wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Podwójne bilety na koncerty do NFM (27, 29.01, 3.02). W programie wspaniała muzyka poważna [ZAKOŃCZONY]

Podwójne bilety na koncerty do NFM (27, 29.01, 3.02). W programie wspaniała muzyka poważna [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Na zdjęciu Chór Chłopięcy NFM fot. Karol Sokołowski
Na zdjęciu Chór Chłopięcy NFM

Mamy dla Was zaproszenia na koncerty podczas Witold Lutosławski World Days – 27 i 29 stycznia oraz 3 lutego. W programie wieczorów m.in. niezwykła IV Symfonia koncertująca Karola Szymanowskiego, piosenki dla dzieci Witolda Lutosławskiego, które wykonają wspólnie Chór Dziewczęcy i Chłopięcy NFM, ale też III Symfonia Johannesa Brahmsa. Zobaczcie, jak wygrać bilety na koncerty w NFM. Konkurs trwa do 26 stycznia do godz. 16.00.

Reklama

Bilety do NFM, które można wygrać

Możecie wygrać podwójne zaproszenia na wieczory podczas Witold Lutosławski World Days. To szczególna inicjatywa upamiętniająca patrona Narodowego Forum Muzyki, wielkiego polskiego kompozytora – Witolda Lutosławskiego. Między rocznicami jego urodzin i śmierci w ramach międzynarodowego projektu cyklicznego odbędą się koncerty, podczas których wykonane zostaną największe dzieła mistrza.

3 podwójne na koncert w piątek 27.01, pt., godz. 19.00, NFM, Sala Główna

Tego wieczoru na estradzie wraz z NFM Filharmonią Wrocławską oraz maestrem Giancarlem Guerrero pojawi się zwycięzca VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Garrick Ohlsson.

Posłuchamy utworów Augusty Holmès, francuskiej kompozytorki, której twórczość niesłusznie pozostawała zapomniana aż do początku XXI wieku (a była w gronie największych kompozytorów dziewiętnastego stulecia – swoje umiejętności doskonaliła pod okiem Césara Francka, przyjaźniła się z Ferencem Lisztem oraz Camillem Saint-Saënsem). Następny utwór w repertuarze to IV Symfonia koncertująca op. 60 na fortepian i orkiestrę, którą Karol Szymanowski skomponował w ciągu zaledwie kilku miesięcy w 1932 roku. Wieczór zwieńczą dźwięki III Symfonii Witolda Lutosławskiego, powstałej na zamówienie Chicago Symphony Orchestra w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jej forma jest wynikiem doświadczeń kompozytora jako słuchacza zafascynowanego ekspansją symfoniki Ludwiga van Beethovena i Johannesa Brahmsa. 

1 podwójny na koncert w niedzielę 29.01, pt., godz. 18.00, NFM, Sala Główna

Twórczość Witolda Lutosławskiego to nie tylko symfonie czy koncerty instrumentalne, ale i dzieła przeznaczone dla najmłodszych. Piosenki dla dzieci jego pióra powstały w głównej mierze w okresie dziesięciolecia powojennego. Wybrane z nich zabrzmią podczas koncertu w ramach Witold Lutosławski World Days w wykonaniu młodych adeptów wokalistyki – Chóru Dziewczęcego i Chóru Chłopięcego NFM pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny oraz Lutosławski Quartet i LutosAir Quintet.

3 podwójne na koncert w piątek 3.02, pt., godz. 19.00, NFM, Sala Główna

Ostatni z koncertów w ramach Witold Lutosławski World Days poprowadzi ceniony australijski skrzypek oraz dyrygent – Richard Tognetti, dyrektor artystyczny Australijskiej Orkiestry Kameralnej. Pod jego batutą muzycy NFM Filharmonii Wrocławskiej wykonają dzieła Witolda Lutosławskiego i Johannesa Brahmsa, ale i współczesnego twórcy – Pēterisa Vasksa.

Koncert w NFM. Wygraj bilety. Jak grać? 

Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncerty 27, 29 stycznia oraz 3 lutego trzeba do czwartku, 26 grudnia, do godz. 16.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy i odpowiedzieć na pytanie, gdzie urodził się Witold Lutosławski.

Z nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wygrają cztery pierwsze i trzy ostatnie. 

W formularzu, oprócz odpowiedzi, podajemy:

  • swoje imię, nazwisko,
  • mail
  • telefon kontaktowy.

O wygranej zwycięzcę poinformujemy telefonicznie i mailowo.

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl