wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trasa rowerowa na Ołbinie gotowa. Prawie 300 metrów nowej drogi

Rowerzyści i piesi przemieszczą się wygodnie od skweru Ludzi ze znakiem P do wałów przeciwpowodziowych nad Odrą fot. ZDiUM Wrocław
Rowerzyści i piesi przemieszczą się wygodnie od skweru Ludzi ze znakiem P do wałów przeciwpowodziowych nad Odrą

Na wrocławskim Śródmieściu pojawiło się kolejne miejsce do spacerów i jazdy na rowerze. Wybudowana trasa pieszo-rowerowa to skrót łączący Psie Pole z pl. Grunwaldzkim. Całość powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i jest już gotowa. Ma prawie 300 metrów.

Reklama

Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstał pomiędzy dwoma ogrodami działkowymi – Lepsze Jutro i Westerplatte. Trasa rozpoczyna się od skweru Ludzi ze znakiem „P" na Ołbinie i biegnie między działkami aż do ul. Pasterskiej.

– Na drodze za skwerem Ludzi ze Znakiem „P" zmiana goni zmianę. Zmienił się wygląd zieleńców: szałwia się rozrosła, a klomby zostały wyściółkowane korą. Przed nami montaż opraw oświetleniowych i koszów na śmieci. Ale już teraz można się wybrać na spacer w stronę kładki Burzowej. Uprzyjemnią go ławeczki oraz nasadzenia łącznie ponad 1200 krzewów i bylin – informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Jedna z najbardziej malowniczych ścieżek w mieście

Nowa trasa jest jedną z bardziej malowniczych ścieżek rowerowych w mieście. Droga umożliwia przejazd terenami zielonymi od parku im. Stanisława Tołpy, do wałów przeciwpowodziowych nad kanałem Odry. Na wysokości mostu Burzowego włącza się w ul. Pasterską. Stamtąd można pojechać w lewo, w kierunku mostów Warszawskich lub w prawo w stronę mostu Szczytnickiego.

Jeżdżę tamtędy codziennie. To świetny skrót z okolic pl. Kromera do pl. Grunwaldzkiego. Do tej pory nawierzchnia ścieżki nie była najlepsza.
Marta, rowerzystka z osiedla Karłowice

Na drodze jest jeden trudniejszy moment. To lekkie wzniesienie, na którym po jednej stronie są schody dla pieszych, a po drugiej  miejsce na podjazd dla rowerzystów i wózków z dziećmi. Część trasy jest szeroka na ok. pięć metrów, a część – tam gdzie znajdują się wspomniane schody – ma dwa metry szerokości.

Trasa pieszo-rowerowa jest już gotowa. Wszystkie prace zostały zrealizowane, wykonano podbudowę i obrzeża, okablowanie elektryczne i wprowadzono dojścia do ogródków działkowych. Gotowe są również nawierzchnie głównego traktu, dojścia do furtek i miejsca postojowe. 

Co istotne, projekt został zmodyfikowany w trakcie prac. Na wniosek mieszkańców zwężone zostały schody – tak, aby ułatwić przejazd wózków. Podjęto również decyzję o uporządkowaniu dojazdu oraz chodnika od strony ul. Prusa.

Oprócz trasy rowerowej ławki i drzewa

W ramach projektu wykonawca postawił również 10 nowych ławek, zamontował 13 opraw oświetleniowych, posadził 6 drzew owocowych oraz krzewy, trawy ozdobne i byliny – łącznie 1248 sztuk.

Ciąg pieszo-rowerowy ma ok. 293 m. Prace wykonała firma MIWRO sp. z o.o. i kosztowały ok. 614 tys. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama