wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Hulajnogą za darmo na Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu stojące obok siebie kolorowe hulajnogi fot. Lime Polska
Na zdjęciu stojące obok siebie kolorowe hulajnogi

Z muzeum do muzeum hulajnogą już w sobotę 18 maja? Czemu nie, zwłaszcza, że dla korzystających ze sprzętu operatora Lime, jest wyjątkowa promocja. Każdy użytkownik, który 18 maja (od 15.00 do 02.00 w nocy 19 maja) wpisze w aplikację kod „MUZEUMZLIME” otrzyma dwa darmowe 10-minutowe przejazdy. Czyli można podjechać do wybranej atrakcji i wrócić, albo przemieścić się dalej.

Reklama

Studenci i profesorowie ASP pomalowali hulajnogi

W sobotę 18 maja, kiedy przypada Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu nie tylko za darmo skorzystamy z hulajnóg Lime.

Będzie można też pojechać na jednej z 30 hulajnóg Lime, które pomalowali studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w ramach wspólnego projektu o nazwie „Hulaj Art: Sztuka na kółkach”, którego celem było wprowadzenie sztuki do przestrzeni miejskiej.

Jedną z hulajnóg ozdobił znany wrocławski malarz i pedagog, prof. Krzysztof Skarbek.

Fantastyczna przygoda malarska, na innym podłożu. Zawsze malujemy na klasycznym płótnach, papierach, ewentualnie murach, a tutaj nagle te nowoczesne pojazdy.
Krzysztof Skarbek, prof. ASP Wrocław

Damian Kupczak, Senior Operations Manager z Lime Polska przyznaje, że firma z przyjemnością wspiera inicjatywy kulturalne w miastach, w których oferuje usługę.

Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ jest to pierwsze polskie miasto, w którym w 2018 r. udostępniliśmy nasze pojazdy, a dzięki studentom i wykładowcom Akademii Sztyk Pięknych w tym roku zorganizowaliśmy wernisaż podsumowujący nasz wspólny projekt artystyczny. Zależało nam więc, aby wesprzeć projekt Nocy Muzeów i ułatwić uczestnikom przemieszczanie się tego dnia po mieście.
Damian Kupczak z Lime Polska

Hulajnogi w mieście – zasady poruszania się 

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl