4. Jakie pamiątki kupić we Wrocławiu? Najlepsze prezenty i upominki [TOP 15]
Na zdjęciu ratusz we Wrocławiu oraz sklepy z pamiątkami.  Poznaj najlepsze pomysły na pamiątki i upominki z Wrocławia. www.shutterstock.com
Na zdjęciu ratusz we Wrocławiu oraz sklepy z pamiątkami. Poznaj najlepsze pomysły na pamiątki i upominki z Wrocławia.

Magnesy, figurki i pocztówki to nie jedyne przedmioty, jakie można znaleźć we wrocławskich sklepach z pamiątkami. Znajdziecie je na każdym rogu wrocławskiego rynku. Oferują one o wiele więcej upominków i prezentów z motywami nawiązującymi do stolicy Dolnego Śląska. Jednym z najpopularniejszych motywów pojawiającym się na pamiątkach są krasnale. Poza nimi znajdziemy również nawiązania do ludowego folkloru albo wizerunki najbardziej znanych miejsc, które możemy zwiedzieć i zobaczyć w mieście. Sprawdź listę najlepszych prezentów z Wrocławia!

Co kupić na pamiątkę z Wrocławia?

Najpopularniejsze rzeczy, jakie możemy znaleźć we wrocławskich sklepach z pamiątkami to:

• magnesy z nazwą miasta, krasnalami i znanymi miejscami we Wrocławiu,
  • kubki z grafiką nawiązującą do miasta,
  • figurki wrocławskich krasnali,
  • torby z motywem krasnali,
  • pocztówki z Wrocławia,
  • breloczki i przypinki,
  • maskotki krasnali.

Warto, żeby prezent, który kupujemy nawiązywał w jakiś sposób do Wrocławia. Będzie to niesamowita pamiątka po zwiedzaniu miasta. Nie zaszkodzi rozejrzeć się za czymś bardziej oryginalnym, wykraczającym poza najpopularniejsze wybory. Wiele z takich ponadprzeciętnych rzeczy można znaleźć w sklepach rozmieszczonych na wrocławskim Rynku bądź na stronach internetowych z pamiątkami. Wybrane propozycje można znaleźć w dalszej części artykułu.

Bluza z herbem Wrocławia

Pamiątka nie musi tylko stać na półce i zbierać kurze. Może być praktyczna. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup bluzy z herbem Wrocławia. Możemy zakupić je wersji dla niej i dla niego.

Powiększ obraz: Na zdjęciu para stojąca na wrocławskich rynku ubrana w bluzy z herbem Wrocławia. Tomasz Hołod

Plakaty Wrocławia

Na plakatach z Wrocławia możemy znaleźć charakterystyczne budynki w mieście. Taki prezent ozdobi ściany waszego domu i będzie przypominał o niezwykłej podróży do stolicy Dolnego Śląska.

Świece zapachowe nawiązujące do Wrocławia

Świece z Wrocławia są przygotowywane ręcznie, dlatego możesz mieć pewność, że zakupem wesprzesz lokalnych twórców. Świece sojowe dłużej się palą, są naturalne i intensywniej pachną. Świece zostały tak przygotowane, żeby swoim zapachem nawiązywać do różnych miejsc we Wrocławiu, takich jak Ogród Japoński lub kwiaciarnie na Placu Solnym.

Kawa z palarni Enklawa

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy i akurat znajdujesz się we Wrocławiu, to musisz odwiedzić palarnie kawy Enklawa. Jest to stoisko z kawami o wysokiej jakości, które pochodzą z różnych części świata. Na opakowaniu każdej z nich znajdziemy informacje, z jakiego kraju, regionu i farmy pochodzą. Można tutaj również przysiąść i wypić kawę na miejscu w nietuzinkowej atmosferze palarni kawy. Palarnie znajdziemy w Hali Targowej przy ulicy Piaskowej 17.

Piwo z browaru Złoty Pies

Produkcja piwa we Wrocławiu sięga aż XII wieku. Już wtedy istniały cechy karczmarzy. Warto kultywować tę tradycję i odwiedzić któryś z wrocławskich browarów. Jednym z nich jest Browar Złoty Pies. Warzone tu piwa noszą nazwy ras psów. Spróbujemy tutaj Pitbulla, Amstaffa czy Sznaucera. Dokładny adres browaru Złoty Pies to Rynek 41.

Kufle do piwa z motywem Wrocławia

Jeżeli już kupiliśmy piwo z jednego z wrocławskich browarów, warto dodać do tego zestawu kufel z motywem miasta. Sklepy z pamiątkami posiadają w swojej ofercie masywne kufle z motywami nawiązującymi do wrocławskiego ratusza i innych budynków w mieście. Takie kufle znajdziemy w sklepie Souvenirs&Toys na ulicy Oławskiej 6/1a.

Jakie jeszcze prezenty można kupić we Wrocławiu?

Pozostałe pomysły na ciekawy prezent z Wrocławia, które możemy znaleźć w sklepie Folkstar przy Galerii Dominikańskiej to między innymi:

• cukierki krówki,
  • chusta ludowa,
  • filiżanki z motywem łowickim.

Jeżeli jesteście fanami sztuki i kolekcjonujecie obrazy na ścianach swojego domu to warto zastanowić się nad zakupem obrazu jednego z artystów w galerii sztuki. Galeria Kowalscy znajduje się na Wrocławskich Jatkach.

Wrocławskie sklepy z pamiątkami

Podczas wyjazdu do Wrocławia warto odwiedzić sklepy z pamiątkami i obejrzeć wszystkie oferowane tam upominki i prezenty, ponieważ nie wszystko można kupić w Internecie. Skorzystajcie z naszej listy sklepów z pamiątkami we Wrocławiu:

• Upominki - Rynek 3,
  • Souvenirs - Więzienna 6,
  • Bajkowe Bańki - Plac Solny 28,
  • Folkowo-Ludowo - Wita Stwosza 43/44,
  • Galeria 26 & Pamiątki Wrocław - Rynek 26,
  • Pamiątki z Wrocławia Souvenirs Shop - Kuźnicza 57/58,
  • Wroclaw Info Souvenirs Centrum Informacji Turystycznej - Rynek 14.

Poza wymienionymi sklepami, znajdziemy wiele różnych pojedynczych stoisk z pamiątkami, które znajdują się na wrocławskim rynku.