Uniwersytet Dzieci zaprasza na nowy kierunek

Uniwersytet Dzieci zaprasza na nowy kierunek

Wbrew stereotypom, nastolatki chcą się uczyć. Niekoniecznie w ławce, niekoniecznie w szkole.  Dla młodych ludzi najważniejsze jest kształtowanie światopoglądu, rozwijanie własnych pasji, twórcze zetknięcie z innymi. Niezwykle istotne jest to, w jaki sposób wiedza jest im przekazywana. Dlatego zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Dzieci cieszą się popularnością, bo wykładowcy robią to w niebanalny sposób, angażując możliwości poznawcze dzieci i młodzieży.  

– Uniwersytet dzieci opisałabym jako prawdziwą szkołę. Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce, gdzie nikt mi nie powie, że tego, o co pytam, mogę się dowiedzieć dopiero w liceum albo po kilku etapach nauki, albo gdy przeanalizuję konkretny rozdział podręcznika. Tu nie muszę czytać z podręczników, nauczyciele i wykładowcy są tutaj dla mnie, a nie ja dla nich. Jest to zdecydowanie najlepsze miejsce, w którym można  zdobywać wiedzę” – mówi Jula, absolwentka Uniwersytetu Dzieci.

Fascynujące zajęcia dla 14-16-latków 

Młodzież chce wychodzić poza schematy i poszerzać swoje horyzonty – nie według planu edukacji, ale zgodnie z własnymi potrzebami.  W tym wieku poznawanie nauki w nowoczesny i atrakcyjny sposób jest szczególnie ważne i motywujące do dalszego rozwoju. 

We Wrocławiu trwają zapisy na „Naukę do kwadratu” – nowy kierunek dla nastolatków. Na młodzież czekają fascynujące zajęcia w nowoczesnych ośrodkach badawczych. Warsztaty i seminaria pod okiem naukowców pozwolą młodym ludziom odkryć swoje zainteresowania i talenty. 

Studenci we Wrocławiu będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w obrębie immunologii, biologii, mykologii czy odnawialnych źródeł energii. Każda z tych specjalizacji wprowadzi w tajniki najnowszych badań z zakresu nauk przyrodniczych i pokaże, jak wygląda praca współczesnych naukowców.  Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Polskiej Akademii Nauk.

Każde zajęcia będą okazją do zerwania ze stereotypem nudnej i trudnej nauki. Nastolatki, odwiedzające laboratoria i pracownie, przekonają się, że każdy pomysł może być podstawą do odkrycia czegoś wyjątkowego. Nauka do kwadratu to nie tylko inspiracja do świadomego podążania ścieżką nauki. To po prostu potęgowanie radości poznawania – poznawania tego, czym się interesujemy.  W końcu tylko robienie czegoś z pasją i przyjemnością jest gwarancją sukcesu i zadowolenia. 

Czym jest wiedza bez praktyki?

Studia na Nauce do kwadratu to obszerna i głęboka wiedza z danej dziedziny. Kluczem do sukcesu jest jednak umiejętność wykorzystania jej w praktyce.  Dlatego  każdy student wcieli się w rolę prawdziwego naukowca i zrealizuje projekt badawczy zgodnie z nowoczesnymi standardami. Ideą kierunku jest takie prowadzenie zajęć, by przez rozumienie nawet skomplikowanych zagadnień nastolatek pojął istotę danej dziedziny, a nie tylko jej teoretyczne założenia.  Wiedza zdobyta w ten sposób pozostaje w pamięci na długo. 

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego koszt udziału w zajęciach  za cały semestr wynosi 150 zł.
Rekrutacja trwa do 3 marca.
Terminy i miejsca zajęć i inne informacje, a także formularz zapisu na stronie organizatora. 

 

Lokalizacja

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Norwida 25, 50-375 Wrocław

Komentarze