Nadodrzański tłusty czwartek i spotkanie z wodzirejem Wojciechem Machem

Nadodrzański tłusty czwartek i spotkanie z wodzirejem Wojciechem Machem

Kolejny rok z rzędu na wrocławskim Nadodrzu będzie można kupić tradycyjne pączki wrocławsko – lwowskie smażone zgodnie z przedwojenną recepturą.

Tu znajdziesz pączki

 Infopunkt Nadodrze Łokietka 5

Będzie można skosztować tradycyjnych pączków z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym z Piekarnia Krzysztof Krajewski "Złoto Nadodrza". Szczególnie zapraszamy na wspólną degustację podczas spotkania z wodzirejem Wojciechem Machem!

Pracownia Food Think Tank

Specjalne pączki będą smażone również w Food Think Tank. Pączki tradycyjne nadodrzańskie, bez użycia żadnych maszyn z powidłami i cynamonem, oprócz tego:

  • Nadodrzańskie tradycyjne - z powidłami i cynamonem
  • Wegetariańskie wytrawne z pastą z pieczonych warzyw - tylko 100 sztuk
  • Bezglutenowe z powidłami śliwkowymi - również ilość ograniczona

Łaskotki Cookie Dough

Oprócz nadodrzańskich pączków od Państwa Krajewskich w Łaskotkach znajdziecie Donuty (od Bite a Donut ze św. Mikołaja) z nadzieniem cookie dough.

Tacos Locos

W lokalu serwowane będą meksykańskie churros ze słonym karmelem, prażonym bekonem i orzeszkami.

Spotkanie z wodzirejem Wojciechem Machem

Ideą akcji jest integrowanie społeczności Nadodrza na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia. We współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem wspólnie przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

Zwieńczeniem tłustego czwartku i wprowadzeniem do tematyki ostatków będzie spotkanie z wodzirejem Wojciechem Machem. Postać legendarna, od 38 lat mieszkaniec Nadodrza, pasjonat historii Wrocławia oraz dobrej zabawy. Podczas spotkania opowie o tym jak kiedyś wyglądały zabawy na Nadodrzu oraz jak skąd pochodzą karnawałowe tradycje.

 

Lokalizacja

Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze

Władysława Łokietka 5/1, 50-243 Wrocław

Komentarze