Wystawa malarstwa Marty Szymaczakowskiej HOME + IDEAS oraz HOME DECOR SWAP

Wystawa malarstwa Marty Szymaczakowskiej HOME + IDEAS oraz HOME DECOR SWAP

Marta Szymczakowska to wrocławska artystka, której prace były wystawiane nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Tym razem swoje obrazy zaprezentuje w przestrzeni coworkingowej IdeaPlace w ramach kolejnej odsłony projektu Art in the Office. Wernisaż wystawy HOME + IDEAS będzie połączony HOME DECOR SWAP, czyli wymianą niewielkich przedmiotów wystroju wnętrz, które odbędzie się w czwartek 08.02.2018 o godzinie 18:30. Wstęp jest bezpłatny.

Marta Szymczakowska

(ur. 1979 r. we Wrocławiu) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2005 r. obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Leszka Mickosia oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni prof. Wojciecha Kaniowskiego. Rok wcześniej uzyskała dyplom magistra Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Rysunku swojej macierzystej uczelni. Jest również tłumaczem i redaktorem publikacji poświęconych sztuce. Uprawia malarstwo i rysunek. Pracuje głównie w technice akrylowej na płótnie. Porusza się w dwóch obszarach tematycznych: portretuje wnętrza i maluje słowa, które ukrywa w strukturach geometrycznych. Brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, a swoje indywidualne pokazy prac zrealizowała w galeriach wrocławskich. Prace Marty Szymczakowskiej doskonale wpisują się w jej analityczną spostrzegawczość świata. Są przemyślane, zaprojektowane i zrealizowane z wielką wytrwałością. W jej pracach obserwujemy fakt, jak pasja twórcza staje się formą, a proces realizacji wyabstrahowanym celem.

 

Wystawa Marty Szymczakowskiej Home + Ideas prezentuje obrazy inspirowane prawdziwymi wnętrzami poddanymi swobodnej interpretacji i malarskiej wizji. Cykl powstał jako osobisty wizualny pamiętnik miejsc, w których Szymczakowska dorastała i mieszkała oraz które znała i lubiła, np. elegancki salon w rodzinnym domu i słoneczny pokój telewizyjny, salon w mieszkaniu jej babci ze starodawną różową kanapą w kwiaty, salon sąsiadki z unikalnym, niskim, drewnianym sufitem. Wystawę wzbogacają malarskie obrazy słów ukrytych w geometrycznych strukturach. Są to słowa ważne dla każdego wnętrza, czyniące z wnętrza dom. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na prezentacje słów-idei niż IdeaPlace?

 

 Podczas wystawy Marty Szymczakowskiej odbędzie się HOME DECOR SWAP, czyli wielka wymiana przedmiotów związanych z wystrojem wnętrz.

Zostanie utworzona specjalna przestrzeń, gdzie będzie można nadać nową energię rzeczom, których już nie używamy. Nietrafione prezenty, dekoracje, które służą za łapacze kurzu, czy elementy wystroju będzie można wymienić na inne. Wystarczy wziąć ze sobą niewielkie przedmioty ramki na zdjęcia, wazoniki, porcelanowe figurki, ceramika, szkatułki i tym podobne, stworzyć swoje stanowisko i wymieniać się z innymi, nabywać i cieszyć się ze zmian. Wydarzenie jest bezpłatne. Osoby zainteresowane udziałem zgłaszają się na adres: przestrzenotwarta71@gmail.com. Czas trwania 18.30-21.00.

 

Przestrzeń coworkingowa IdePlace jako miejsce kreatywne i pełne idei, łączące różne środowiska, chce dać dobry przykład i pokazać, że sztuka pasuje do biura, inspiruje i stymuluje kreatywność. Właśnie, dlatego powstało Art in the OFFICE. „To cykliczny projekt poświęcony promocji wrocławskich artystów i sztuk wizualnych. Organizujemy wystawy malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii. Celem projektu jest również zachęcenie innych, wrocławskich firm do promowania prac lokalnych artystów w biurach” – opowiada o projekcie właścicielka IdeaPlace Ewa Rogoż. Do tej pory zrealizowano XIV wystaw wrocławskich artystów, np.  wystawę „DIAMENTOWY POCAŁUNEK RÓŻY” Rolanda Okonia, „ARCHE II” Marka Kuliga lub „Przyjaciele i spółka” Robert Romanowicz.

 

  • Wystawa czynna: 08.02.2018 – 06.04.2018 w godzinach 8.00 – 18.00 w dni robocze
  • Wernisaż oraz Home Decor Swap: 08.02.2018, godz. 18:30 (wstęp wolny)
  • Home Decor Swap: wydarzenie jest BEZPŁATNE, jednak obowiązują na nie zapisy przez maila: przestrzenotwarta71@gmail.com
  • Organizatorzy: Art in the Office oraz Przestrzeń Otwarta
  • Patronat: IdeaPlace, Radio Wrocław Kultura

Lokalizacja

IdeaPlace

Pl. Solny 15, 50-062 Wrocław

Komentarze