3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [10.01.2023]
„Wrocław.pl na dzień dobry” www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Przy Kalamburze powstanie nowa siedziba Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Jak zaoszczędzić na benzynie? Zdradzimy kilka zasad ekonomicznej jazdy samochodem. Dzisiaj odbędą się próby obciążeniowe mostów Pomorskich.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Powstanie nowa siedziba Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej przy Uniwersytecie Wrocławskim

We wroclaw.pl napiszemy m.in., że – przy Kalamburze, na terenie legendarnego Kalogródka, powstanie nowy budynek. Będzie on siedzibą Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz Instytutu Muzykologii. Na ten cel uczelnia otrzymała od ministerstwa finansów 30 mln zł w formie celowych obligacji skarbowych.

Jak jeździć ekonomicznie? Sprawdźcie kilka prostych zasad

Ceny paliw spędzają sen z powiek niejednemu kierowcy. Za litr standardowej 95-oktanowej zapłacimy ponad 6,50 zł. Jak przewidują analitycy, to niestety nie koniec podwyżek. Jak jeździć ekonomicznie? Nie musisz mieć samochodu hybrydowego czy elektrycznego, okazuje się, że bardzo ważna jest technika jazdy. Podpowiadamy kilka prostych zasad, dzięki którym można zaoszczędzić na benzynie.

Próby obciążeniowe mostów Pomorskich

Dzisiaj odbędą próby obciążeniowe mostów Pomorskich. Powiemy też, kiedy nastąpi otwarcie wyremontowanej przeprawy.