wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:05

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Gdzie na wiosnę we Wrocławiu?
  4. Gdzie w plener we Wrocławiu? Sprawdź wiosenne wydarzenia w mieście
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu widok na Wielki Zielony Piknik w Parku Zachodnim z 2022 roku. www.wroclaw.pl
Na zdjęciu widok na Wielki Zielony Piknik w Parku Zachodnim z 2022 roku.

Wiosna to czas, kiedy większość z nas chce już zapomnieć o zimie i cieszyć się atrakcjami na świeżym powietrzu. We Wrocławiu nie brakuje wydarzeń, które odbywają się w plenerze. Znajdziecie tutaj koncerty, festiwale, atrakcje dla dzieci i wiele, wiele innych. Dzięki naszej liście sprawdzisz co na wiosnę we Wrocławiu!

Reklama

Gdzie na spacer we Wrocławiu?

Wiosna to również odpowiedni czas na spacery po mieście, a jeśli możemy to połączyć z poznawaniem historii miasta oraz ciekawostkami na temat jego najciekawszych miejsc to wychodzi nam mieszanka idealna. Poniżej sprawdźcie listę spacerów edukacyjnych, które odbywają się we Wrocławiu.

Opowieści z dreszczykiem

„Opowieści z dreszczykiem" – wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem, jedną z najpiękniejszych widokowo tras turystycznych po Starym Mieście: Rynek, Dzielnica Żydowska, Wzgórze Liebicha, Promenada nad Odrą z widokiem na Ostrów Tumski.

Spacer po Starym Mieście

Wybierzcie się na spacer urokliwymi ulicami miasta podziwiając jego najważniejsze zabytki, niemych świadków długiej i skomplikowanej historii. Wrocław niewątpliwie stanowi klucz do zrozumienia meandrów historii Europy. Dołącz do wycieczki po Starym Mieście by poukładać ją sobie na nowo!

Największe atrakcje Wrocławia

Jak poznać Wrocław i jego najpiękniejsze zakątki w półtorej godziny? Oczywiście, tylko z licencjonowanym przewodnikiem! Zobaczysz największe zabytki Wrocławia a nasz przewodnik opowie ci o mieście, wyszukując te najpiękniejsze miejsca i historie na trasie od Starego Rynku do Ostrowa Tumskiego.

Tajemnice, krasnale i czarownice

Mnóstwo ciekawych i tajemniczych historii. Legenda o Dzwonie Grzesznika i o spadających wieżach Św. Elżbiety. Gdzie mieszkają i o czym mówią wrocławskie krasnale? Spacer po Starym Mieście szlakiem krasnali. Najpiękniejsze miejsca wrocławskiej Starówki.

Makabryczny Wrocław

Organizatorzy zapraszają na krwawą podróż w przeszłość Wrocławia i jego okolic. Budynki Wrocławia są świadkami nie tylko interesujących faktów z historii miasta, ale skrywają również mroczne sekrety o swoich mieszkańcach. Odkryj ciemną stronę Wrocławia i poznaj historię, których nie usłyszysz na innych wycieczkach. Potem już nic nie będzie takie samo.

Spacer po Dzielnicy Czterech Wyzwań

Przyjdźcie na spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, by poznać jej niezwykłą historię, zobaczyć jak bardzo zmieniła się przez ostatnie dekady i na własnej skórze doświadczyć jej kulturalnego odrodzenia.

Wycieczka dla smutnych ludzi

W czasie wycieczki zostaną przedstawione sylwetki różnych osób związanych z Wrocławiem, dla których los nie był zbyt łaskawy. Smutnym przewodnikiem będzie Maciej Maliński: historyk, muzyk, nauczyciel i gawędziarz, którego poczucie humoru trudno zapomnieć. Dajcie się oczarować jego smutnej energii!

Gra miejska - Nietuzinkowe zagadki centrum Wrocławia

Jak najlepiej się uczyć? Oczywiście przez zabawę! A jaki jest najlepszy sposób na poznanie miasta? Oczywiście zabawa i aktywny udział w naszej grze miejskiej! Omówmy zatem plan! Po pierwsze — zbierz drużynę: może to być rodzina lub znajomi, możesz też spróbować swoich sił w pojedynkę.

Zmierzch bogów - Festung Breslau

„Zmierzch bogów" jak nazywają historycy ostatnie chwile III Rzeszy, upadek nazistów i zajęcie kraju przez aliantów, to niezwykle dramatyczny czas, a bitwa o Wrocław była ostatnią w serii wielu bitew tego okresu. Dlaczego zatem miasto walczyło tak długo, mimo, że nie było nadziei na zwycięstwo? Jak przygotowano Wrocław na nadchodzący kataklizm? Gdzie atakowały wojska radzieckie? Co dokładnie zniszczono, a co ocalało? Jaki los spotkał mieszkańców twierdzy? Jak wyglądały walki i życie codzienne miasta w trakcie oblężenia? Na te i inne pytania odpowiemy w czasie naszej wycieczki.

