Otwarcie Pawilonu Zbigniewa Herberta

Otwarcie Pawilonu Zbigniewa Herberta

Organizatorzy zapraszają 17 lipca 2018 r. o godzinie 12.00 na otwarcie Pawilonu Zbigniewa Herberta. Pawilon ulokowany jest w sercu Politechniki Wrocławskiej, na dziedzińcu budynku A-1, przy Wyb. Wyspiańskiego 27.

Pawilon jest efektem semestralnej pracy grupy 18 studentów na kursie ProtoLAB na Wydziale Architektury PWr.

Gdy gotowych było już kilka wstępnych koncepcji, studenci wybrali jedną, która najlepiej ich zdaniem nadawała się do realizacji. Po burzliwych dyskusjach wyłonili projekt mobilnego pawilonu nawiązującego do jednego z motywów często pojawiającego się w poezji Herberta – lasu.

Punktem wyjścia był prostopadłościan o wymiarach podstawy 5 na 3 m i wysokości 3 metrów. Podzielony został na trzy integralne elementy: przykrycie (korona drzew), słupy (pnie), podłoże (ściółka leśna). Do zadaszenia pawilonu zostaną przyczepione paski papieru z fragmentami wierszy poety.

Pawilon niemal w całości został wykonany z papieru, z wykorzystaniem takich materiałów jak tektura falista, masa papierowa, tuleje i kształtowniki papierowe. Projektanci musieli sprawdzić wytrzymałość materiałów, dlatego nawiązali kontakt z Wydziałem Budownictwa Lądowego i Wodnego, gdzie w jednym z laboratoriów przeprowadzali odpowiednie testy.

Po wybraniu „zwycięskiej” koncepcji studenci przeorganizowali się w zespoły zadaniowe, w których zajmowali się różnymi działaniami. Tak powstały grupy: projektowa, menedżerska, konstrukcyjna, materiałowa, wystawowa i rozpoczęła się realizacja projekt

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Politechnika Wrocławska

Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław

Komentarze