, również elektrycznych.

Na ulice Wrocławia ponownie wyjechały rowery elektryczne od Nextbike. Te znane mieszkańcom, z zeszłego roku, żółte jednoślady wracają po przerwie, aby ponownie uzupełnić funkcjonujący system Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Zobacz, jak wypożyczyć elektryczny rower.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Tegoroczny sezon rowerowy ruszył pełną parą. W wielu miastach w Polsce padają kolejne rekordy wypożyczeń. Wrocławianie nie pozostają w tyle. Tylko w 2022 r. skorzystali z rowerów miejskich już ponad 650 tysięcy razy.

Dwa miliony wypożyczeń w 2021 roku

Zbliżony wynik udało się osiągnąć dopiero w połowie czerwca 2021 roku, a warto przypomnieć, że ostatni sezon był rekordowym od początku istnienia WRM i zakończył się wynikiem ponad 2 milionów wypożyczeń rowerów!

Przed nami najgorętszy okres lata, gdzie zainteresowanie rowerami jeszcze wzrasta. Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie udostępnić nasze elektryki, które w zeszłym roku okazały się strzałem w dziesiątkę. Z Wrocławiem jestem związany zarówno zawodowo, jak i prywatnie, tym bardziej cieszy mnie to, jak prężnie rozwija się tutejszy system rowerowy, którym zarządzamy już od blisko 11 lat.
Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska

Flota dodatkowych stu pojazdów wspomaganych elektrycznie, została uruchomiona w zeszłym roku z okazji dziesięciolecia systemu WRM. Rowery te przejechały ponad sto tysięcy kilometrów, dając użytkownikom nowe możliwości wypadów za miasto.

Sama jazda rowerem elektrycznym to czysta przyjemność. Wspomaganie uruchamiane jest automatycznie i wspiera kierującego do prędkości 25 km/h. Naładowana bateria pozwala na dziesiątki kilometrów jazdy, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dalsze wypady za miasto, na piknik czy po prostu aby oderwać się od miejskiego zgiełku.

Jak wynająć elektryczny rower?

Wynajem elektryków pozostaje bez zmian – wystarczy aplikacja Nextbike lub WRM i aktywne konto rowerowe. System jest w pełni zintegrowany z Wrocławskim Rowerem Miejskim.

Cena przejazdu liczona jest od startu wypożyczenia i wynosi 49 gr. za każdą rozpoczętą minutę. Rowery należy zwracać przy stacjach WRM. Jednak tak, jak dla rowerów standardowych użytkownicy mają możliwość pozostawienia elektryków poza stacjami. W takich sytuacjach pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za każdy zwrot roweru poza strefą stacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama