Nadodrzański Ogród Społeczny

Otwarcie Nadodrzańskiego Ogrodu Społecznego

Powstał Nadodrzański Ogród Społeczny. Są tam m.in. skrzynie z zielenią, a także namiot ogrodowy wraz z leżakami i stołami oraz kontener z narzędziami ogrodniczymi. Fortum i Wrocławska Rewitalizacja wykonali mural. Później znajdzie się tam specjalnie zaprojektowana mała architektura, ławki, hamaki czy stojaki rowerowe oraz atrakcje dla dzieci.

Program otwarcia:

  • od godz. 14.00 organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach dla dzieci i rodziców. Z Fundacją Pro Mathematica będziecie okazja przygotować kolorowe wybuchy, pienistego węża, lampę lalę i obejrzeć świat w trójwymiarowych okularach,
  • lokalni liderzy z ZTPS 6 we Wrocławiu zaproszą najmłodszych do zabaw hula hop, twister, rakietek, rzutów do celu i malowania twarzy. Stworzycie Państwo z nimi również wyjątkowe torby i pomalujecie koszulki,
  • z Wrocławską Rewitalizacją będzie można przygotować „mówiące psy” zachęcające do sprzątania po swoich pupilach,
  • o godz. 15.00 zaplanowano oficjalne otwarcie Nadodrzańskiego Ogrodu Społecznego oraz wspólne sadzenie roślin. Nie zabraknie również wspólnego sąsiedzkiego grillowania i waty cukrowej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Dodatkowo przez cały czas trwania wydarzenia będziecie możliwość zapisać się do udziału w projekcie „Mozaika Nadodrza” i stworzyć pod opieką nadodrzańskich artystów ceramików własny, niepowtarzalny kafel, który będzie elementem unikatowej mozaiki.

Lokalizacja

U zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera

Rydygiera, 50-249 Wrocław

Komentarze