grafika na front posta

Śpiewacza Band z Wrocławia, Karaimi Niepodległej

Organizatorzy zapraszają na wspólne wydarzenie Kalejdoskopu Kultur i Związku Karaimów Polskich do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.

W programie: Wystawa Karaimi w Niepodległej koncert Michała Kuliczenki i Darii Kuziak - pieśni karaimskie na gitarę i skrzypce Koncert Śpiewaczej Bandy z Wrocławia Śpiewacza Banda z Wrocławia Zespół stworzony we wrześniu 2018 roku w ramach Fundacji Kaledoskop Kultur. To grupa młodych ludzi, których połączyła muzyka, którzy lubią śpiewać i są otwarci na różne muzyczne strony świata. W swoich muzycznych poszukiwaniach opierają się na etnicznych nagraniach z całego świata, dodając swoją interpretację poprzez własne aranżacje specjalnie stworzone z Daną Vynnytską.

Podczas koncertu widownia zawędruje do Polski, Ukrainy, do Czech, Finlandii, a także Serbii, Maroko, a nawet poznacie sekrety pięknych melodii z Mongolii.

Do wokalnego składu dołączą znakomici polscy i ukraińscy muzycy jazzowi:

  • Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, skrzypce, bas
  • Cyprian Baszyński - trąbka, flugernhorn
  • Wojtek Buliński- perkusja
  • Dana Vynnytska - piano
  • Daga Gregorowicz - electronika
  • Michał Kuliczenko i Daria Kuziak

Michał Kuliczenko

wokalista karaimskiego folklorystycznego zespołu Dostłar. Tworzy autorskie opracowania na gitarę tradycyjnych piosenek karaimskich – dziedzictwa Karaimów Polskich. Prezentuje swoją twórczość podczas koncertów towarzyszącym wydarzeniom mniejszościowym oraz koncertów autorskich w Polsce i na Litwie.

Daria Kuziak

skrzypaczka, współtworzy wrocławski zespół N'lem Folk sięgający do korzeni kultury łemkowskiej Wydarzenie organizowane przez Kalejdoskop Kultur i Związek Karaimów Polskich, przy współpracy Muzeum Etnograficznego.

Lokalizacja

Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Romualda Traugutta 111/113, 50-420 Wrocław

Komentarze