wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Wygraj bilety na koncert weekendowy w NFM!
Na zdjęciu gmach Narodowego Forum Muzyki fot. wroclaw.pl
Na zdjęciu gmach Narodowego Forum Muzyki

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert w Narodowym Forum Muzyki. W piątek 23 lutego NFM Filharmonia Wrocławska (czyli orkiestra symfoniczna) zagra m.in. utwory Richarda Straussa, a jedną z gwiazd wieczoru będzie sopranistka Iwona Sobotka. Zobaczcie, jak wygrać bilety. Konkurs trwa od czwartku 22 lutego od 14.00 do piątku 23 lutego do godz. 9.00.

Reklama

Bilety do NFM, które można wygrać

Podwójny bilet na koncert 23.02, NFM, Sala Główna, godz. 19.00

Koncert NFM Filharmonii Wrocławskiej prowadzonej przez pochodzącego z Azerbejdżanu dyrygenta Fuada Ibrahimova rozpocznie The Walk to the Paradise Garden angielskiego kompozytora Fredericka Deliusa. Utwór ten pochodzi z opery A Village Romeo and Juliet i jest jej najbardziej popularnym, a także najczęściej wykonywanym fragmentem.

Wysłuchamy także dzieła Ericha Wolfganga Korngolda, twórcy pamiętanego obecnie przede wszystkim ze względu na muzykę pisaną na potrzeby hollywoodzkich produkcji. Jednak ten laureat dwóch Oscarów ma na swoim koncie także wiele kompozycji symfonicznych i scenicznych. Do tych ostatnich należy opera Cud Heliany z 1927 roku. Jej najbardziej znanym fragmentem jest aria Ich ging zu ihm, śpiewana przez tytułową bohaterkę i to właśnie ją wykonają tego wieczoru artyści. Pierwszą część koncertu zwieńczy nastrojowy poemat symfoniczny Im Sommerwind Antona Weberna. To pełne uroku romantyczne dzieło niewiele ma wspólnego z późniejszymi, bardzo radykalnymi dokonaniami tego artysty.

Capriccio to ostatnia z oper Richarda Straussa. Po raz pierwszy zabrzmiała w 1942 roku w Monachium. Jej tematem są związki pomiędzy słowem a muzyką. W programie koncertu NFM Filharmonii Wrocławskiej znalazła się ostatnia scena tego utworu, którą wykonuje Hrabina – główna żeńska bohaterka. W finale koncertu artyści zmierzą się z ukończonym w 1889 roku poematem symfonicznym Śmierć i wyzwolenie Straussa. 

Koncert w NFM. Wygraj bilety. Jak grać? 

Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncert 23 lutego trzeba od czwartku 22 lutego od 14.00 do piątku 23 lutego do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy i odpowiedzieć na pytanie, w którym roku otwarto Narodowe Forum Muzyki? 

Podpowiedź znajdziecie poniżej:

Z nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wygrają pierwsza i ostatnia. 

W formularzu, oprócz odpowiedzi, podajemy:

  • swoje imię, nazwisko,
  • mail
  • telefon kontaktowy.

O wygranej zwycięzcę poinformujemy mailowo.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl