30 marca 2021

Linia autobusowo - tramwajowa na Nowy Dwór

39%
POSTĘP PRACY

Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa połączy plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.

Aktualizacja 

 

30.03.2021

Układana jest izolacja na dużym wiadukcie. Rosną w górę mury oporowe i podbudowa z piasku. Rozpoczęły się prace przy najazdach od strony Wyższej Szkoły Bankowej.

 

A na mniejszym wiadukcie nad ulicą Smolecką i na najazdach przy ul. Robotniczej regulujemy torowisko tramwajowe. Tu wiadukt ma czerwoną izolację.

22.03.2021

Ruszyły prace przy budowie murów oporowych i najazdów przy wiadukcie. Wykonawca do ich budowy wykorzysta 34 tysiące ton wysokiej jakości piasku. Przywiezie go 1360 ciężarówek. Pierwsze płyty muru oporowego już stoją. W sumie mur ścian oporowych to 3400 m kwadratowe.

18.03.2021

Przystanek przy Wyższej Szkole Bankowej, który powstał w pobliżu wielkiego wiaduktu nad torami kolejowymi. Stoją już konstrukcje wiat i słupki przystankowe.
Skorzystają z niego nie tylko studenci i naukowcy, ale i również pracownicy okolicznych biur.
 

 

13.03.2021

Rozpoczęliśmy układanie torowiska tramwajowego na wiadukcie nad ul. Smolecką oraz najazdów na wiadukt prowadzących wzdłuż ulicy Robotniczej. W piątek spawacze termitowi łączyli pierwsze szyny. Surówka przy spawaniu termitowym ma blisko 3 tys. stopni Celsjusza, a takie połączenie stosuje się m. in. na kolei.
Działamy, a wszystko po to, aby w pierwszej połowie roku można wykorzystać tą infrastrukturę i puścić tędy tramwaje Pozwoli to nam przeprowadzić prace remontowe m.in.: na placu Jana Pawła II.
 

 

2.03.2021

Beton wylany w ubiegłym tygodniu wiąże w najlepsze, a konstrukcja wygląda efektownie.

 

26.02.2021

55 metrowa pompa betonuje ustrój nośny na wielkim wiadukcie nad torami kolejowymi. Podczas prac nad torami wstrzymany został ruch pociągów towarowych na tym odcinku. Po zakończeniu prac w nocy z piątku na sobotę będziemy mieli już 150 metrów płyty. W marcu startujemy m.in. z budową murów oporowych.

Do późnej nocy z piątku na sobotę będą trwały prace pielęgnacyjne przy nowo wylanym betonie na dużym wiadukcie. Beton, choć prężny i potężny, lubi jak się o niego zadba, dopieści, szczególnie na tak imponującej konstrukcji jest to niezbędne.

 

24.02.2021

Przy wiadukcie nad ulicą Smolecką podbudowa czeka na badanie. Jeśli będzie w porządku, rozpocznie się w najbliższych dniach betonowanie najazdu od strony zachodniej.

22.02.2021

Pogoda się poprawiła i ruszyło betonowanie konstrukcji wiaduktu nad torami kolejowymi na TAT. Jeszcze w tym tygodniu planujemy rozpocząć kolejne akcje betonowania na tym obiekcie. Przygotujemy odcinek o długości blisko 100 metrów. Aby przeprowadzić betonowanie środkowej części konstrukcji trzeba będzie na tym odcinku wstrzymać czasowo ruch pociągów towarowych.

 

4.02.2021

Na dużym wiadukcie na TAT wykorzystując sprzyjającą pogodę betonowany jest kolejny 25 metrowy fragment konstrukcji. 
Z kolei przy wiadukcie nad ul. Smolecką najazdy wyglądają coraz efektowniej. 
 

 

 

21.01.2021

Wykonawcy pracują nad najazdami na wiadukt nad ulicą Smolecką. Powstaje podbudowa. Trwają też prace przy murze oporowym. Nowy beton pojawił się także na odcinku od pętli przy WPP w kierunku dużego wiaduktu nad torami kolejowymi. W najbliższych miesiącach będzie tu powstawał najazd i mury oporowe nowej konstrukcji.

 

 

31.12.2020

Wiadukt nad ul. Smolecką, który budujemy na #TAT zyskał już izolację na chodnikach i drodze dla rowerów.
Powstają mury oporowe i zbliżamy się torami od strony ul. Robotniczej. Wcześniej przebudowany został tu m.in. ciepłociąg. Ten wiadukt jest niezwykle ważny, bo pozwoli nam w przyszłym roku skierować ruch na fragment TAT od Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej, a otworzy możliwości dla MPK prac na pl. Jana Pawła II czy pl. Strzegomskim.
 

29.12.2020

Rozpoczyna się kolejny etap budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Uwaga! Od soboty 2 stycznia zamknięty zostanie fragment ul. Strzegomskiej w okolicy ul. Babimojskiej. Wykonawca będzie na tym odcinku m.in. przebudowywał sieci podziemne na dużej głębokości, przesuwał oś jezdni.
 
Kierowcy w kierunku centrum będą kierować się objazdem ulicami: Nowobabimojską, Otyńską, Fabryczną i Robotniczą. Kierowcy jadący z kolei w kierunku Nowego Dworu od ul. Strzegomskiej pojadą łącznikiem do ul. Robotniczej, następnie ul. Wagonową do Fabrycznej.
Od strony ul. Strzegomskiej przez wiadukt nad torami kolejowymi będzie tylko dojazd do WPB.
Prace zakończą się w marcu 2021 roku. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą komunikacji zbiorowej.

 

9.12.2020

W sobotę 12.12 rusza sygnalizacja świetlna na pl. Orląt Lwowskich. Wdrożona zostanie docelowa organizacja ruchu w obrębie tego placu.
Dla kierowców oznacza to przywrócenie funkcjonalności placu sprzed przebudowy i wprowadzenie sygnalizacji świetlnej, która uporządkuje ruch.
Plac został wzbogacony o torowisko tramwajowe, po którym mogą jeździć autobusy (Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór - na wlocie od ul. Robotniczej, na nowym torowisku pojawił się już buspas w obu kierunkach), jednak dla kierowców zmiany wdrażane w sobotę będą kosmetyczne. Niemal każdy wlot utrzymał dotychczasowe relacje dla kierowców, z wyjątkiem kierunku od pl. Orląt Lwowskich w ul. Podwale, który został przeznaczony dla komunikacji zbiorowej. Najistotniejsza zmiana została wdrożona już w sierpniu tj. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na pl. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Braniborskiej, które sprawiło, że ruch w stronę ul. Robotniczej jest częściowo dookólny (pojazdy jadące w stronę pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej czy Braniborskiej, zamiast jechać ul. pl. Orląt Lwowskich, są kierowane na dalszy odcinek ul. Nabycińskiej w stronę ul. Robotniczej i dopiero z ul. Robotniczej mogą wjechać na plac).
W obrębie placu wyznaczono drogi i przejazdy dla rowerów<img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tde/1/16/1f6b2.png" alt="

TIME LINE

  • ogłoszenie przetargu na wykonanie linii autobusowo - tramwajowej

    czerwiec 2019
  • Wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy na wykonanie I etapu linii autobusowo - tramwajowej

    lipiec 2019
  • rozpoczęcie prac nad budową linii autobusowo - tramwajowej

    wrzesień 2019