04 stycznia 2021

Linia autobusowo - tramwajowa na Nowy Dwór

35%
POSTĘP PRACY

Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa połączy plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.

Aktualizacja 

31.12.2020

Wiadukt nad ul. Smolecką, który budujemy na #TAT zyskał już izolację na chodnikach i drodze dla rowerów.
Powstają mury oporowe i zbliżamy się torami od strony ul. Robotniczej. Wcześniej przebudowany został tu m.in. ciepłociąg. Ten wiadukt jest niezwykle ważny, bo pozwoli nam w przyszłym roku skierować ruch na fragment TAT od Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej, a otworzy możliwości dla MPK prac na pl. Jana Pawła II czy pl. Strzegomskim.
 

29.12.2020

Rozpoczyna się kolejny etap budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Uwaga! Od soboty 2 stycznia zamknięty zostanie fragment ul. Strzegomskiej w okolicy ul. Babimojskiej. Wykonawca będzie na tym odcinku m.in. przebudowywał sieci podziemne na dużej głębokości, przesuwał oś jezdni.
 
Kierowcy w kierunku centrum będą kierować się objazdem ulicami: Nowobabimojską, Otyńską, Fabryczną i Robotniczą. Kierowcy jadący z kolei w kierunku Nowego Dworu od ul. Strzegomskiej pojadą łącznikiem do ul. Robotniczej, następnie ul. Wagonową do Fabrycznej.
Od strony ul. Strzegomskiej przez wiadukt nad torami kolejowymi będzie tylko dojazd do WPB.
Prace zakończą się w marcu 2021 roku. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą komunikacji zbiorowej.

 

9.12.2020

W sobotę 12.12 rusza sygnalizacja świetlna na pl. Orląt Lwowskich. Wdrożona zostanie docelowa organizacja ruchu w obrębie tego placu.
Dla kierowców oznacza to przywrócenie funkcjonalności placu sprzed przebudowy i wprowadzenie sygnalizacji świetlnej, która uporządkuje ruch.
Plac został wzbogacony o torowisko tramwajowe, po którym mogą jeździć autobusy (Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór - na wlocie od ul. Robotniczej, na nowym torowisku pojawił się już buspas w obu kierunkach), jednak dla kierowców zmiany wdrażane w sobotę będą kosmetyczne. Niemal każdy wlot utrzymał dotychczasowe relacje dla kierowców, z wyjątkiem kierunku od pl. Orląt Lwowskich w ul. Podwale, który został przeznaczony dla komunikacji zbiorowej. Najistotniejsza zmiana została wdrożona już w sierpniu tj. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na pl. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Braniborskiej, które sprawiło, że ruch w stronę ul. Robotniczej jest częściowo dookólny (pojazdy jadące w stronę pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej czy Braniborskiej, zamiast jechać ul. pl. Orląt Lwowskich, są kierowane na dalszy odcinek ul. Nabycińskiej w stronę ul. Robotniczej i dopiero z ul. Robotniczej mogą wjechać na plac).
W obrębie placu wyznaczono drogi i przejazdy dla rowerów<img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tde/1/16/1f6b2.png" alt="

TIME LINE

  • ogłoszenie przetargu na wykonanie linii autobusowo - tramwajowej

    czerwiec 2019
  • Wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy na wykonanie I etapu linii autobusowo - tramwajowej

    lipiec 2019
  • rozpoczęcie prac nad budową linii autobusowo - tramwajowej

    wrzesień 2019