Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem

Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem

Hello Poland zaprasza na wycieczkę śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, która odbędzie się 17 marca (niedziela) o godzinie 12.00.

Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwracamy uwagi na historie miejsc, które mijamy. Podczas spaceru zwolnicie kroku, rozejrzycie się uważniej i odkryjecie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będziecie zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer!

Podczas wycieczki poznacie historię Synagogi pod Białym Bocianem oraz odkryjecie pozostałości po zburzonej w 1938 roku Synagodze na Wygonie. Zobaczycie także budynek Nowej Giełdy, w której koncertowali wyjątkowej sławy muzycy – Ignacy Paderewski i żydowski kontrabasista Sergiusz Kusewicki; dowiecie się, co łączy żydowskiego lekarza Sigismunda Ascha z historią zasypania fosy miejskiej oraz gdzie znajdowały się żydowskie domy handlowe i jaką funkcję pełnią one dziś. Spojrzycie na Wrocław z zupełnie nieznanej dotąd perspektywy.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową hello-poland.pl
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Lokalizacja

Synagoga Pod Białym Bocianem

ul. Włodkowica 7, 50-072 Wrocław

Komentarze