wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Rok Dobrych Relacji Wrocław 2022
Rok 2022 Rokiem Dobrych Relacji materiały prasowe
Rok 2022 Rokiem Dobrych Relacji

„Wrocław miastem wolnym od samotności” – pod takim hasłem w 2022 roku we Wrocławiu będą się odbywać wydarzenia dedykowane poszerzaniu wiedzy o coraz bardziej powszechnym zjawisku jakim jest samotność.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Specjaliści są zgodni – samotność potrafi dotykać wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia czy statusu społecznego. Rok 2022 będzie zatem Rokiem Dobrych Relacji – Wrocław Przeciw Samotności.

Dobre, wzajemne relacje to lek na samotność. Miasto to wspólnota mieszkańców, a my chcemy zadbać o tych, którzy czują się samotni. Cały przyszły rok będziemy się przyglądać problemowi samotności. Nawet jeśli kogoś to zjawisko nie dotyczy osobiście to warto rozejrzeć się wokoło.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Projekt rezolucji w sprawie ustanowienia roku 2022 Rokiem Dobrych Relacji – Wrocław Przeciw Samotności złożył Prezydent Wrocławia do Rady Miejskiej, która w grudniu 2021 roku pozytywnie przegłosowała ten pomysł.

Rok Dobrych Relacji 2022 we Wrocławiu. Wydarzenia

Zgodnie harmonogramem wydarzeń w trakcie roku odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń zarówno o charakterze osiedlowym jak i ogólnomiejskim.

Swoje propozycje zgłosiły m.in. przedszkola, szkoły, jednostki kulturalne, społeczne, organizacje pozarządowe, jednostki i spółki miejskie. Część z nich to propozycje przygotowane z myślą o Roku Dobrych Relacji, ale wiele to już znane projekty, które w tym roku będą mieć szczególny wydźwięk.

Konferencja „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia”

Wrocławskie Centrum Akademickie i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na konferencję miejską „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia”. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia w formie hybrydowej.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl