Spotkanie z projektantką mody Mariolą Turbiarz

Spotkanie z projektantką mody Mariolą Turbiarz

Mariola Turbiarz projektuje i szyje kolekcje od 20 lat, a od 5 lat prowadzi w Szwecji modowe atelier. 17 marca po raz pierwszy zawita do Wrocławia, by zaprezentować swoją najnowszą kolekcję. 

Moda dla kobiet z charakterem

Projektantka tworzy zarówno kolekcje damskie, jak i męskie. Jej ubrania to niebanalne połączenie stylu grunge z boho. Jej kreacje adresowane do kobiet z charakterem, które lubią bawić się modą, cenią sobie niepowtarzalne fasony, niebanalne zestawienia oraz wygodę. Cieszą się powodzeniem wśród kobiet w każdym wieku. Krótkie serie sprawiają, że szczególnie cenią je sobie panie, które lubią wyróżniać się z tłumu. 

– Szycie pasjonowało mnie od dziecka, a pasją zaraziła mama, z zawodu nauczycielka, a z zamiłowania krawcowa. Tak to się zaczęło. Teraz cieszę się, że wspólnie z mężem, stylistą fryzur, mogę spełniać swoje marzenia i prowadzić w Szwecji modowe atelier, a od niedawna znowu zaczęłam pokazywać się w Polsce, wzięłam udział w pokazach mody w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przyszedł i czas na Wrocław – mówi M. Turbiarz. 

Z ziemi polskiej do... Szwecji

Projektantka, zanim wyjechała do Szwecji, organizowała w Legnicy Ogólnopolski Konkurs Projektantów, w którym młodzi zdolni mieli okazję chwalić się swoim talentem, który oceniały największe autorytety w tej dziedzinie, takie jak Gosia Baczyńska. Współtworzyła również Oskary Mody, w których wybierane były najlepiej ubrane legniczanki czy kobiety roku. Obecnie podbija warszawski rynek mody, co zapoczątkował pokaz Warsaw Fashion Day. Gwiazdy, które noszą jej projekty, to m.in.: Agnieszka Wielgosz, Monika Dryl, Patrycja Szczepanowska czy Paulina Drażba. Swój pokaz kolekcji męskiej zaprezentowała również podczas Cracow Fashion Day. Otrzymała także statuetkę Odkrycie Roku w konkursie Bestsellery Roku magazynu „Imperium Kobiet” oraz nagrodę internautów i czytelników magazynu dla najlepszego projektanta.

Zobaczyć i kupić

 Podczas wrocławskiego spotkania projektantka opowie m.in. o początkach swojej kariery w modzie i zaprezentuje najnowszą kolekcję mody damskiej i męskiej podczas pokazu. Rzeczy z tej kolekcji będzie można również kupić – tylko w oh my! concept store przy ul. Świdnickiej. Wyjątkowo w tym dniu uczestniczki będą mogły skorzystać z przedsprzedaży kolekcji oraz otrzymać dodatkowe vouchery zakupowe. Spotkaniu towarzyszyć będzie występ muzyczny, catering i niespodzianki.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie możliwość zobaczenia modnych kolekcji i spotkania z ich projektantami – Andrzejem Bodychem i Martą z Come Bag.

Obowiązują zaproszenia, które można otrzymać pod adresem pr@ohmyconceptstore.pl. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

oh my! concept store

Świdnicka 44-46,  Wrocław

Komentarze