wroclaw.pl strona główna Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Prezydent Wrocławia
 3. O tym się mówi
 4. Budowa linii autobusowo - tramwajowej na Nowy Dwór
Budowa linii autobusowo - tramwajowej na Nowy Dwór UM Wrocław
postęp: 65%
Budowa linii autobusowo - tramwajowej na Nowy Dwór

Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa połączy plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.

Timeline

 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  lipiec 2019
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  wrzesień 2019
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  październik 2019
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  kwiecień 2020
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  kwiecień 2021
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  sierpień 2021
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  luty 2022
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  marzec 2023

 • 23.12.2022
  Ruszają prace przy budowie kolejnego odcinka Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór.
  W związku z rozpoczęciem inwestycji na odcinku od ul. Zemskiej do ul. Strzegomskiej ten fragment zostanie wyłączony z ruchu.
   
  Kierowcy pojadą objazdem. W ramach placu budowy wykonawca ma zapewnić dojazd do posesji położonych na ul. Rogowskiej 137-153 a, b.
   
  Na ul. Rogowskiej powstanie torowisko tramwajowe, przebudowana zostanie jezdnia i sieci podziemne m.in. drenaż pozwalający odwodnić teren na którym wybudowane jest jedno z największych osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu. Prace przy budowie ostatniego odcinka TAT zakończą się w wakacje 2023 roku.
   
  Co ważne jednocześnie udostępniony dla kierowców zostanie odcinek od ul. Zemskiej do pętli, na którym trwały roboty w ostatnich miesiącach.
   
  Od 24 grudnia zmienią trasę autobusy MPK. Linie 124 i 134 jadące od strony FAT w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską do przystanku końcowego Nowy Dwór (pętla) przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką. W kierunku Księża Wielkiego będą odjeżdżały z przystanku Nowy Dwór (pętla) przy ul. Zemskiej i pojadą przez ul. Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.
   
  Linia 142 od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będzie jeździć objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką, w lewo w ul. Chociebuską i dalej ul. Hermanowską.
   
  W kierunku Karłowic pojadą przez ul. Hermanowską Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.
   
  Autobusy linii 149 jadące od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będą kursowały od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką do ul. Kołobrzeskiej. W kierunku pl. Grunwaldzkiego pojadą przez ul. Kołobrzeską, Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.
   
  Zmiany w kursowaniu też będą dotyczyć linii nocnej 249.
   
  Budowa TAT to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w historii Wrocławia. Jej koszt to blisko 386 milionów złotych. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej - kwotą ponad 182 milionów. Powstaje 7 km nowego torowiska, po którym będą mogły kursować także autobusy. Planowane zakończenie prac to koniec sierpnia 2023 roku. Wtedy też od placu Orląt Lwowskich do Nowego Dworu dojedziemy w kilkanaście minut tramwajem i autobusem.
 • 21.12.2022

  W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Rogowskiej na potrzeby budowy trasy tramwajowej na Nowy Dwór, od 24 grudnia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 124, 134, 142, 149 i kursów nocnych linii 249.

  Ten etap prac potrwa około 6 miesięcy.

  O zmianach w komunikacji przeczytasz tutaj 

 • 14.12.2022

 • 10.09.2022

  Na budowie TAT na ulicy Rogowskiej mamy już ułożone pierwsze szyny. W związku z koniecznością przebudowy m.in. kanalizacji i systemu drenażu na skrzyżowaniu ul. Zemskiej i Rogowskiej zostanie tu wprowadzona od soboty sygnalizacja świetlna. Prace planowane są na 6 miesięcy. Za utrudnienia przepraszamy. Prace są związane z budową TAT.

 • 10.08.2022
  Stacja prostownikowa powstała przy ul. Strzegomskiej. Dzięki niej przetworzymy prąd zmienny na stały i tramwaje będą mogły pojechać w przyszłym roku na Nowy Dwór. W stacji transformatory, zasilacze trakcyjne, zespoły prostownikowe. Skomplikowana maszyneria elektroenergetyczna.
   
  Żeby zasilić energią ten obiekt musieliśmy doprowadzić ponad 10 km kabli średniego napięcia. Stacja będzie gotowa za kilka miesięcy.
   
  TAT jest współfinansowany z Unii Europejskiej.
 • 01.07.2022
  Dobre informacje dla kierowców na odcinku TAT. Od soboty będą mogli jeździć w dwóch kierunkach po ul. Muchoborskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Strzegomską.
   
  Będzie możliwy skręt z ul. Muchoborskiej w prawo w kierunku centrum.
   
  Jadąc z kierunku Nowego Dworu do centrum (od Gądowianki) kierowcy będą mogli korzystać z południowego pasa ul. Strzegomskiej.
   
  Jezdnia północna ul. Strzegomskiej będzie już jednokierunkowa od Centrum Zarządzania Kryzysowego w kierunku ul. Nowodworskiej.
 • 19.04.2022

  Prowadzone są zaawansowane prace przy budowie torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Strzegomskiej. Budujemy stacje prostownikową w pobliżu Gądowianki. Na ul. Rogowskiej w pobliżu planowanej pętli prowadzone są prace przy sieciach podziemnych. Sadzimy kolejne drzewa i krzewy wzdłuż trasy. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej.

 • 30.03.2022

  Mamy posadzonych już ponad 440 drzew wzdłuż trasy autobusowo-tramwajowej. Nasadzane są kolejne drzewa oraz liczne krzewy. Trwają zaawansowane prace przy budowie torowiska na ul. Strzegomskiej. Rozpoczęliśmy prace w pasie rozdziału na kolejnym odcinku w kierunku ul. Rogowskiej. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej.

 • 08.03.2022
  Na dużym wiadukcie od strony WPT mamy już pierwsze odcinki torowiska i wiąże przy nim beton. Kolejne odcinki torowiska są regulowane.
   
  Zmienia się otoczenie przy Wyższej Szkole Bankowej, gdzie pojawiły się nowe drzewa( brzozy, graby). Rozpoczyna się przygotowanie terenów pod trawniki.
 • 18.02.2022

  Rozpoczęły się prace na ostatnim odcinku TAT przy ulicy Rogowskiej. Sfrezowana została nawierzchnia na pierwszym fragmencie tej ulicy, trwają prace przy kanalizacji. Działamy także na skrzyżowaniu ul. Strzegomskiej oraz Gubińskiej i Estońskiej. Wykonawca buduje tam torowisko tramwajowe i sieci podziemne. Pierwsze odcinki torowiska tramwajowego pojawiły się na najazdach na duży wiadukt od strony WPT.

Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl