
Ogród Botaniczny
W poniedziałek, 2 kwietnia o godz.12.00 po zimowej przerwie otwiera się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
Spragnieni wiosny, po chłodnym, śnieżnym marcu, możemy wybrać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który otwiera swoje podwoje dla gości w świąteczny poniedziałek 2 kwietnia, w samo południe.
Powitają nas wczesnowiosenne kwiaty, takie jak śnieżyczki, przylaszczki, żółte łany rannika zimowego czy coraz bardziej popularne ciemierniki z różnych stron Europy w pięknych odmianach. Szczególnie atrakcyjnie o tej porze roku wygląda alpinarium z najszerszą paletą barw wiosennych kwiatów. Warto też odwiedzić szklarnie, gdzie wśród roślin tropikalnych z Azji, Afryki i Ameryki Południowej można zobaczyć, jak wyglądają rodzące smaczne owoce papaje czy banany. Teraz kwitną storczyki, niektóre niezwykle wonne. Po siedmiu latach uprawy wspaniale zakwitł jeden z gatunków aloesu.
Ogród Botaniczny, mający ponad 200-letnią historię (powierzchnię ponad 7 hektarów), choć położony jest w centrum miasta, zapewni gościom chwile relaksu i wytchnienia. W tym sezonie, jak od lat, warto śledzić znane i lubiane imprezy cykliczne, takie jak np. Majówka w Ogrodzie, Dzień Pszczoły, Wrocławskie Święto Mąki czy Dolnośląski Festiwal Dyni.
Dla miłośników przyrody zaplanowano niedzielne spacery ze specjalistą. Ogród będzie czynny od godziny 9 do 18. Nowoczesny system kasowy z możliwością korzystania z kart płatniczych ułatwi zakup biletów.
W kwietniu ogród będzie czynny od godziny 9:00 do 18:00.
Godziny otwarcia
- kwiecień i wrzesień godz. 9.00-18.00
- maj-sierpień godz. 9.00-19.00
- październik godz. 9.00-17.00
- Szklarnie godz. 10.00-18.00
Bilety
- Bilet normalny 15 zł
- Bilet jednorazowy ulgowy 10 zł. Upoważnieni do nabycia biletów ulgowych:za okazaniem stosownych dokumentów seniorzy od 65 roku życia za okazaniem dowodu osobistego
- Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny 30 zł
- Bilet sezonowy imienny 200 zł
- Wstęp wolny (za okazaniem stosownych dokumentów): Honorowi Goście Ogrodu Botanicznego, dzieci w wieku przedszkolnym, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 uczestników, jeden wstęp wolny dla oprowadzającego), osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby sprawujące opiekę nad nimi, psy przewodnicy.