4. Nowe ładowarki dla pojazdów elektrycznych powstaną na terenach TBS Wrocław
We Wrocławiu powstaje coraz więcej stacji do ładowania pojazdów elektrycznych fot. Shutterstock
We Wrocławiu powstaje coraz więcej stacji do ładowania pojazdów elektrycznych

InPost, w ramach współpracy z miastami GreenCity, wspiera kolejną już zieloną inicjatywę we Wrocławiu. Tym razem wspólnie z GreenWay i TBS Wrocław zainstaluje na sześciu osiedlach stacje pozwalające ładować auta elektryczne. Ta inwestycja to część działań miasta związanych z polityką zrównoważonej mobilności.

W połowie września 2022 roku we Wrocławiu działają 64 stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, które posiadają 151 punktów do ładowania. W ciągu najbliższych kilku miesięcy powstanie kolejnych sześć takich stacji.

Ładowarki elektryczne pojawią się w TBS w tych miejscach

• przy ul. Maxa Berga (Nowe Żerniki),
  • przy ul. Wileńskiej (Brochów),
  • przy ul. Krępickiej (Leśnica),
  • przy ul. Zielnej (Psie Pole),
  • przy ul. Stanisława Przybyszewskiego (Karłowice),
  • przy ul. Rodzynkowej (Stabłowice).

Stacje ładowania samochodów elektrycznych we wskazanych miejscach na terenie TBS we Wrocławiu będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy. Co ważne, przy każdej stacji ich operator wyznaczy dwa, trzy miejsca postojowe, które będą odpowiednio oznaczone.
Patryk Załęczny, TBS Wrocław

Wrocław wspiera zrównoważoną mobilność

Stolica Dolnego Śląska od kilku lat wspiera zrównoważoną mobilność i jest przykładem miasta otwartego na pojazdy elektryczne. Kierowcy tego typu pojazdów, także tych z napędem wodorowym, mają tu szereg udogodnień.

Nowa infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych na terenie TBS Wrocław powstanie w ramach pilotażowego programu InPost Green City". Będzie on realizowany przez miasto Wrocław wspólnie z firmą InPost oraz GreenWay Polska.

Zwiększanie zasięgu sieci stacji ładowarek samochodów elektrycznych w pełni wpisuje się w ideę działań programu InPost Green City. Sami w InPost mocno stawiamy na ekologię i sukcesywnie wymieniamy samochody w naszej flocie na te elektryczne. Na bieżąco monitorujemy powstający ślad węglowy oraz wprowadzamy szereg proekologicznych rozwiązań dla naszych klientów. Cieszymy się, że nasz partner TBS Wrocław podziela tę ideę i wspólnie możemy działać na rzecz wrocławian i środowiska.
Marta Zalewska, dyrektor ds. relacji partnerskich i programu InPost Green City

Przywileje dla aut elektrycznych we Wrocławiu

Warto podkreślić, że miasto Wrocław już kilka lat temu otworzyło się na rosnącą popularność samochodów elektrycznych. Kierowcy takich pojazdów, także tych z napędem wodorowym, posiadają w stolicy Dolnego Śląska pewne przywileje:

• mogą poruszać się po buspasach i wydzielonych torowiskach o łącznej długości 21 km
  • mają zapewniony dostęp do ponad 140 punktów ładowania - niebawem także na terenach #TBSWrocław

Dziękujemy naszym partnerom za zaufanie i z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty owocnej współpracy przy tym projekcie. To bardzo ważny krok w kontekście wykorzystania potencjału elektromobilności. Dzięki nowym punktom ładowania samochodów elektrycznych TBS Wrocław przyczyni się do redukcji smogu w mieście i jednocześnie do poprawy jakości życia mieszkańców.
Marcin Kij, prezes TBS Wrocław