wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:05

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Najlepsze atrakcje dla dzieci we Wrocławiu. TOP 8 pomysłów na spędzenie czasu wolnego z pociechami
Kliknij, aby powiększyć
Najlepsze atrakcje dla dzieci we Wrocławiu. TOP 8 pomysłów na spędzenie czasu wolnego z pociechami fot. Shutterstock
Najlepsze atrakcje dla dzieci we Wrocławiu. TOP 8 pomysłów na spędzenie czasu wolnego z pociechami

Jeśli planujesz wyjazd do Wrocławia z dziećmi, to świetnie trafiłeś! Miasto to pełne jest atrakcji dla najmłodszych, które zagwarantują im niezapomniane przeżycia. W tym artykule przedstawimy najważniejsze atrakcje dla dzieci we Wrocławiu oraz pomysły na to, jak spędzić razem czas wolny.

Reklama

Miejsca we Wrocławiu, gdzie koniecznie musisz pójść z dzieckiem!

Wrocław słynie z pięknych zabytków i urokliwych uliczek, ale nie brakuje tu także miejsc specjalnie stworzonych z myślą o dzieciach. Oto kilka głównych atrakcji, które warto odwiedzić.

ZOO Wrocław

To jedno z najpiękniejszych i przede wszystkim największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Spokojnie można tu spędzić cały dzień, a i tak nie starczy wam czasu na zobaczenie wszystkich zwierzaków! Dzieci będą zachwycone obecnością egzotycznych zwierząt, takich jak słonie, lamparty czy małpy. 

Dodatkowo ZOO Wrocław oferuje liczne pokazy i atrakcje, takie jak pokazowe karmienie zwierząt (zarówno tych dzikich, jak i żyjących w wodzie), jak i przejażdżki na kucach. Wrażenie na dzieciakach zrobią też ogromne akwaria znajdujące się w Afrykarium, gdzie pływają foki, pingwiny, a nawet rekiny! To zarówno pouczająca, jak i świetna zabawa dla całej rodziny.

Hydropolis, czyli muzeum wody

To interaktywne centrum nauki poświęcone wodzie. Dzieci będą miały okazję odkrywać tajemnice świata wody poprzez interaktywne wystawy i eksperymenty (polecane zwłaszcza dla dzieci, które skończyły już 6 lat).

Hydropolis to nie tylko miejsce edukacji, ale także świetna zabawa dla całej rodziny. Znajdziecie tu:

  • ponad 70 multimedialnych, interaktywnych instalacji,
  • 6 gier edukacyjnych,
  • 3 małe sale kinowe,
  • 3 projekcje sferyczne.

Dzieci na pewno zachwycą się modelem ogromnego rekina z ławicą tuńczyków dookoła, modelami dziwnych stworzeń głębinowych, kapsułą, która przeniesie ich w kosmos czy najdłuższą drukarką wodną w Europie.

Park Wodny Wrocław, czyli Aquapark

W szczególnie gorące dni warto odwiedzić Aquapark, który oferuje wiele atrakcji wodnych dla tych starszych, jak i młodszych osób. Dzieci będą mogły korzystać z basenów, małych zjeżdżalni lub tych, z których można zjechać pontonem, brodzików, leniwej rzeki, a także spróbować swoich sił na sztucznej fali. To doskonałe miejsce na relaks i ochłodę dla całej rodziny! Możecie schować się w środku albo wypłynąć na zewnątrz.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Aquapark Wrocław to wodna atrakcja dla całej rodziny! www.wroclaw.pl
Aquapark Wrocław to wodna atrakcja dla całej rodziny!

Fontanna multimedialna we Wrocławiu – kolory, muzyka i woda

Fontanna multimedialna to fascynujące połączenie wody, światła i dźwięku. Dzieci mogą obserwować widowiskowe pokazy fontanny, w których woda tańczy w rytm muzyki, a kolorowe promienie światła tworzą niesamowite wzory i figury. Przy wieczornych pokazach, które z reguły trwają dłużej niż te standardowe, pojawiają się również miotacze ognia i obrazy 3D. To prawdziwe widowisko dla zmysłów, które zachwyca zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Co więcej, fontanna multimedialna we Wrocławiu oferuje wiele interaktywnych możliwości. Dzieci mogą bawić się w chwytanie strumieni wody na mniejszej fontannie przeznaczonej dla najmłodszych, próbować tańczyć w rytm muzyki czy też skakać po kamieniach, które otaczają fontannę. To doskonała okazja do zabawy, aktywności fizycznej i nawiązania nowych przyjaźni.

Dodatkowo fontanna multimedialna znajduje się w malowniczym parku, który zapewnia doskonałe warunki do pikników i spacerów. Rodzice mogą cieszyć się odpoczynkiem na trawie, podziwiając widok fontanny i urokliwe otoczenie.

Park Szczytnicki – najbardziej zielone miejsce we Wrocławiu

To urokliwy park, idealny na rodzinny piknik lub spacery. Dzieci będą mogły zobaczyć tu różne zwierzątka, czyli wiewiórki, jeże, dzięcioły, a nawet nietoperze. To również świetne miejsce na przejażdżkę rowerową. W okolicy znajdują się place zabaw, które umilą waszym pociechom zabawę z rówieśnikami, kiedy wy będziecie mogli wypocząć. Możecie także trochę pozwiedzać, bo park Szczytnicki pełen jest ładnych mostków i stawów.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Park Szczytnicki to świetne miejsce na wypoczynek wśród zieleni. Są tu place zabaw, mostki i woda! www.wroclaw.pl
Park Szczytnicki to świetne miejsce na wypoczynek wśród zieleni. Są tu place zabaw, mostki i woda!

Muzeum Iluzji we Wrocławiu – zabawa i edukacja w jednym

Muzeum Iluzji oferuje dzieciom niezwykłą przygodę z magicznymi iluzjami i zagadkami. Przybywając tam, maluchy wkraczają do fascynującego świata optycznych złudzeń, w którym wszystko wydaje się być możliwe. Bawiąc się interaktywnymi eksponatami, dzieci będą miały okazję doświadczyć różnych rodzajów iluzji, przetestować swoje zmysły i rozwijać kreatywność. Mogą np. porysować światłem po ścianach, gdzie zostawią różne, fluoroscencyjne kształty, usiąść na suficie pokoju, stać się mniejszym niż krzesło, na którym siedzą.

Dodatkowo, Muzeum Iluzji oferuje edukacyjne prezentacje i pokazy, które dostarczają ciekawostek na temat nauki i magii. Dzieci mogą dowiedzieć się, jak działa nasz mózg i jak nasze oczy nas czasem oszukują. To nie tylko zabawa, ale również okazja do zdobywania nowej wiedzy i rozwijania umiejętności obserwacyjnych.

Kolejkowo we Wrocławiu – miniaturowy świat

Kolejkowo to miniaturowy świat kolejowy, który zapiera dech w piersiach zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Znajdujące się tam modele kolejek i krajobrazu są niesamowicie szczegółowe i realistyczne. Dzieci mogą obserwować, jak malutkie pociągi przemierzają miniaturowe miasta, przechodzą przez mosty, mijają tętniące życiem ulice i stacje. To fascynujące doświadczenie, które rozwija wyobraźnię i zainteresowanie kolejnictwem.

W Kolejkowo dzieci mają również możliwość samodzielnego sterowania pociągami za pomocą przycisków i dźwigni. Mogą stać się małymi maszynistami i sprawdzić, jak to jest zarządzać ruchem kolejowym. To interaktywne doświadczenie daje dzieciom poczucie kontroli i rozwija umiejętności manualne.

Kolejkowo oferuje wiele interaktywnych elementów, takich jak animacje, dźwięki i efekty specjalne. Dzieci mogą śledzić historie i przygody, które rozgrywają się w miniaturowym świecie kolejek. To nie tylko edukacyjne, ale również emocjonujące doświadczenie, które zapewnia rozrywkę i wciąga najmłodszych w magiczny świat.

Jakie jeszcze atrakcje we Wrocławiu dla dzieci będą najlepsze?

Oprócz wymienionych atrakcji Wrocław oferuje wiele innych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Możecie wziąć udział w różnych darmowych warsztatach organizowanych przez miasto, wybrać się na rejs statkiem po rzece Odrze czy podziwiać piękne widoki miasta na bulwarach przy rynku.

Podczas spędzania czasu wolnego we Wrocławiu z dziećmi warto również skorzystać z atrakcji oferowanych przez liczne parki rozrywki, trampoliny parki linowe oraz escape roomy, które zapewnią nie tylko świetną zabawę, ale także rozwijanie logicznego myślenia i umiejętności pracy zespołowej.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Dzieci na wrocławskim placu zabaw. www.wroclaw.pl
Dzieci na wrocławskim placu zabaw.

W czasie letnich miesięcy warto wybrać się na spacer po urokliwym Ostrów Tumski, gdzie dzieci będą mogły podziwiać piękne katedry i kościoły oraz karmić kaczki nad brzegiem rzeki. Spacer po malowniczych uliczkach miasta, takich jak Rynek i Jatki, również dostarczy niezapomnianych wrażeń. Nie zapomnijcie oczywiście o jedzeniu! Najwięcej ciekawych restauracji znajduje się na rynku we Wrocławiu.

Wrocław oferuje wiele atrakcji dla dzieci, które pozwolą na aktywne i ciekawe spędzenie czasu wolnego. Od interaktywnych centrów nauki po zoo, parki rozrywki i liczne festiwale – miasto to ma wiele do zaoferowania. Niezależnie od preferencji, każde dziecko znajdzie coś dla siebie i na pewno wróci z niezapomnianymi wspomnieniami z wizyty we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl