PHOTOGRAPHY NEVER DIES – wystawa fotografii o fotografii

PHOTOGRAPHY NEVER DIES – wystawa fotografii o fotografii

W przestrzeniach Dworca Głównego we Wrocławiu trwa PHOTOGRAPHY NEVER DIES – wystawa fotografii o fotografii. Ekspozycja, którą – jeszcze przed polską premierą – chcą już u siebie najznamienitsze muzea z Moskwy i Hamburga. Na wystawie zobaczymy m.in pierwszą utrwaloną fotografię, pierwsze selfie, pierwsze zdjęcie zostawione na Księżycu i pierwszą fotografię cyfrową.

Wystawa podzielona jest na osiem rozdziałów. Wśród nich: ikony światowej fotografii obok współczesnych projektów artystycznych, odbitek z prywatnych archiwów i zdjęć z internetowych portali. To 8 przekrojowych projektów artystycznych z udziałem 10 artystów z 6 krajów.

Do jednych z najciekawszych należą prace duetu Jojakim Cortis & Adrian Sonderegger, którzy w swoim szwajcarskim atelier zbudowali specjalną scenografię i zrekonstruowali najsłynniejsze zdjęcia, począwszy od  widoku z okna Nicéphore'a Niépce'a z 1827 roku, aż do płonącego World Trade Center uchwyconego przez Johna Del Giorno 11 września 2001 roku. Mocną puentą będzie praca Erika Kesselsa. To osobista opowieść o śmierci jego dziewięcioletniej siostry. Świadectwem jej życia stała się odnaleziona w albumie ostatnia fotografia. Zdjęcie to zyskało status rodzinnej ikony. Erik umieszcza to zdjęcie w wielu nowych kontekstach i na wielu nośnikach, dzięki czemu jego siostra – w co wierzy autor – będzie żyć wiecznie.

  • data: 17 listopada 2016 – 31 marca 2017
  • miejsce: Galeria Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105
  • godziny otwarcia: wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: 11.00-19.00, czwartek: 13.00-21.00, poniedziałki: nieczynne
  • oprowadzanie kuratorskie dla publiczności – każdy czwartek o godzinie 19.00
  • bilety: ulgowy – 5 zł, normalny – 8 zł, rodzinny (2 osoby dorosłe i do 4 dzieci) – 16 zł, grupowy – grupa od 10 osób, każda osoba płaci 5 zł 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Art. Main Station by mia

Piłsudskiego 105, 50-085 Wrocław

Komentarze