Dzień Europy we Wrocławiu 2017

Dzień Europy we Wrocławiu 2017

9 maja 2017 roku, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, obchodzony jest Dzień Europy. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, organizuje z tej okazji cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, z których głównym będzie Piknik Europejski w Parku Staromiejskim.

Tematami przewodnimi w tegorocznych obchodach Dnia Europy będzie 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich oraz 30-lecie Programu Erasmus.

Program

W godz. godz. 9.30-14.30 przez wrocławskie centrum kursował będzie ,,Europejski tramwaj", który dowiezie chętnych bezpośrednio do Parku Staromiejskiego.

Piknik Europejski odbędzie się w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek, w godz. 10.00-14.00. W programie liczne konkursy, w tym konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, escape room, europejska fotobudka, warsztaty naprawy rowerów, kulinarny Erasmus, nauka z samoobrony dla kobiet, a także gra miejska i piesze zwiedzanie Wrocławia z anglojęzycznym przewodnikiem.   

W namiotach instytucji unijnych – Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego będzie można zasięgnąć informacji o Unii Europejskiej, otrzymać materiały informacyjne, dowiedzieć się, jakie prawa przysługują obywatelom UE, a także jak funkcjonuje program Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Goście będą mogli odwiedzić stoiska prezentujące kulturę różnych krajów europejskich i tematy szczególnie bliskie Zjednoczonej Europie. 

O godz. 16.00 w Domu Europy przy ul. Widok 10 odbędzie się debata z cyklu „Z Widokiem na przyszłość Europy". W spotkaniu weźmie udział m.in. William Martin, wieloletni pracownik Komisji Europejskiej, który zasłużył się w kampanii dotyczącej ustanowienia flagi europejskiej w 1986 r. i wspierał Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w pierwszym półroczu jego istnienia.

8 i 9 maja odbędą się także lekcje europejskie – są to coroczne spotkania w języku angielskim, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. W trakcie zajęć uczniowie będą mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat Unii Europejskiej i jej państw członkowskich, a dodatkowo będą mieli szansę przełamać barierę językową. 

Lokalizacja

Ogród Staromiejski

Teatralna,  Wrocław

Komentarze