Niezwykłe Nadodrze - spacery z przewodnikiem po osiedlu rzemiosła i street artu

Niezwykłe Nadodrze – spacery z przewodnikiem po osiedlu rzemiosła i street artu

Nadodrze to piękne śródmiejskie kamienice i siatka brukowanych dróg między Kleczkoweim, Ołbine, a Starym Miastem. Miejsce opalizujące swoją historią, od kilku lat tętniące artystycznym życiem. Przez wiele lat Nadodrze cieszyło się złą sławą jednego z najbardziej niebezpiecznych osiedli w mieście, obecnie – dzięki zmianom zachodzącym w ramach rewitalizacji – zyskało zupełnie nowe oblicze i życie. Zapraszamy na spacery z przewodnikami przez podwórka, zaułki, bramy...

Pracownie wybranych artystów i rzemieślników. Odkryj z nami najciekawsze murale i ich historie, miejsca, które warto odwiedzać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej. W ramach spaceru dowiecie się o przemysłowych początkach Nadodrza, a także jego odbudowie po wojnie i życiu wrocławskich Pionierów.

Terminy:

  • 28.VII,12:00    
  • 24.VIII, 19:00    
  • 15.IX, 12:00    
  • 12.X, 19:00     

Gdzie mieściło się Lwowskie Piekiełko? Jakie budowle, autorstwa Richarda Konwiarza, mieszczą się na Nadodrzu? Gdzie znajduje się hostel, w którym każdy pokój jest dziełem sztuki autorstwa innego artysty? Jak wyglądało powojenne życie na Nadodrzu? Które podwórko w całości pokryte jest trójwymiarowym muralem i kto jest na nim sportretowany? Spacery poprowadzi przewodniczka Monika Płoszaj.

Każdy spacer jest darmowy i rusza spod Bramy Nadodrza (mural na rogu Łokietka i Drobnera).

Projekt spacerów po Nadodrzu jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Zapraszamy też na spacery w języku angielskim i ukraińskim, a także zachęcamy do skorzystania z Audiospacerów po Nadodrzu w aplikacji Audiotrip.

Projekt spacerów po Nadodrzu jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

ul. Łokietka

Łokietka,  Wrocław

Komentarze