Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

4 czerwca organizatorzy zapraszają dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami na piknik z okazji Dnia Dziecka. Wspólna zabawa trwa od 13.00 do 18.00 na Wyspie Słodowej, a wszystkie atrakcje są bezpłatne. Na Wyspie nie zabraknie lubianych gier planszowych, degustacji kulinarnych, zajęć sportowych, pokazów, warsztatów artystycznych i edukacyjnych, a także konsultacji i porad specjalistów.

W bogatym programie dla najmłodszych m.in. warsztaty rękodzieła, tworzenie instrumentów muzycznych z recyclingu, animacje taneczne, pokaz zajęć Kung Fu oraz pogadanki o zdrowiu z wykorzystaniem komiksów, kolorowanek i rebusów. Dzieci będą mogły również stworzyć własne żaglówki z drewna i papieru oraz skonstruować i zaprogramować roboty. Ponadto będzie można wziąć udział w ogrodowych przyjęciach urodzinowych w klimacie morskim, sportowym, ekologicznym i lawendowym. W międzyczasie wszystkie mamy mogą wykazać się zdolnościami kulinarnymi i przygotować coś słodkiego podczas konkursu na najsmaczniejszy tort urodzinowy.

Nie zabraknie również warsztatów muzycznych dla rodziców. Narodowe Forum Muzyki, w ramach cyklu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, poprowadzi naukę śpiewania kołysanek i piosenek dla dzieci. Podczas warsztatów dowiemy się jak ważny dla naszych pociech jest kontakt z muzyką i jakich korzyści dla rozwoju dziecka dostarcza śpiewanie.

W programie poza tym: porady na temat zdrowego stylu życia, malowanie buziek, balonowe zwierzątka, joga, tańce integracyjne, pokazy pierwszej pomocy oraz Laboratorium Sztuki, czyli przestrzeń eksperymentów artystycznych dla całej rodziny.

O smaczne jedzenie zadbają wrocławskie food trucki.

Piknik z okazji Dnia Dziecka to drugie spośród czterech dużych spotkań rodzinnych organizowanych na Wyspie Słodowej w ramach obchodów Miesiąca Rodziny, który trwa od 28 maja do 25 czerwca. Przed nami jeszcze dwa spotkania na Wyspie Słodowej:

  • 11 czerwca świętujemy Dzień Dziadków
  • 25 czerwca świętujemy Dzień Ojca

Więcej informacji na temat Miesiąca Rodziny znaleźć można na stronie mojarodzina.wroclaw.pl oraz na facebook.com/mojarodzinawroclaw

W razie niepogody impreza może zostać odwołana.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze