3. Konkursy
  4. Wielkie gwiazdy klasyki. Wygraj bilety na Festiwal Wratislavia Cantans [ZAKOŃCZONY]
Zespół Le Poème Harmonique pod dyrekcją Vincenta Dumestre’a  fot. Charles Plumey
Zespół Le Poème Harmonique pod dyrekcją Vincenta Dumestre’a

Koncert Festiwalu Wratislavia Cantans w środę, 14 września, w Narodowym Forum Muzyki. Będzie świetna muzyka dawna w mistrzowskim wykonaniu. Wygraj podwójne zaproszenie na koncert!

W środę 14 września o 19.00 koncert Dyktator muzyki francuskiej w Narodowym Forum Muzyki.

Jean-Baptiste Lully należał do najbardziej wpływowych twórców swoich czasów. Podziwiano go za ogromny talent muzyczny i zdolności organizacyjne, bano się go i nienawidzono ze względu na despotyczne, zawistne usposobienie. Był nadwornym kompozytorem Ludwika XIV, a jego muzyka miała dodawać splendoru dworskim przedstawieniom, wystawianym na polecenie Króla Słońce.

Lully razem z Molière’em stworzył nowy gatunek sceniczny, nazywany komediobaletem. Łączył on w nierozerwalną całość muzykę, taniec, śpiew i grę aktorską, wymagał od wykonawców zarówno fantazji, jak i wszechstronności i świetnego opanowania rzemiosła. Razem stworzyli jedenaście dzieł gatunku comédie-ballet.

Podczas koncertu w Narodowym Forum Muzyki zespół Le Poème Harmonique zaprezentuje fragmenty ośmiu tego typu dzieł.

Muzyka dawna w NFM. Wygraj bilet na koncert. Jak grać?

Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncert Festiwalu Wratislavia Cantans, trzeba do wtorku, 13 września, do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy z odpowiedzią na pytanie: kto poprowadzi zespół Le Poème Harmonique podczas koncertu 14 września? Podpowiedź znajdziecie w tekście Festiwal Wratislavia Cantans 2022. Jakich koncertów nie przegapić, jakich gwiazd posłuchać

Z nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wygra ostatnia.

W formularzu podajemy:

• swoje imię, nazwisko,
  • mail
  • telefon kontaktowy.

O wygranej zwycięzcę poinformujemy telefonicznie i mailowo.

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone. Podwójne zaproszenie wygrał Pan Emil Ć.