56. Festiwal Jazz nad Odrą

Impreza odwołana. 56. Festiwal Jazz nad Odrą

Impreza odwołana. 

Organizowany od 1964 roku Jazz nad Odrą każdej wiosny prezentuje najciekawszych artystów z całego świata – przez lata festiwal gościł prawdziwe gwiazdy europejskiego i światowego jazzu, takie jak m.in. Pat Metheny, Paco deLucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Diana Krall, Cassandra Wilson, Lizz Wright czy Robert Glasper.

Nieodłączną częścią festiwalu i jego znakiem rozpoznawczym jest konkurs na Indywidualność Jazzową – najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs jazzowy w Polsce.

Wtorek 21 kwietnia

  • godz. 18.00 Impart, sala kameralna

Marianna Wróblewska z Przyjaciółmi: „Wspomnienia”

  • godz. 19.00 Impart, sala teatralna

Scena frytowa JAZZ'off: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System | Kwaśny Deszcz | MALEDIWY

I set: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System  

II set: Kwaśny Deszcz 

III set: MALEDIWY 

Środa 22 kwietnia 

  • godz. 19.00, sala teatralna

I set: Valeriy Stepanov Band

II set: Walk Away

  • godz. 22.30, sala kameralna

Elec-Tri-City

  • godz. 23.00, klub festiwalowy

Jam session

Czwartek 23 kwietnia

  • godz. 19.00, sala teatralna

I set: Piotr Wojtasik: „VOICES”

II set: China Moon

  • godz. 22.30, sala kameralna

Kuba Banaszek Quartet

  • godz. 23.00, klub festiwalowy

Jam session

Piątek 24 kwietnia

  • godz. 14:00 Impart (sala kameralna)

Konkurs na Indywidualność Jazzową – I dzień przesłuchań

  • godz. 19:00 - 22:00 Impart (sala teatralna)

Peter Erskine - Alan Pasqua - Darek Oleszkiewicz | Chris Potter & Craig Taborn Duo

  • godz. 22:30 - 23:30 Impart (sala kameralna)

Mariusz Bogdanowicz Quintet

  • 23:00 - 23:55 Impart (klub festiwalowy) 

Jam session

Sobota 25 kwietnia

  • godz. 12:00 - 15:00 Impart (sala kameralna)

Konkurs na Indywidualność Jazzową 2020 – II dzień przesłuchań

  •  godz. 18:00 - 22:00 Impart (sala teatralna)

Laureat Grand Prix konkursu na Indywidualność Jazzową 2020 | EABS Slavic Spirits & Goście

  • godz. 22:30 - 23:30 Impart (sala kameralna)

Emil Miszk & The Sonic Syndicate

  • godz. 23:00 - 23:55 Impart (klub festiwalowy)

Jam session

Niedziela 26 kwietnia

  • godz. 18.00, Impart (sala teatra

E.J. Strickland Quintet | GoGo Penguin

  • godz. 22:30 - 23:30 Impart (sala kameralna)

Daniel Toledo - Kuba Więcek - Michał Miśkiewicz - Piotr Orzechowski

  • godz. 23:00 Impart (klub festiwalowy)

Jam session

 

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze