Festung Breslau - życie w oblężonym mieście

Festung Breslau – życie w oblężonym mieście

Hello Poland zaprasza na drugą z cyklu wycieczek upamiętniających walki o Wrocław u schyłku II wojny światowej. Tym razem podążycie śladami związanymi z życiem podczas oblężenia i obroną twierdzy.

Udacie się przed schron przy Wzgórzu Partyzantów i dawną bibliotekę Uniwersytecką na Piasku, z których komendanci Hans von Ahlfen oraz Herman Niehoff dowodzili obroną miasta.

Poznacie i zobaczycie zachowane do dziś ślady i miejsca związane z tragicznym losem nie tylko ludności cywilnej, ale i robotników przymusowych. Odwiedzicie kościół św. Maurycego, na plebani którego ksiądz Paul Peikert napisał "Kronikę dni oblężenia" - przejmujący obraz zagłady miasta.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Podczas wycieczki przewidywany jest przejazd tramwajami linii 0L z przystanku Dworzec Główny - pl. Wróblewskiego oraz jedną z linii 8, 9, 11 Wzgórze Partyzantów - pl. Nowy Targ. Zakup biletów we własnym zakresie.

Wycieczkę poprowadzi Michał Karczmarek - licencjonowany przewodnik miejski.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Lokalizacja

Dworzec główny PKP - Wrocław

Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, 50-085 Wrocław

Komentarze