Festiwal DYM we Wrocławiu

Festiwal DYM we Wrocławiu

Dym to niezależny label z Gorzowa Wielkopolskiego skupiający się na nieszablonowych, często lokalnych zjawiskach muzycznych, niezależnie od ich formy lub gatunku. Poza wydawaniem płyt i graniem piosenek Dym organizuje również Dym Festival. 

Zagrają:

Wrong Dials aka wd30 (live) - próżnia (live) - młyn (live) - Maciej Gary Monoton - Vinyl & CD Records (set z kaset) - Wrong Dials aka wd30 czyli Mateusz Rosiński, dj, producent i promotor Gorzowa Wielkopolskiego, który dał się już niejednokrotnie poznać tworząc różne projekty. Jako aktywny muzyk, organizator koncertów i założyciel niezależnych wydawnictw płytowych Please Feed My Records i obecnie dym Records skutecznie animuje lokalną scenę. Rosiński jest również współtwórcą i jednym z filarów działalności klubu CKN Centrala w Gorzowie Wielkopolskim i organizatorem Dym Festival'u.

Wrong dials to projekt, który oscyluje wokół nieszablonowych brzmień i nie jest ukierunkowany na konkretny styl czy gatunek. W ciągu 15 lat działalności artystycznej wystąpił na wielu festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą. - Próżnia to projekt składający się z dwóch wychowanków dym record, Maks Wiśniewski (Tutti Harp) i Mateusz Puzniak (Mef) . Ich muzyka skupia się na improwizowanym techno.

Używają głównie analogowych automatów perkusyjnych i syntezatorów często przepuszczanych przez taśmę - młyn to hałas, bałagan i sprzęgi zwrotne tworzone przez Cezarego Rosińskiego tonowane ładnymi melodiami i przestrzeniami Michała Wdowikowskiego. 

Bilety w cenie 10 zł.

Lokalizacja

Black Moon

ul. Robotnicza 8, 53-608 Wrocław

Komentarze