Archiwalny Fotoplastikon we Wrocławiu

Archiwalny Fotoplastikon we Wrocławiu

Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowe we Wrocławiu przygotowało jedyną w swoim rodzaju wystawę prezentującą unikatowe archiwalne fotografie Wrocławia z przełomu XIX i XX w. oraz lat powojennych.

Zdjęcia będzie można oglądać bezpłatnie w fotoplastikonie na placu Solnym we Wrocławiu od 7 sierpnia do 4 września 2019 r.

Odkryjemy przed Wami unikatowe kadry Wrocławia i regionu z przełomu XIX i XX wieku - wybrane zdjęcia przedstawiające życie codzienne mieszkańców, wspaniałą architekturę i panoramy będzie można oglądać w technice 3D.

W ramach tegorocznej edycji Archiwalny Fotoplastikon odwiedzi również Lublin ( we wrześniu 2019 r., na placu Teatralnym, we współpracy z Archiwum Państwowym w Lublinie) i Gdańsk ( w październiku 2019 r., przy Narodowym Muzeum Morskim na Ołowiance, we współpracy z Archiwum Państwowym w Gdańsku).

Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – Niepodległa oraz dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Archiwa Państwowe.

Lokalizacja

Archiwum Państwowe we Wrocławiu

Pomorska 2, 50-215 Wrocław

Komentarze