Noc Muzeów 2019 we Wrocławiu

18 maja 2019 r. wrocławskie wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury zaproszą po raz kolejny na Noc Muzeów. W tym dniu zwiedzanie jest bezpłatne i odbywa się do północy. Co roku we Wrocławiu do Nocy Muzeów przyłącza się ponad 80 instytucji, a wrocławianie i turyści chętnie korzystają z przygotowanej oferty.

  • Noc Muzeów we Wrocławiu, fot. Muzeum Narodowe Wrocław


Noc Muzeów to wyjątkowo popularna impreza, z genialną frekwencją. Powodów jest kilka. Jednym z ważniejszych jest bezpłatny udział w wydarzeniach, ale istotne jest także zwiedzanie w towarzystwie przyjaciół, znajomych i wielu wrocławian oraz turystów.

W styczniu Wydział Kultury Urzędu Miejskiego zaprosi wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury do zgłaszania swojego udziału w Nocy Muzeów 2019 we Wrocławiu.

 Czytaj też: Noc Muzeów we Wrocławiu 2019 – zgłoś swoja placówkę

Noc Muzeów 2019 we Wrocławiu

Swoje drzwi na nocne zwiedzanie podczas Nocy Muzeów otwiera kilkadziesiąt wrocławskich instytucji kultury. Są to muzea, galerie, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury, kościoły, kina czy Narodowe Forum Muzyki i Hydropolis.

Noc Mzueów 2019 we Wrocławiu to specjalny program dla dzieci dostosowany godzinowo dla rodzin z dziećmi (warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, zabawy interaktywne, pokazy filmów dla dzieci)

Noc Mzueów 2019 we Wrocławiu to również mnóstwo wydarzeń dedykowanych gościom (wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, koncerty).

O Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. Organizowana jest zawsze w trzeci weekend maja i powiązana jest z obchodami Święta Muzealnika. Głównym celem tej imprezy jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.  

Zgłoś uwagę