Piknik naukowy – Przywitaj lato z Hydropolis

Piknik naukowy – Przywitaj lato z Hydropolis

W weekend 24-25 czerwca wrocławskie centrum wiedzy o wodzie organizuje piknik naukowy, podczas którego odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji w cenie standardowego biletu – wśród nich warsztaty z budowania rakiet, walki robotów sumo i eksperymenty z suchym lodem!

- Koniec roku szkolnego i początek wakacji stanowią idealną okazję do świętowania! Nasz piknik naukowy łączy naukę z zabawą, zapraszamy każdego chętnego – zapowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Walki robotów sumo i łazik marsjański

Poza stałą wystawą poświęconą wodzie, Hydropolis w cenie standardowego biletu oferuje wiele innych atrakcji:  warsztaty z budowania rakiet, eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu oraz odczynników chemicznych, pokazy z użyciem mikroskopu, specjalne stanowisko wykopaliskowe przed Hydropolis, walki robotów sumo oraz… zabawę łazikiem marsjańskim z klocków lego.

Atrakcje dla całej rodziny

Podczas ostatniego weekendu czerwca w Hydropolis nie zabraknie atrakcji dla rodziców i ich pociech.  - Dzieciaki dostaną szansę na zabranie do domów wyjątkowej pamiątki z naszego centrum w postaci własnoręcznie malowanej bawełnianej torby oraz recyklingowego żółwia lub ośmiornicy. To będą świetne warsztaty dla całych rodzin – zapewnia Rafał Zagrobelny. Dodatkowo, Gościom Hydropolis towarzyszyć będą hydropolisowe maskotki – sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, które chętnie pozują do zdjęć ze zwiedzającymi oraz częstują ich słodkościami.

Wystawa poświęcona statkom podwodnym

W tym czasie warto też obejrzeć dostępną w Hydropolis wystawę czasową pt. „K.H. Klingert i okręty podwodne XVII i XVIII wieku”. – To prawdziwa podróż w czasie. Prezentujemy opisy i ilustracje pionierskich projektów okrętów podwodnych wykonane przez najznakomitszych wynalazców z tamtych czasów – opowiada Aleksander Łoś. Ważnym elementem wystawy jest model statku wykonany przez wrocławianina Karla Heinricha Klingerta w 1795 roku. Wystawa dostępna jest w strefie wystaw czasowych do 5 lipca.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 19-21,  Wrocław

Komentarze