Tajemnice Parku oraz Cmentarza Grabiszyńskiego

Poznaj jakie tajemnice skrywa Park Grabiszyński oraz przylegający do niego Cmentarz.

Mosty i wyspy Wrocławia

Niektórzy nazywają Wrocław “Wenecją Północy” gdyż przepływająca przezeń Odra tworzy tu ponad 21 malowniczych wysp, a mieszkańcy przez wieki zbudowali na rzece ponad 100 mostów. Zapraszamy na wieczorny spacer wzdłuż Odry i jej przepięknie iluminowanych brzegów.

Gdzie w plener we Wrocławiu?

Podczas wiosny o wiele chętniej przebywamy na świeżym powietrzu, chcemy wychodzić na spacery do parków i lasów oraz brać udział w wydarzeniach i atrakcjach, które spotkamy na dworze. Poniżej prezentujemy listę wybranych atrakcji w plenerze, którą mogą was zainteresować.

Plener Plastyczny

Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika zaprasza do udziału w wiosennym Plenerze plastycznym „Kwiaty wiosny”. Złapcie za pędzle i farby i uwiecznijcie wiosenną przyrodę na arkuszu papieru. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.

Kiermasz Ogrodniczy na Partynicach

Na Partynicach nastąpi ogrodniczy początek wiosny. Ósma edycja Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, jak zwykle zgromadzi ponad 80 wystawców z całej Polski. Będzie można znaleźć najbardziej rzadkie i wyszukane odmiany bylin, traw, róż, drzewek i krzewów ozdobnych i owocowych, winorośli, ozdobnych pnączy, roślin rabatowych i balkonowych, cebulek kwiatowych, roślin wodnych i egzotycznych.

Kolejowe zakamarki Wrocławia

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na pociągi retro po wrocławskim węźle kolejowym. Przejazdy kierowane są nie tylko do miłośników kolei, ale także każdego kto chce nietypowo i ciekawie spędzić czas lub zobaczyć miasto z innej, rzadko doświadczanej perspektywy.

Kino Plenerowe na Nocnym Targu

Niedzielny relaks na leżakach z orzeźwiającymi napojami i pysznymi przekąskami. Gratka dla miłośników kina, którzy lubią spędzać czas na powietrzu.

Otwarcie sezonu w Gigaparku

Otwarcie wiosennego sezonu w parku rozrywki Gigapark we Wrocławiu.

Zwiedzanie zamku Piastów Śląskich

W piwnicach i na terenie ogrodu Domu Notre Dame Sióstr Szkolnych de Notre Dame przez ostatnie lata prowadzone były intensywne prace archeologiczne, dzięki którym zostały odsłonięte i wyeksponowane pokaźne relikty fundamentów rezydencjonalno-sakralnej części zamku Piastów Śląskich. Od teraz można będzie je zwiedzać i poznać ten kawałek historii.

Sakura Festival - Festiwal Japoński

Sakura Festival to kulturalno-kulinarna podróż do kraju kwitnącej wiśni. Festiwalowa strefa gastronomiczna to tradycyjne japońskie smaki - od delikatnego sushi, po aromatyczne rameny i klasyczne przekąski w tempurze. Nie zabraknie także bogatej oferty słodkości, wśród których królują desery z matchą czy ryżowe ciasteczka mochi.

Target One Festival 2024

Nadchodząca edycja festiwalu będzie historyczna, ponieważ po raz pierwszy odbędzie się w nowej lokalizacji - na Polach Marsowych we Wrocławiu! Czekać na Was będą 2 sceny: Trance i Techno, 19 artystów oraz najlepsze efekty audiowizualne, a to wszystko dzięki współpracy z najlepszymi firmami w naszym kraju.

Majówka 2024 we Wrocławiu

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, Wrocław przygotowuje się do organizacji licznych wydarzeń. Sprawdźcie nasze zestawienie wydarzeń na tegoroczną majówkę.

3-majówka 2024

Tradycyjna już wrocławska 3-Majówka rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują najlepsze zespoły z czołówek list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy.

Gitarowy Rekord Świata

Po ponad 20 latach wspólnego grania wrocławska impreza stała się wielkim muzycznym festiwalem prezentującym różne oblicza gitary, a także atrakcją przyciągającą do Wrocławia tysiące gitarzystów i turystów z całego świata. Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie, podczas którego wszystkie muzea, galerie i instytucje kultury we Wrocławiu są otwarte aż do późnych godzin. To także wyjątkowa okazja, aby zobaczyć miejsca, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających.

Juwenalia 2024 we Wrocławiu

Tegoroczne Juwenalia odbędą się pod hasłem #WrocławRazem. Jesteście ciekawi, co nowego organizatorzy przygotowali dla Was w tym roku? Koniecznie śledźcie na bieżąco social media Juwenaliów i czekajcie na więcej informacji!

Wydarzenia we Wrocławiu

Jeśli nadal czujesz niedosyt to wszystkie plenerowe wydarzenia we Wrocławiu sprawdzisz pod tym linkiem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl