wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:15

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Co robić wiosną we Wrocławiu? Pomysły i atrakcje na spędzenie wolnego czasu w mieście
Kliknij, aby powiększyć
Wiosną w parkach możemy podziwiać krokusy. Sprawdź, jak jeszcze spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Najlepsze atrakcje i miejsca we Wrocławiu. www.wroclaw.pl
Wiosną w parkach możemy podziwiać krokusy. Sprawdź, jak jeszcze spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Najlepsze atrakcje i miejsca we Wrocławiu.

Wiosna to okres, kiedy częściej wychodzimy z domu i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Gdzie warto się wybrać, kiedy temperatura rośnie i robi się cieplej na dworze? Oto kilka propozycji miejsc i atrakcji, które warto sprawdzić wiosną we Wrocławiu.

Reklama

ZOO Wrocław

Jedna z najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu i jednocześnie największy ogród zoologiczny w Polsce, w którym mieszka ponad tysiąc gatunków zwierząt. Na wizytę w zoo najlepiej zaplanować kilka godzin, aby zobaczyć choć część atrakcji: Małpiarnię, Pawilon Madagaskaru czy Papugarnię. Podczas zwiedzania nie można zapomnieć o Afrykarium, w którym żyje kilkaset ryb i ssaków pochodzących z Afryki. Ponadto w ZOO Wrocław organizowane są pokazowe karmienia i przejażdżki na kucykach dla dzieci. Informacje na temat godzin otwarcia, dojazdu i cennika dostępne są na stronie internetowej ZOO Wrocław.

Hala Stulecia we Wrocławiu

To znane wśród mieszkańców miejsce na wiosenne spacery. Na kompleks składają się m.in.: wpisany na listę UNESCO budynek Hali Stulecia, Wrocławskie Centrum Kongresowe oraz Pergola. Kolejną atrakcją tego terenu jest Wrocławska Fontanna Multimedialna, która stanowi największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Wrocławski Ogród Botaniczny to „żywe muzeum” w centrum miasta. Istnieje już ponad 200 lat i od tego czasu nieustannie zachwyca zarówno turystów, jak i mieszkańców Wrocławia. To miejsce warte odwiedzenia w szczególności wiosną, kiedy natura budzi się do życia. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego można podziwiać prawie 12 tysięcy roślin, w tym także te tropikalne. Regularnie organizowane są tam również wydarzenia dla miłośników przyrody, warsztaty dla dzieci i festiwale. 

Ostrów Tumski

To najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Mieszczą się tam m.in. kościół pw. św. Idziego, kościół pw. św. Marcina, a także legendarna Brama Kluskowa. Co jednak w szczególności warto zobaczyć na Ostrowie Tumskim? Główną atrakcję stanowi Katedra pw. św. Jana Chrzciciela z punktem widokowym na wieży. Podczas wieczornych spacerów po Ostrowie Tumskim można również wypatrywać latarnika, który codziennie zapala tam latarnie gazowe.

Ogród Japoński

Mieszczący się na terenie Parku Szczytnickiego, żywy fragment japońskiej kultury we Wrocławiu. Znajdziemy tam niezwykłą kolekcję roślin pochodzących z Dalekiego Wschodu. Wiosną w szczególności warto się tam wybrać, aby zobaczyć kwitnące kwiaty wiśni. Kolejną z atrakcji Ogrodu Japońskiego jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi orientalnymi gatunkami ryb, a także mostek z pawilonem widokowym „Yumedono Bashi”. 

Hydropolis

Unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które za sprawą interaktywnych wystaw łączy walor edukacyjny z rozrywką. Znajdziemy tam 7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe oraz strefę relaksu. W Hydropolis odnajdą się jednak nie tylko dorośli, ale także dzieci. Dla najmłodszych przygotowano specjalne atrakcje. Są to m.in.: modele stworzeń głębinowych, ogromny rekin z ławicą ryb, replika statku podwodnego i drukarka wodna.

Zobacz, jakie są aktualne ceny biletów i godziny otwarcia Hydropolis.

Odra Centrum

Jedyne takie miejsce we Wrocławiu. Odra Centrum, inaczej zwana domem na wodzie, to ośrodek edukacyjno-kulturalny połączony z kawiarnią. Oprócz stałej wystawy na temat Odry regularnie organizowane są tam wydarzenia o tematyce ekologicznej dla dzieci i dorosłych, warsztaty oraz koncerty.

Krasnale we Wrocławiu

Wrocławskie krasnale są znane w całej Polsce. Jest ich około 800 i są rozsiane w różnych częściach miasta. W stolicy Dolnego Śląska znajdziemy m.in. Bankusia, Bibliofila, Chlapibrzucha i Lunatyka. Poszukiwanie krasnali we Wrocławiu może być świetną rozrywką dla całej rodziny podczas wiosennych spacerów. Gdzie je znaleźć? Mapa z lokalizacją wszystkich wrocławskich krasnali

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Wiosną rozpoczyna się również sezon wyścigowy na wrocławskich Partynicach. Odbywają się tam m.in. widowiskowe gonitwy przeszkodowe i zawody jeździeckie. Wstęp na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Warto jednak pamiętać, aby dostosować swój ubiór do etykiety wyścigowej.

Murale we Wrocławiu

Wiosną we Wrocławiu można również wyjść na spacer w poszukiwaniu murali. Ścienne malarstwo zobaczymy prawie na każdym kroku, ale są też miejsca specjalnie temu dedykowane. Miejski street art obejrzymy np. w kolorowym podwórku przy ul. Roosevelta, w drodze do ZOO Wrocław lub przy ul. Paczkowskiej. Dokładną lokalizację tych i wielu innych murali odnajdziecie na mapie poniżej.

Galeria Neonów Neon Side

Kultowe miejsce na mapie Wrocławia. Galeria znajduje się na Starym Mieście, niedaleko Rynku. Aby podziwiać wrocławskie neony, wystarczy przejść przez podwórko pod filarami przy ul. Ruskiej 46C. Lokalizacja ta nie jest przypadkowa – to właśnie w tym miejscu działało kiedyś przedsiębiorstwo, w którym produkowano szyldy zdobiące budynki całego Dolnego Śląska. Więcej na temat historii powstania Galerii Neon Side można przeczytać na stronie Visit Wrocław.

Wyspa Słodowa

Miejsce odpoczynku popularne szczególnie wśród wrocławskich studentów, którzy już od pierwszego dnia wiosny regularnie przychodzą odpocząć tam po zajęciach. Niedaleko Wyspy Słodowej mieści się również oryginalna rzeźba Oskara Zięty  NAWA, w której odbiciu mieszkańcy chętnie robią sobie zdjęcia. Wyspa Słodowa to również doskonałe miejsce na piknik z rodziną i przyjaciółmi, zwłaszcza w słoneczne, wiosenne dni. 

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Bulwar nad Odrą to świetne miejsce na spacer, ale też częste miejsce plenerowych imprez we Wrocławiu. Przeszedł remont zaledwie w 2016 roku i od tamtego momentu jest regularnie odwiedzany przez mieszkańców miasta, którzy korzystając z ładnej pogody, chętnie tam odpoczywają. Przy Bulwarze Dunikowskiego jest też kilka przystani dla statków i łodzi turystycznych, którymi można wybrać się w rejs i dopłynąć aż do wrocławskiego zoo.

Parki we Wrocławiu

Kiedy robi się cieplej, warto również pójść na spacer do jednego z wrocławskich parków. Jest ich aż 60, w związku z czym mamy ogromny wybór. W wielu z nich znajdziemy place zabaw dla dzieci czy specjalne wybiegi dla psów. O tym, gdzie warto iść na spacer do parku we Wrocławiu, pisaliśmy poniżej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl